Co jaki czas należy wymienić filtr paliwa 1,8 tsi 118kW 4x4?

Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co jaki czas należy wymienić filtr paliwa 1,8 tsi 118kW

Post autor: kamracik »

Śmieszy mnie to, zalecenia pewnie takie są, ale przychodzą z zachodu, gdzie jakoś benzyny pewnie ciut lepsza. W Omedze jak sam wymieniałem filtr co roku to widziałem niestety jak to wygląda i raczej będę się tego trzymać :)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co jaki czas należy wymienić filtr paliwa 1,8 tsi 118kW

Post autor: marcin wroclaw »

A mi wszyscy mówili, ze nie ma sensu wymieniać filtra paliwa w benzyniaku przy przebiegu 8x xxxkm, ale uznałem, ze to koszt relatywnie nie wielki, a i tak oddawalem samochód na wymianę oleju i ...
... Stary filtr wyglądał na zupełnie czysty. Mechanik mówił, ze nie było potrzeby gi wymieniać. Nie zmienia to faktu, ze dla bhp pewnie co drugi olej będę wymieniał filtr paliwa.
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co jaki czas należy wymienić filtr paliwa 1,8 tsi 118kW

Post autor: kamracik »

Może być kwestia stacji, Omegą jeździłem i tankowałem w różnych miejscach, bo w sumie przy tak starym aucie wisiało mi to. Teraz jak tankuję na jednej to może też jest czysty, ale nie sprawdzałem.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co jaki czas należy wymienić filtr paliwa 1,8 tsi 118kW

Post autor: szms »

Czysty, czysty... wystarczy jedno wujowe tankowanie i jest po ptokach :roll:


Generalnie to bardziej zalezy od "starości" stacji. Im starsza tym większe prawdopodobieństwo zalęgnięcia się jakiegoś syfu. Stacje nie czyszczą zbiorników, a po 10 latach tam jest uma fatima :D


A te nowe... mają nowe, więc są raczej czyste :D
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Co jaki czas należy wymienić filtr paliwa 1,8 tsi 118kW

Post autor: Sebastian_M26 »

W benzynie nic nie wyrośnie, wyjmowałem 2 pompy w starych autach i w środku idealnie, wystarczy wziąć sobie karnisterek i zobaczyć co jest. Ja prewencyjne zmieniam wszystkie filtry.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ