Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: igorw »

Dzięki za info. Czy ktoś może mnie oświecić co to są nastawniki rozrządu?
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: Zapp »

Obrazek
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: igorw »

Oki, wielkie dzięki. Co się w nich psuje???
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: Zapp »

Siadają uszczelnienia i nie przesuwa się to tak jak powinno, i czasem blokady.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: emay »

igorw pisze:
emay pisze:Hehe dobrze, że nie odkupiłem od Ciebie. Jak dbasz tak masz :D
Od kiedy wróciłem od Ciebie z Wrocka średnia spalania spadła z niecałych 12 l/100km na poniżej 10. Nie znaczy to oczywiście, że nie dbałeś ale że nie traktuję go jak auta wyczynowego. Szkoda, że wsadziłeś jakieś gówniane klocki hamulcowe - tarcze się zwichrowały i musiałem je wymieniać.
Chrobotanie ustało po wymianie oleju, niewykluczone jednak, że to początek końca napinaczy rozrządu, na razie jeżdżę, nie narzekam, zmieniać nie zamierzam.
Tak przy okazji nurtuje mnie pytanie: brał olej? Bo ani warsztat ani rzeczoznawca przy oględzinach nie sprawdził poziomu oleju a był znacznie powyżej poziomu.
Spalanie Ci spadło bo Łomianki to nie Wrocław. Ty robisz więcej trasy mieszanej a nie typowe zakorkowane miasto.
Klocki to Ferodo DS2500. To tarcze Zimmermann są miękkie jak plastelina. Niestety ten zestaw został mi polecony.

Zrobiłeś łożysko z tylu ? Wymieniłeś filtr i olej w Haldex ? Naprawiłeś plastik w boczku ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: CLO27 »

emay pisze:
igorw pisze:
emay pisze:Hehe dobrze, że nie odkupiłem od Ciebie. Jak dbasz tak masz :D
Od kiedy wróciłem od Ciebie z Wrocka średnia spalania spadła z niecałych 12 l/100km na poniżej 10. Nie znaczy to oczywiście, że nie dbałeś ale że nie traktuję go jak auta wyczynowego. Szkoda, że wsadziłeś jakieś gówniane klocki hamulcowe - tarcze się zwichrowały i musiałem je wymieniać.
Chrobotanie ustało po wymianie oleju, niewykluczone jednak, że to początek końca napinaczy rozrządu, na razie jeżdżę, nie narzekam, zmieniać nie zamierzam.
Tak przy okazji nurtuje mnie pytanie: brał olej? Bo ani warsztat ani rzeczoznawca przy oględzinach nie sprawdził poziomu oleju a był znacznie powyżej poziomu.
Spalanie Ci spadło bo Łomianki to nie Wrocław. Ty robisz więcej trasy mieszanej a nie typowe zakorkowane miasto.
Klocki to Ferodo DS2500. To tarcze Zimmermann są miękkie jak plastelina. Niestety ten zestaw został mi polecony.

Zrobiłeś łożysko z tylu ? Wymieniłeś filtr i olej w Haldex ? Naprawiłeś plastik w boczku ? :mrgreen:
Przecie klocki to jedne z lepszych(droższych też hehe), ale ryją strasznie tarcze. Ja mam yelow staff ebc i na razie tarcze Zimmermanna dają radę, ale docierałem klocki zgodnie z zaleceniami i przez 1000 km delikatnie hamowałem to ma znaczenie, jedne też kiedyś zwichrowałem bo za szybko hamulec w podłogę poszedł....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: igorw »

Cześć Emil, czkawki nie masz? Właśnie koleżance z pracy opowiadałem jak kupowałem auto od Ciebie :D
To nie było łożysko, ucichło po wymianie oleju w haldex. Boczki dalej takie wyhetane masakra, ale na razie nie zmieniam bo żona kupiła mi na 40 urodziny Honde Del Sol i co chwila kupuję do niej jakieś gadżety. Autem nie jeżdżę w Łomiankach tylko po Wawce, a spalanie od 13 w górę. Do Włoch i z powrotem średnia 8,5 - dla mnie bomba. Zaczął palić mniej od kiedy leję 98. Tarcze były super, żadnego rantu nie miały jeszcze ale klocki przez to że były twarde to przegrzały tarcze które się pokrzywiły. Strasznie ich szkoda. Koła sprzedałem (tu na forum) i jeżdżę na 17 - nie mogłem uwierzyć że tak się komfort poprawił. Felgi paskudne i miałem kupować jakieś fajne na wiosnę ale znów - wydaję na Hondę.
Po Wrocku spalanie spore? Jak pojeździłem po Kielcach średnia była 23-28! :(
maniek_202
Posty: 91
Rejestracja: 27 sie 2015, o 18:54
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sanok

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: maniek_202 »

Ktoś może polecić jakiś warsztat albo ASO gdzie mi pierwsze zdiagnozują auto a dopiero wtedy ewentualnie zabiorą się za wymianę rozrządu? U mnie na zimnym silniku słychać głośną pracę ale tylko przez około 3 sekundy. Na ciepłym silniku podczas rozruchu nic nie słychać dlatego nie jestem przekonany na 100% czy to rozrząd. Poszukuję sprawdzone ASO lub warsztat najlepiej z Podkarpacia
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: pab567 »

TTTM. Po prostu się przyzwyczaj.
maniek_202
Posty: 91
Rejestracja: 27 sie 2015, o 18:54
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sanok

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: maniek_202 »

Mówisz że to normalne? Nie myśleć na razie o rozrządzie? W sumie 125tys ma tylko najechane. Jeszcze podpowiedzieli mi żeby sprawdzić i przeczyścić smog w misce olejowej i zmierzyć ciśnienie oleju a później ewentualnie myśleć o rozrządzie. Jakie są Twoje opinie?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: Sebastian_M26 »

Bo musi osiągnąć odpowiednie ciśnienie oleju, poszukaj oleju z najniższym css przy - 35C.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
maniek_202
Posty: 91
Rejestracja: 27 sie 2015, o 18:54
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sanok

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: maniek_202 »

Dopiero co zalałem millersa 5w40 ale jak miskę będę ściągal to coś nowego muszę wlać. Polecacie coś sprawdzonego?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: Sebastian_M26 »

Po uj ściągać miski, chore pomysły ludzi bez wyobraźni.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
maniek_202
Posty: 91
Rejestracja: 27 sie 2015, o 18:54
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sanok

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: maniek_202 »

Żeby smog wyczyścić? Bo jak jest zajebany to pompa ma problem z przepływem oleju i olej za późno dostaje się do góry silnika, szczególnie że wcześniej lali do niego Castrola, a przexzyszczenie nagaru nie zaszkodzi na pewno i warto sprawdzić. W takim razie chciałbym usłyszeć opinie człowieka z wyobraźnią...
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Hałas z rozrządu na zimnym 3.6

Post autor: Sebastian_M26 »

Olej dostaje się późno na górę bo jest zbyt lepki na zimno, około 5000 css w - 35C załatwi sprawę.
Jeśli było lany castrol podrobiony na najtańszym agro to czyszczenie miski ma sens.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ