denerwujące usterki - piszcie o swoich

andrzej1962
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2011, o 20:26
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: dolny śląsk

denerwujące usterki - piszcie o swoich

Post autor: andrzej1962 »

Witam. Użyłem "szukajki" ale nic podobnego nie znalazłem. Jeżeli było sorki. Czy ktoś z Was miał podobny problem z nowym autem. Po dwóch miesiącach odkleiła się uszczelka w prawych drzwiach przednich na dole (tam jest łączenie dwóch końców). Odklejenie było na dł. ok. 20-30 cm. W tych samych drzwiach po kolejnym miesiącu wypadła lampka sygnalizująca samochodom z tyłu fakt otwartych drzwi. Próba jej włożenia na swoje miejsce niewiele daje, bo okazuje się, że zaczepy są za małe i nie chwytają tapicerki. Niby pierdoła ale w nowym aucie?! za prawie 130. Chyba lekka przesada.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: denerwujące usterki - piszcie o swoich

Post autor: Krzysiek »

No to od tego masz gwarancję. Trzeba zgłosić w ASO i nie powinni robić problemu
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: denerwujące usterki - piszcie o swoich

Post autor: edeks »

jest wątek pokrewny o naprawach gwarancyjnych, chociaż niektórym z nas gwarancja już się skończyła, lub skończy niebawem :( Moje autko jest w podobnym wieku ale jak na razie odpukać nic się nie odkleja ani nie odpada. Też bym się wkurzył ale jak już napisał Krzysiek po coś ta gwarancja jest, więc do ASO i niech poprawiają fabrykę ;)
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
andrzej1962
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2011, o 20:26
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: denerwujące usterki - piszcie o swoich

Post autor: andrzej1962 »

Gwarancja gwarancją ale takie duperele po takim czasie ?!
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: denerwujące usterki - piszcie o swoich

Post autor: chudy »

W Audi Q5 też zdarza się, że wypadaja te lampki z drzwi. To chyba zalezy od montazu. Ja jeszcze nie słyszałem zeby Superbowi wylecial, takze pewnie pojedynczy przypadek.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: denerwujące usterki - piszcie o swoich

Post autor: eX »

to nie rozumiem. zamiast sie cieszyc ze jest gwarancja i cisnac do serwisu jak najszybciej to jest szukanie dziury w calym. wiadomo, ze takie rzeczy bola no ale chyba nie warto sie nad tym rozczulac.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: denerwujące usterki - piszcie o swoich

Post autor: edeks »

He he... kilka wątków wyżej napisałem, że mi nic nie odpada. UDATE: odpada, jak najbardziej :( Dziś wysiadając na ciasnym parkingu delikatnie zahaczyłem nogą właśnie o tę lampkę na dole drzwi i wyskoczyła. Po włożeniu spowrotem jakoś się trzyma, ale czuć że ledwo, bo ma spory luz w mocowaniu. Po pracy oblookam to dokładniej, bo goniłem na spotkanie i nie było kiedy. Tak więc już nie pojedyńczy przypadek ;)
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
andrzej1962
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2011, o 20:26
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: denerwujące usterki - piszcie o swoich

Post autor: andrzej1962 »

eX pisze:to nie rozumiem. zamiast sie cieszyc ze jest gwarancja i cisnac do serwisu jak najszybciej to jest szukanie dziury w calym. wiadomo, ze takie rzeczy bola no ale chyba nie warto sie nad tym rozczulac.
IMO cieszyć się z tego,że jest gwarancja to chyba nie ma z czego, bo wszystkie nowe produkty mają takową.ASO wg mnie to jest do tego aby dokonywać poważniejszych napraw (przeglądy serwisowe i takie tam a nie takich perdołek. Wiadomo, że nie ma się z czym rozczulać bo to nic poważnego, ale dlaczego z takich powodów mam tracić czas. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: denerwujące usterki - piszcie o swoich

Post autor: eX »

rynek tak zostal skonstruowany ze wszystko idzie na ilosc a nie na jakosc. kiedys takie rzeczy sie nie zdarzaly, no ale przez to przeciez nie przestaniemy kupowac i korzystac z nowych aut.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: denerwujące usterki - piszcie o swoich

Post autor: mkotek »

chudy pisze:W Audi Q5 też zdarza się, że wypadaja te lampki z drzwi. To chyba zalezy od montazu. Ja jeszcze nie słyszałem zeby Superbowi wylecial, takze pewnie pojedynczy przypadek.
Ano nie pojedynczy. Mnie na razie wypadła raz, z drzwi pasażera i też czuć, że trzyma się niejako na słowo honoru.
Co ciekawe, tuż przed świętami oglądałem Superba (tego sprowadzanego z Francji) w Łodzi, rocznik 2008 i też się okazało, że osłonka w drzwiach pasażera z przodu wypada. Czyli problem istnieje od początku produkcji.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: denerwujące usterki - piszcie o swoich

Post autor: Misiektt »

Kurcze a u mnie piszczą koła z przodu jak mam skręcone i wolno ruszam jest to bardzo nieprzyjemny dźwięk i serwis wykręcał się że auto na dotarciu. Teraz już im się nie uda :) bo przejechane mam 11 000 a piszczy coraz gorzej.
ODPOWIEDZ