Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 14 lis 2018, o 07:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 32 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 14 gru 2016, o 21:23 

Imi臋: Igor
Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2014, o 10:37
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Dzi臋ki za info. Czy kto艣 mo偶e mnie o艣wieci膰 co to s膮 nastawniki rozrz膮du?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 15 gru 2016, o 08:51 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2012, o 09:45
Samoch贸d: Superb II 4x4
Aktualnie: 312KM / 382Nm
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 15 gru 2016, o 16:07 

Oki, wielkie dzi臋ki. Co si臋 w nich psuje???

G贸ra

PostNapisane: 15 gru 2016, o 16:33 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2012, o 09:45
Samoch贸d: Superb II 4x4
Aktualnie: 312KM / 382Nm
Siadaj膮 uszczelnienia i nie przesuwa si臋 to tak jak powinno, i czasem blokady.

G贸ra

PostNapisane: 17 sty 2017, o 11:07 

Imi臋: Emil
Do艂膮czy艂(a): 23 cze 2012, o 18:16
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
igorw napisa艂(a):
emay napisa艂(a):
Hehe dobrze, 偶e nie odkupi艂em od Ciebie. Jak dbasz tak masz :D

Od kiedy wr贸ci艂em od Ciebie z Wrocka 艣rednia spalania spad艂a z nieca艂ych 12 l/100km na poni偶ej 10. Nie znaczy to oczywi艣cie, 偶e nie dba艂e艣 ale 偶e nie traktuj臋 go jak auta wyczynowego. Szkoda, 偶e wsadzi艂e艣 jakie艣 g贸wniane klocki hamulcowe - tarcze si臋 zwichrowa艂y i musia艂em je wymienia膰.
Chrobotanie usta艂o po wymianie oleju, niewykluczone jednak, 偶e to pocz膮tek ko艅ca napinaczy rozrz膮du, na razie je偶d偶臋, nie narzekam, zmienia膰 nie zamierzam.
Tak przy okazji nurtuje mnie pytanie: bra艂 olej? Bo ani warsztat ani rzeczoznawca przy ogl臋dzinach nie sprawdzi艂 poziomu oleju a by艂 znacznie powy偶ej poziomu.

Spalanie Ci spad艂o bo 艁omianki to nie Wroc艂aw. Ty robisz wi臋cej trasy mieszanej a nie typowe zakorkowane miasto.
Klocki to Ferodo DS2500. To tarcze Zimmermann s膮 mi臋kkie jak plastelina. Niestety ten zestaw zosta艂 mi polecony.

Zrobi艂e艣 艂o偶ysko z tylu ? Wymieni艂e艣 filtr i olej w Haldex ? Naprawi艂e艣 plastik w boczku ? :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 17 sty 2017, o 13:36 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
emay napisa艂(a):
igorw napisa艂(a):
emay napisa艂(a):
Hehe dobrze, 偶e nie odkupi艂em od Ciebie. Jak dbasz tak masz :D

Od kiedy wr贸ci艂em od Ciebie z Wrocka 艣rednia spalania spad艂a z nieca艂ych 12 l/100km na poni偶ej 10. Nie znaczy to oczywi艣cie, 偶e nie dba艂e艣 ale 偶e nie traktuj臋 go jak auta wyczynowego. Szkoda, 偶e wsadzi艂e艣 jakie艣 g贸wniane klocki hamulcowe - tarcze si臋 zwichrowa艂y i musia艂em je wymienia膰.
Chrobotanie usta艂o po wymianie oleju, niewykluczone jednak, 偶e to pocz膮tek ko艅ca napinaczy rozrz膮du, na razie je偶d偶臋, nie narzekam, zmienia膰 nie zamierzam.
Tak przy okazji nurtuje mnie pytanie: bra艂 olej? Bo ani warsztat ani rzeczoznawca przy ogl臋dzinach nie sprawdzi艂 poziomu oleju a by艂 znacznie powy偶ej poziomu.

Spalanie Ci spad艂o bo 艁omianki to nie Wroc艂aw. Ty robisz wi臋cej trasy mieszanej a nie typowe zakorkowane miasto.
Klocki to Ferodo DS2500. To tarcze Zimmermann s膮 mi臋kkie jak plastelina. Niestety ten zestaw zosta艂 mi polecony.

Zrobi艂e艣 艂o偶ysko z tylu ? Wymieni艂e艣 filtr i olej w Haldex ? Naprawi艂e艣 plastik w boczku ? :mrgreen:

Przecie klocki to jedne z lepszych(dro偶szych te偶 hehe), ale ryj膮 strasznie tarcze. Ja mam yelow staff ebc i na razie tarcze Zimmermanna daj膮 rad臋, ale dociera艂em klocki zgodnie z zaleceniami i przez 1000 km delikatnie hamowa艂em to ma znaczenie, jedne te偶 kiedy艣 zwichrowa艂em bo za szybko hamulec w pod艂og臋 poszed艂....

G贸ra

PostNapisane: 17 sty 2017, o 13:44 

Cze艣膰 Emil, czkawki nie masz? W艂a艣nie kole偶ance z pracy opowiada艂em jak kupowa艂em auto od Ciebie :D
To nie by艂o 艂o偶ysko, ucich艂o po wymianie oleju w haldex. Boczki dalej takie wyhetane masakra, ale na razie nie zmieniam bo 偶ona kupi艂a mi na 40 urodziny Honde Del Sol i co chwila kupuj臋 do niej jakie艣 gad偶ety. Autem nie je偶d偶臋 w 艁omiankach tylko po Wawce, a spalanie od 13 w g贸r臋. Do W艂och i z powrotem 艣rednia 8,5 - dla mnie bomba. Zacz膮艂 pali膰 mniej od kiedy lej臋 98. Tarcze by艂y super, 偶adnego rantu nie mia艂y jeszcze ale klocki przez to 偶e by艂y twarde to przegrza艂y tarcze kt贸re si臋 pokrzywi艂y. Strasznie ich szkoda. Ko艂a sprzeda艂em (tu na forum) i je偶d偶臋 na 17 - nie mog艂em uwierzy膰 偶e tak si臋 komfort poprawi艂. Felgi paskudne i mia艂em kupowa膰 jakie艣 fajne na wiosn臋 ale zn贸w - wydaj臋 na Hond臋.
Po Wrocku spalanie spore? Jak poje藕dzi艂em po Kielcach 艣rednia by艂a 23-28! :(

G贸ra

PostNapisane: 4 wrz 2018, o 12:42 

Imi臋: Mariusz
Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2015, o 18:54
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Kto艣 mo偶e poleci膰 jaki艣 warsztat albo ASO gdzie mi pierwsze zdiagnozuj膮 auto a dopiero wtedy ewentualnie zabior膮 si臋 za wymian臋 rozrz膮du? U mnie na zimnym silniku s艂ycha膰 g艂o艣n膮 prac臋 ale tylko przez oko艂o 3 sekundy. Na ciep艂ym silniku podczas rozruchu nic nie s艂ycha膰 dlatego nie jestem przekonany na 100% czy to rozrz膮d. Poszukuj臋 sprawdzone ASO lub warsztat najlepiej z Podkarpacia

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2018, o 05:18 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
TTTM. Po prostu si臋 przyzwyczaj.

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2018, o 11:58 

M贸wisz 偶e to normalne? Nie my艣le膰 na razie o rozrz膮dzie? W sumie 125tys ma tylko najechane. Jeszcze podpowiedzieli mi 偶eby sprawdzi膰 i przeczy艣ci膰 smog w misce olejowej i zmierzy膰 ci艣nienie oleju a p贸藕niej ewentualnie my艣le膰 o rozrz膮dzie. Jakie s膮 Twoje opinie?

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2018, o 12:16 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Bo musi osi膮gn膮膰 odpowiednie ci艣nienie oleju, poszukaj oleju z najni偶szym css przy - 35C.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2018, o 12:18 

Dopiero co zala艂em millersa 5w40 ale jak misk臋 b臋d臋 艣ci膮gal to co艣 nowego musz臋 wla膰. Polecacie co艣 sprawdzonego?

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2018, o 12:20 

Po uj 艣ci膮ga膰 miski, chore pomys艂y ludzi bez wyobra藕ni.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2018, o 12:47 

呕eby smog wyczy艣ci膰? Bo jak jest zajebany to pompa ma problem z przep艂ywem oleju i olej za p贸藕no dostaje si臋 do g贸ry silnika, szczeg贸lnie 偶e wcze艣niej lali do niego Castrola, a przexzyszczenie nagaru nie zaszkodzi na pewno i warto sprawdzi膰. W takim razie chcia艂bym us艂ysze膰 opinie cz艂owieka z wyobra藕ni膮...

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2018, o 13:03 

Olej dostaje si臋 p贸藕no na g贸r臋 bo jest zbyt lepki na zimno, oko艂o 5000 css w - 35C za艂atwi spraw臋.
Je艣li by艂o lany castrol podrobiony na najta艅szym agro to czyszczenie miski ma sens.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 32 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: