Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 25 kwi 2019, o 00:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 37 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 5 wrz 2018, o 13:13 

Imi臋: Mariusz
Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2015, o 18:54
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Bardziej bym celowa艂 偶e w Niemczech by艂 lany LONGLIFE i zmieniany co 30 tys. Dlatego chyba te偶 ma sens zdj臋cie miski. Mo偶esz mi podpowiedzie膰 kt贸re oleje maj膮 niskie css?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 5 wrz 2018, o 13:26 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
W rajchu to ca艂kowicie inny dobry olej ni偶 to dziadostwo pchane na wsch贸d. Ravenol sso 0W-30 ma niski css.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 3 gru 2018, o 16:22 

Imi臋: Igor
Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2014, o 10:37
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
maniek_202 - ja lej臋 0w40 (Mobila 1 z zielon膮 etykiet膮). Je艣li si臋 nie boisz to wyp艂ukaj silnik - Liqui Moly ma takie preparaty i Motul z tego co pami臋tam. Moja poprzednia 3.6 lubi艂a chrobota膰 jak zbli偶a艂 si臋 czas wymiany oleju (co 15 tys km). Je艣li si臋 nie boisz to mo偶esz pr贸bowa膰 wymieni膰 napinacz jak to opisano w innym w膮tku ale m贸j mechanik stwierdzi艂, 偶e jest du偶e ryzyko przestawienia rozrz膮du - trzeba by zdj膮膰 pokryw臋 i zablokowa膰 silnik 偶eby si臋 nie przestawi艂. W sumie odpu艣ci艂em jak po wymianie oleju przesta艂o. Mo偶e warto 艣ci膮gn膮膰 misk臋, sprawd藕 pomp臋 oleju. Jak jest za niski poziom oleju to te偶 b臋dzie 艂a艅cuch jazgota膰 (sprawdzone przypadkiem). Czyta艂em tu na forum, 偶e pod pokryw膮 zawor贸w mo偶e zbiera膰 si臋 nagar - te偶 bym zajrza艂.

G贸ra

PostNapisane: 10 gru 2018, o 12:13 

Wymieni艂em napinacz i bez zmian. Na razie poczekam do nast臋pnej wymiany oleju, bo niedawno zala艂em Millersa XF 5w40, mo偶e to by艂 z艂y wyb贸r. przy nast臋pnej wymianie b臋d臋 my艣la艂 nad czym艣 innym. czyli proponujesz zrobi膰 p艂ukanke i lac 0W40?

G贸ra

PostNapisane: 10 gru 2018, o 12:21 

mo偶e zrobi臋 p艂ukanke i jak Sebastian_M26 m贸wi艂. zalej臋 mo偶e Ravenol o niskim css.

G贸ra

PostNapisane: 13 gru 2018, o 09:24 

Imi臋: Igor
Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2014, o 10:37
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
1 nie s膮dz臋, aby zmiana oleju co艣 wnios艂a - chyba, 偶e ten ju偶 ma przejechane 10 tys km albo "by艂 oszukany", na Millersie si臋 nie znam ale odpu艣ci艂em go bo na ka偶dym by艂 napis 偶e longlife a ja zmieniam co 15 tys km, po przeczytaniu "ca艂ego internetu" o olejach zdecydowa艂em si臋 na 0w40. Mia艂em Mobil1 i Valvoline, na Mobilu silnik jakby ciut kulturalniej pracowa艂 (niewykluczony efekt placebo).
2 p艂ukanie - ja chcia艂em robi膰, ale znajomy mechanik odradzi艂 i faktycznie mo偶e to spowodowa膰 wi臋cej szkody ni偶 po偶ytku: przy ma艂ych przebiegach cz臋sta wymiana oleju powinna czy艣cic silnik, a w starym jak wyp艂uka osady to mo偶e zrobi膰 wi臋cej szkody ni偶 po偶ytku. Go艣膰 w necie prowadz膮cy kana艂 o obs艂udze chwali艂 p艂ukanie ale jak zrobi艂 to w swoim starym BMW od razu odezwa艂y si臋 panewki.
3 ale poziom oleju jest ok? zajrza艂bym do miski i pompy olejowej, je艣li tam jest ok to chyba trzeba my艣le膰 o rozrz膮dzie.
4 do rozrz膮du trzeba wyj膮膰 silnik.

G贸ra

PostNapisane: 18 gru 2018, o 20:57 

m贸j ma przejechane nie ca艂e 130 tys, my艣l臋 偶e p艂ukanka by nie zaszkodzi艂a, ale tak jak m贸wisz, mo偶e si臋 gdzie艣 rozszczelni膰 i by艂oby wi臋cej zabawy. g艂o艣n膮 prac臋 s艂ycha膰 tylko przez kilka sekund, p贸藕niej silnik pracuje rowniutko, dlatego rozrz膮du na razie nie zamierzam robi膰. Koszt rozrz膮du z robocizn膮 ASO wyceni艂o mi na 10tys.

Obrazek

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 37 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: