falujące obroty i błąd P0747

bodzio
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2016, o 22:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

falujące obroty i błąd P0747

Post autor: bodzio »

Witam. To mój pierwszy post na forum. Od 2 miesięcy jestem właścicielem Skody Superb 2.0 TDI ze skrzynią DSG. Po zakupie od razu wymieniłem olej w silniku ze wszystkimi filtrami oraz olej w skrzyni w serwisie Skody. Wczoraj jednak będąc w trasie po przejechaniu 500 km auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Szczególnie na 3 i 5 biegu na obrotomierzu wyraźnie było widać falujące obroty oraz szarpanie przy zmianie biegów. Gdy wjechałem już do większego miasta jadąc na 2 wypadł mi bieg. Gdy dojechałem na parking przestał działać wsteczny po czym na wyświetlaczu przestało pokazywać jaki jest aktualnie bieg i zapaliła się kontrolka check engine. Po podpięciu pod komputer pokazało błąd P0747 "Elektromagnes/cewka kontroli ciśnienia - problemy z wciągnięciem". Po skasowaniu błędu biegi wróciły i udało mi się wrócić do domu. Następnego dnia wszystko było ok, auto ładnie zapaliło, równo pracowało na wolnych obrotach, ładnie zmieniało biegi ale gdzieś po 1,5 godziny jazdy po mieście problem z falowaniem obrotami powrócił. Tak to wygląda że dopóki auto się mocno nie rozgrzeje to jest wszystko super. Nie wiem co może powodować tą sytuację, może problem tkwi w chłodzeniu oleju w skrzyni? Może ktoś miał podobny problem i może coś podpowiedzieć? Wczoraj byłem u mechanika który zajmuje się tylko skrzyniami automatycznymi, sprawdził stan oleju w skrzyni i stwierdził że skrzynia jest ok.
ODPOWIEDZ