Cykanie przy zrzucaniu biegu DSG

dothan
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Świebodzin

Cykanie przy zrzucaniu biegu DSG

Post autor: dothan »

Witam, około 10 tys kilometrów po wymianie oleju w skrzyni DSG. Zacząłem słyszeć cykanie lub delikatne stukniecia podczas redukcji biegu na niski. Dźwięk ten słychać tylko przy delikatnej jeździe. Np. Rozpędzam się do 70km/h i puszczam gaz samochód zwalnia i przy zrzucaniu biegu z 3 na 2 i następnie z 2 na 1 słuchać delikatnie stuki. Natomiast podczas przyspieszania tego dźwięku niema. Pierwsze co to poleciłem mechanikowi aby rozkrecil przeguby i sprawdził czy któryś się nie rozsypal zwlaszcza te wewnetrzne Przed chwila dzwonił do mnie ze w środku nie było smaru tylko olej. Oczywiście nałożył nowy smar. Teraz moje pytanie skąd tam olej ? Czy smar juz się rozpuscil zw starości ? Auto mam od nowości przejechane 84000km 2009 rok 2.0 cbbb dsg odpiszcie co o tym sądzicie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Cykanie przy zrzucaniu biegu DSG

Post autor: Zapp »

"Dźwięki": raczej typowy, niekiedy pojawiający się po jakimś czasie, objaw skrzyni. Jedni to mają, a drudzy zazdraszczają ;) . W kolejności: sprzęgła, mechatronika (lubię to słowo, jest takie nowoczesne, prawie jak "dwumas" :lol: ).
"Olej": przeguby są zamknięte, więc to musiał być smar. Chociaż w sumie to ciekawe, bo ile razy zmieniałem czy to przeguby czy też same osłony, po xxx zazwyczaj km, to zawsze bardziej określiłbym tą maź jako smar niż olej. Może mechanik ma inną percepcję, a może osłona (-y) była nieszczelna od długiego już czasu - chociaż emulsja smaru / oleju z wodą jest jednak łatwo rozpoznawalna.
I jak wszelkie diagnozy na odlegość - maybe / maybe not.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
dothan
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Cykanie przy zrzucaniu biegu DSG

Post autor: dothan »

No ja zacząłem od przegobow bo dźwięki które słychać ewidentnie wskazują na kasowanie luzów. Następny krok to będzie już serwis autoryzowany tylko mam problem z wyborem gdzie oddać auto. Bo mieszkam na zadupiu i serwisy czy to skoda zielona góra czy Gorzów wlkp mają słabe opinie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Cykanie przy zrzucaniu biegu DSG

Post autor: Rolnik »

Której drużynie żużla kibicujesz? Naklej na szybę naklejkę falubasu i oddaj do zielonej :) tylko się nie pomyl bo wtedy i silnik i skrzynia do remontu hehe
dothan
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Cykanie przy zrzucaniu biegu DSG

Post autor: dothan »

Ja tylko za falubazem od dziecka

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Cykanie przy zrzucaniu biegu DSG

Post autor: Rolnik »

I Ty się nad Gorzowem zastanawiasz? Chcesz sobie szyby też wymienić? :) chciałbym żeby w każdym ASO pracowali fachowcy którzy robią setki takich aut, z jednej marki. Ludzie którzy po opisaniu problemu przez użytkownika od razu wiedzieli co może być nie tak. Ale już z własnego doświadczenia wiem, że i w ASO i w prywatnych warsztatach potrafią pracować ludzie którzy od mechaniki powini być trzymani z daleka. Kwestia szczęścia na kogo się trafi.
dothan
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Cykanie przy zrzucaniu biegu DSG

Post autor: dothan »

Zgadzam się z Tobą w 100% najlepsze wrażenie zrobił na mnie mechanik z Skoda Warszawa Bielany POL-MOT zresztą tam kupiłem auto. Niestety teraz do warszawy mam 400 km ale kto wie czy tam auta nie oddam do gruntownej naprawy. Kilka osób miało taki objaw jak ja i wymieniali im tarcze sprzęgła bo były wadliwe. Innym nowe oprogramowanie wystarczyło.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ