problem z rozkładaniem lusterek

EmilKuk
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 09:43
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Wrocław

problem z rozkładaniem lusterek

Post autor: EmilKuk »

Witam,
Wjeżdżając na myjnię złożyłem lusterka. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu po umyciu auta lusterek nie dało się rozłożyć i ustawiłem je ręcznie (jakoś musiałem wrócić do domu). Po kilku dniach zareagowały na przełącznik sterowania lusterkami, ale niestety w różny sposób. Lewe lusterko reaguje i pracuje prawidłowo, natomiast prawe rozkłada się nie do pozycji nominalnej lecz na maxa, do momentu gdzie dalej już niem można.

Czy wie ktoś co się stało i jak to naprawić. Da się jakoś skalibrować to prawe lusterko?

Proszę o pomoc.

Pozdrawaim,
Emil
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: problem z rozkładaniem lusterek

Post autor: ja456 »

Chyba pekł jakiś bolec blokujący lusterko w odpowiedniej pozycji, niedawno czytałem o tym samym problemie (już znalazłem gdzie :) ) tak czy inaczej najlepiej rozebrać i sprawdzić czy nie wystarczy wyczyścić.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: problem z rozkładaniem lusterek

Post autor: Krzysiek »

Tak też się działo po umyciu auta zimą i coś tam przmarzało
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: problem z rozkładaniem lusterek

Post autor: eX »

ale to jest pytanie o S1
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
spyderx
Posty: 21
Rejestracja: 6 lis 2010, o 11:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 205,1 KM / 429,6 Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: problem z rozkładaniem lusterek

Post autor: spyderx »

Kolego powiem tak. U mnie w SII miałem ten sam przypadek tylko, że zimą. Jak było więcej mrozu i dostało się trochę wody do lusterek wcześniej to lusterko od strony kierowcy rozkładało się na maxa. Myślałem z początku że bolec blokujący się urwał co się parę razy zdarzyło w SII. Jednak po dokładnych oględzinach okazało się, że producent do smarowania mechanizmu lusterka stosuje jakiś badziew gdyż przy niskich temperaturach biały "smar" robi się tak twardy, że nie jest w sposób spełniać swojej roli. Zastosowałem więc silikon w sprayu i problem przestał występować. Przy okazji przesmarowałem sobie wszystkie ruchome mechanizmy w samochodzie (zapobiegawczo). Pzdr.
ODPOWIEDZ