Czy to normalne z turbo

Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Czy to normalne z turbo

Post autor: ssspeedo »

Witam ,mam pytanko- mam u siebie turbo po regeneracji jak daję gazu to przy 1800 obr/min i wyżej słychać niesamowity świst z pod maski ,dosłownie jakby całe powietrze było zasysane z atmosfery. Auto normalnie przyśpiesza jak kiedyś , ten świst jest bardzo fajny - czy to normalne. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Czy to normalne z turbo

Post autor: awdurek »

No pewnie.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
rogosia
Posty: 30
Rejestracja: 1 gru 2010, o 20:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Czy to normalne z turbo

Post autor: rogosia »

otóż ten niesamowity świst nie jest normalny owszem przy gwałtownym przyśpieszaniu powinno być słyszalne turbo ale bez przesady, poprostu ze ci turbine zrobili :!:
Lukaszos

Re: Czy to normalne z turbo

Post autor: Lukaszos »

Ja mam zregenerowane turbo i też jest świst ale delikatny. W aucie jest słyszalny w niewielkim stopniu, to jest bardzo częste przy regenerowanych turbinach. Jest jeszcze opcja że przy składaniu dolotu po wymianie turbo mechanik pozostawił gdzieś nieszczelność i jak turbo zaczyna psiukać konkretne ciśnienie to ucieka tą nieszczelnością i słychać świst, ale też pojawia się delikatny spadek mocy i auto zaczyna kopcić ( tak miałem w golfie jak miałem żle założony wąż na intercoolerze, po poprawieniu wszystko wróciło do normy ).
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: Czy to normalne z turbo

Post autor: ssspeedo »

Witam ten mój świst z turbo jest naprawdę głośny a nawet już denerwujący. Dziś jechałem sobie normalnie nagle potrzeba przyśpieszenia a z turbiny słychać nie tyle co świst co takie " piszczenie " dosłownie pisk , auto kopci sadzą na postoju przy wysokich obrotach(parę sekund) i podczas jazdy na wysokim gazie. Jest też pod czas jazdy przy normalnej jeździe wyczuwalny chwilowy (może sekunda )brak mocy.Wizualnie patrząc z góry cały dolot jest OK , dodam że wymieniłem wszystkie oringi i quringi. W środe będę u mechanika zobaczymy co powie albo znajdzie. Aha jechałem wieczorem i już turbo tylko głośno świszczy ale pisku już nie ma. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Czy to normalne z turbo

Post autor: AdamK »

To raczej nie jest normalny objaw.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: Czy to normalne z turbo

Post autor: ssspeedo »

Witam znalazłem pęknięcie z 5cm na wężu- pierwszy od turbiny do interqulera jutro jadę kupić nowy cena w ASO 300 ,zobaczę w innych sklepach. Pozdrawiam
Lukaszos

Re: Czy to normalne z turbo

Post autor: Lukaszos »

Może to być przyczyna. Stąd też dymienie, wymień wąż i zobacz co się będzie działo. No i popatrz na resztę węży i przewodów bo może coś jeszcze jest uszkodzone
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Czy to normalne z turbo

Post autor: jjumbo »

jak będziesz jechać tym samochodem to uważaj żeby nie zassało ci brudu do intercoolera
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: Czy to normalne z turbo

Post autor: ssspeedo »

Witam ,koledzy te oto pęknięcie na wężu od turbiny robiło całe zamiesznie . Pojechałem do ASO cena nowego ponad 350, ale i tak nie mieli na miejscu, w carsie ponad 400 :shock: , żaden szrot nie miał takiej rury , więc kupiłem kolanko żeliwne ( pęknęcie było na zgięciu ) przeciełem cały wąż wsadziłem te kolanko , zacisnąłem szerokimi opaskami " GBS " ( Polak potrafi ) i zamontowałem .No i przejażdźka i tu mój uśmiech na twarzy robił się coraz większy :lol: .Efekt - nie ma już świstu , pisku itp tak jakby wogóle nie było turbo, trochę jeszcze kopci (sadzą) , przedmucham cały układ -napewno pomoże ale teraz dopiero czuć te ponad 160km :P -Rewelacja. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: Czy to normalne z turbo

Post autor: ssspeedo »

Wszystko jest już ok. nic nie kopci ma "buta" jak nigdy ,niedługo jadę na hamownie sprawdzę ile ma tych koni
ODPOWIEDZ