s1 czyjniki parkowania

rogosia
Posty: 30
Rejestracja: 1 gru 2010, o 20:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

s1 czyjniki parkowania

Post autor: rogosia »

witam, wiem ze temat sie powtarza ale nie znalazłem rozwiązania- otóz czujniki nie działają ale był czas ze działały, cały czas powraca usterka z dwóch skrajnych czujników tylnych oczywiście wymieniłem te czujniki na sprawne również sprawdziłem całą instalację do sterownika jednak działają jak chcą. pytanie jest czy to na pewno wina sterownika czy czujników bo usterka z nich zapisana raz jest sporadyczna a raz jest ciągła?? :roll:
grzegorz
Posty: 36
Rejestracja: 15 lis 2010, o 18:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: s1 czyjniki parkowania

Post autor: grzegorz »

Kolego weź kup sobie cały nowy zestaw tak jak jato zrobiłem problem zniknie http://allegro.pl/4x-czujnik-parkowania ... 33055.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Zainwestujesz 65 zł i 45min. swojego czasu. Na pewno jest to tańsze niż malowanie całego zderzaka :)
rogosia
Posty: 30
Rejestracja: 1 gru 2010, o 20:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: s1 czyjniki parkowania

Post autor: rogosia »

czy ktoś wie czy czujniki parkowania o numerze 3u0919275a które są w moim będą chodziły jeżeli założę czujnik 3u0919275b :?: :) i czym te numery się różnią :?:
Awatar użytkownika
grzechol
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 21:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: s1 czyjniki parkowania

Post autor: grzechol »

no właśnie, też się zastanawiam... jaka jest między tymi A i B różnica... nikt nie odpowiedział przez tyle czasu?? Może te z końcówką B są od SuperB II ??
Obrazek
rogosia
Posty: 30
Rejestracja: 1 gru 2010, o 20:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: s1 czyjniki parkowania

Post autor: rogosia »

otóz róznicy nie ma zdnej te z B są po prostu nowsze u mnie teraz chodzi na obu :D
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: s1 czyjniki parkowania

Post autor: matik »

Obydwa rodzaje są od Superba I, tylko były montowane w różnych okresach. Są zamienne (przynajmniej w jedną strone - zamiast B można zamontować A)
Obecnie mam zamontowane obydwa rodzaje i wszystko ładnie działa.
Różnią się one tylko o-ringiem (uszczelką) znajdującym się wokoło sensora, na jednym jest on gumowy (A) i zdejmowalny, natomiast na drugim jest na stałe połączony z obudową czujnika (B).
Nie wiem czy jeszcze czymś się różnią w środku, ale po zamianie system ruszył i działa.

Jeszcze dwie sprawy, gdzieś czytałem, że przy jednym uszkodzonym czujniku system działa, u mnie nie pracował jeden sensor i wykrywany był błąd i czujniki przechodziły w stan awaryjny.

Sprawa druga, ktoś pisaś że czujniki sprawdzić można dotykając palcem gdy są aktywne. Próbowałem, natychmiast po dotknięciu całość blokowała się, na szczęście pomagało wyłączenie silnika.

pzdr
Maciek
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
ODPOWIEDZ