Klimatyzacja - dziwne działanie z LOW na 18C

Awatar użytkownika
bartek_grchw
Posty: 100
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa(WF)

Re: Klimatyzacja - dziwne działanie z LOW na 18C

Post autor: bartek_grchw »

Też tak czasami mam, zresztą to też zależy od temperatury na zewnątrz. W ogóle to ta skala temperatury jest beznadziejna, nigdy w życiu nie używałem skali na więcej niż 22-23st, czyli w zasadzie do połowy a często mam tak, że np 19st chłodzi a 20 to już gorąc, nic po środku... Też tak macie??
Awatar użytkownika
Artur78
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2016, o 07:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: ArturA
Lokalizacja: Czechowice

Re: Klimatyzacja - dziwne działanie z LOW na 18C

Post autor: Artur78 »

Szukam kogoś z wiedzą i VCDS :? bo serwis jaki jest w okolicy to :idea:
Byłbym wdzięczny za pomoc kto ogarnie temat.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Klimatyzacja - dziwne działanie z LOW na 18C

Post autor: paulus60 »

Artur78 pisze:Witam ja mam taki problem że klimatronic chłodzi na low a na 18C leci ciepłe powietrze :( proszę o pomoc
Na "LOW" zawsze chłodzi na max. Gdy na zewnątrz jest powiedzmy +7, wewnątrz auta przed rozpoczęciem jazdy np. +10, to gdy ustawisz na +18 to chyba normalne, że będzie grzać. Gdy będziesz miał +20 w aucie, to wtedy +18 będzie chłodzić. Chyba, że latem przy +30 też Ci grzeje z +18. Wtedy problem jest. Jeśli nie o to chodzi, to przepraszam za łopatologiczny wykład. ;)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Klimatyzacja - dziwne działanie z LOW na 18C

Post autor: kamracik »

Ale to chyba normalne zachowanie, zwłaszcza przy obecnych temperaturach. Na Low chłodzi co tylko ma, natomiast na 18C próbuje wyrównać temperaturę do tego stanu. U mnie też tak jest i raczej jest to normalne, chociaż też mam obecnie tak, że na Low za zimno, a na 18C za gorąco :mrgreen:
ODPOWIEDZ