S2 Rdza koło reflektorów i w zawiasach drzwi

tomaszszszsz
Posty: 24
Rejestracja: 9 sie 2016, o 10:47
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: wrocek

S2 Rdza koło reflektorów i w zawiasach drzwi

Post autor: tomaszszszsz »

Witam forumowiczów! Mam S2 z 2008 odkupiony od handlarza który kupił ten egzemplarz z ASO Warszawa. Jestem 2 właścicielem. Na przeglądzie przy zakupie wyszło że przód był malowany ale nie było bite tylko jakies zarysowania w krzakach np.
Pok roku minęło i tak:
- mam purchle na 3-4cm na części koło lewego reflektora
- oba zawiasy przednich drzwi mam zardzewiale

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pytanka do szanownych kolegów:
- jak byście sobie poradzili z tymi problemami?
- wymieniać zawiasy? Stosować jakiś Brunox czy inny Rost Umwandler? Jechać do lakiernik a na tzw. Smart repair? Ktoś może wie ile naprawa takiej rdzy może kosztować?
- chciałem w OBI sruby do zawiasów wymienić na nowe ale jak się przejrzałem to chyba to cały zawias jest jedzony?

Za wszystkie rady z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: S2 Rdza koło reflektorów i w zawiasach drzwi

Post autor: kamracik »

W sumie co za różnica.

Zacząłbym od rozeznania, gdzie była naprawa, a dokładniej czy była w ASO, jeśli tak to jechać na poprawkę, bo jakaś gwarancja na to pewnie jest.

Nie wiem jak z zawiasami, ale malowanie elementu to jakieś 500-700PLN za błotnik w Twoim przypadku.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: S2 Rdza koło reflektorów i w zawiasach drzwi

Post autor: Sebastian_M26 »

Mi to wygląda na spawane zawiasy, ale co będziesz nadwozie rozbierał? Lej Fertanem zawiasy albo cortanin.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13594
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S2 Rdza koło reflektorów i w zawiasach drzwi

Post autor: Enriquez »

Zawias nie jest spawany tylko przykręcany zarówno do drzwi i do nadwozia.
Kosztuje w ASO 120 PLN/szt.
Jak Ci to bardzo przeszkadza to kup nowe, polakieruj i zamontuj.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: S2 Rdza koło reflektorów i w zawiasach drzwi

Post autor: jan6a »

Zawias połączony jest przez trzpień. Jak drzwi otwierają się a nawet w czasie jazdy przy drzwiach zamkniętych są tam minimalne drgania - wiec występuje tam tarcie, wiec lakier zostaje uszkodzony. Jeżeli zawiasy nie były długo smarowane i były suche na gołym metalu proces korozji szybko się rozwinie zwłaszcza, że auto odkupione z ASO Wa-wy tak wiec duża szansa jest, że auto jeździło po Warszawie a tam soli w zimę się nie żałuje. Najbardziej zjedzony jak widzę od kierowcy- najczęściej używany- najszybciej się wytarło.

Nie wierze , że ASO uzna gwarancję na zawiasy.
Nie ma co płakać, najpierw odtłuścić zmywaczem silikonów lub benzyną ekstrakcyjną, oskrobać to co odpadnie, potem Fertan, jakiś podkład akrylowy i zapraweczka w kolorze. Na wierzch smar biały półstały i będzie OK. Chyba, że chcesz pobawić się na całego i rozebrać ( rozpołowić zawiasy) i wszystko idealnie wyczyścić - też da się.

Jakby co Fertan, zmywacz silikonów, jakiś podkład akrylowy, smar biały półstały by się znalazł u mnie ;)
Koszal
Posty: 38
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 21:46
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: S2 Rdza koło reflektorów i w zawiasach drzwi

Post autor: Koszal »

Jeśli auto było serwisowane przez ASO i masz na to wpisy w książce to staraj się o naprawę gwarancyjną na podstawie 12 letniej gwarancji na perforacje nadwozia. Mi wymienili błotniki na nowe mimo że były tam purchle max 1mm.
tomaszszszsz
Posty: 24
Rejestracja: 9 sie 2016, o 10:47
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: wrocek

Re: S2 Rdza koło reflektorów i w zawiasach drzwi

Post autor: tomaszszszsz »

Dziekuje wszystkim za porady.
Temat rdzy na zawiascach: mechanior posmarowal jakims srodkiem magicznym, bo to podobno tylko lotna rdza. zeszlo ;]
Temat purchla: no nie wierze, ze zrobi mi to ASO na gwarancji na perforacji. pewnie powiedza, ze bylo gdzies bite itd. i tyle. Takze musze z tym zyc, jak wyjdzie dalej to wymienie element.
Dzieki!
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: S2 Rdza koło reflektorów i w zawiasach drzwi

Post autor: bobek84 »

Na samym kancie to masz na blotniku? Jezeli tak to najprawdopodobniej podklad byl przeszlifowany i nie zabezpieczone przed lakierowaniem, zawiasy to sprawa normalna niesmarowane rdzewieją jak chcesz dobrze zrobic to odkrec ,wyczysc szczotka druciana zeby nie bylo rdzy,podklad epoksydowy i polakieruj lub pedzlem zamaluj.
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: S2 Rdza koło reflektorów i w zawiasach drzwi

Post autor: bobek84 »

Aha i jeszcze jedno, nie ma srodka zadnego na rdze , trzeba wyczyscic do zera bo wyjdzie ruda i dopierosa srodki anty korozyjne ( z rdza jak z prochnica w zebie jak dokladnie nie wyczyscisz to wyjdzie)
tomaszszszsz
Posty: 24
Rejestracja: 9 sie 2016, o 10:47
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: wrocek

Re: S2 Rdza koło reflektorów i w zawiasach drzwi

Post autor: tomaszszszsz »

dzieki bobek84 - ogolnie z tymi zawiasami odpuszczam, chyba nie odpadna.
martwi mnie bardziej ten purchel na blotniku - spojrzal co sie dzieje pod blacha od drugiej strony - tam juz jest kosmos.. ruda sie bawi w najlepsze.. takze pozostaje mi kupic nowy element
ODPOWIEDZ