Problemy z Superbem

marpyc
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2011, o 14:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź__

Problemy z Superbem

Post autor: marpyc »

Ponieważ Skoda mnie olewa, postanowiłem wklejać swoją historię z Superb Combi 2.0TDI 170 Platinum w każdym możliwym forum, aby przestrzec innych przed tym autem. Użytkujemy Skody od kilkunastu lat (Felicia, Fabia, 2xOctavia), serwisujemy regularnie w ASO Zimny, ale czegoś takiego jak Superb jeszcze nie miałem.


20.02.2011
Mam Superba II combi 2.0tdi 170 platinum kupionego w marcu 2010.
Jeśli chodzi o komfort to mogę ocenić 9/10.
Jeśli chodzi o usterkowość to psuje się dokładnie wszystko co może i pod tym względem, szczególnie po całkowicie niezawodnej poprzedniej Fabii 1.9 tdi, uważam Superba za totalną porażkę.
W połowie 2010 - przestaje działać zwijanie rolety po otwarciu klapy bagażnika - wymiana boczków bagażnika w ramach gwarancji.
Od połowy 2010 - nagminne samoczynne odchylanie elektrycznie regulowanego siedzenia pasażera po otwieraniu auta - nie potrafią naprawić.
Od końca 2010 - mniej więcej raz na tydzień wbudowany zestaw głośnomówiący z rsap przestaje wyłączać radio, dzwoniący mnie nie słyszy, a ja jego. Pomaga jedynie wyłączenie auta na ponad 30 min i wtedy wraca wszystko do normy. Update softu nie pomaga.
Styczeń 2011 - przy temperaturze poniżej 5 stopni nie da się otworzyć schowka pasażera (przycisk pozostaje wciśnięty).
Styczeń 2011 - przy temperaturze poniżej 5 stopni roleta nie odjeżdża po naciśnięciu jej brzegu.
Styczeń 2011 - awaria czujników parkowania - jest tylko długi pisk, a potem koniec - jeszcze nie naprawiałem.
Luty 2011 - awaria modułu ABS/ESP - błąd wyskoczył w piątek, podczas jazdy i jeszcze go nie zgłaszałem


10.04.2011
Zauważyłem, że całe auto jakby straciło na sztywności. Na każdej, nawet mniejszej dziurze, pofałdowaniu nawierzchni czy przejechaniu przez "śpiącego policjanta" słychać trzaski/skrzypienie z okolic prawego i lewego środkowego słupka. Brzmi to tak, jakby guma ocierała się o gumę i wydaje mi się, że to uszczelki tylnych drzwi taki dźwięk wydają (to jest na prawdę bardzo głośne, jak 25 letnim dużym Fiacie) w wyniku skręcania się karoserii. Czy ktoś z Was zaobserwował (a w zasadzie słyszał) takie dźwięki po wjechaniu na nierówność? Czegoś takiego w Fabii Combi nie mam, w A6 Combii też żadnego skrzypienia nie słychać po przejeżdżaniu przez dziury.

12.04.2011
Przed chwilą dowiedziałem się u Zimnego, że reklamacja pozwijanej i porozciąganej tapicerki została przez Skodę odrzucona. Porobiła się taka tarka na siedzisku. Auto ma 27tys. km i 11 miesięcy. Katalogowo kosztowało ponad 150tys. zł. Nikomu nie polecam Skody Superb. Zepsuło się już prawie wszystko co mogło. Szrot i porażka na całej linii. Sympatyczni sprzedawcy, ale postawa Skody Polska to nieporozumienie i nawet nie mają ochoty ratować sytuacji i próbować naprawiać tego badziewia. Jeśli Skoda nie naprawi tej tapicerki, to sprawa na 100% trafia do sądu konsumenckiego i nie będę już żądał naprawy tapicerki, ale wymiany całego auta na takie, którym jestem w stanie przejechać miesiąc bez problemów. Zastanawiam się nad zaproszeniem TVNu i ostentacyjnym zeszrotowaniem tego auta przed kamerami. A chciałem sobie kupić Audi A6...
Zdecydowanie odradzam zakup Superba Combi.

Pozdrawiam

M. Pyć

pyc (na) o2.pl
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: Krzysiek »

Jak to czytam to zastanawiam się czy aby napewno to wszystko jest możliwe gdyż użytkownicy tego forum owszem mają usterki ale nie aż takie i aż tyle. W sumie nie mi to oceniać a jeśli tak jest to szczerze współczuję i walczyłbym ze Skoda Polska.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: edeks »

marpyc pisze: Styczeń 2011 - awaria czujników parkowania - jest tylko długi pisk, a potem koniec - jeszcze nie naprawiałem.
Generalnie to współczuję nagromadzenia problemów z autem w tak krótkim odstępie czasu.

A co do czujników, to plus jest taki, że przynajmniej wiesz, że nie masz - ja ostatnio pojawiłem się po raz pierwszy od zakupu w ASO, bo czujniki działały jak im się podobało. Raz było ok, raz wcale, a innym razem "pokazywały" przeszkodę dopiero PO zatrzymaniu, więc trochę ZA PÓŹNO (!) serwis podpiął kompa, błąd był czasowy, więc wykasowali i tyle. Na pytanie dlaczego tak było nikt nie znał odpowiedzi, wymienić nie mogą, bo takie mają przepisy, co innego gdyby to był stały błąd zapisany w kompie, a tak usterki nie ma, wszystko sprawne. Pytanie do kiedy, bo takie czujniki, to jakby ich nie było.

To tyle uwag na "-" ode mnie ;)

Dlaczego nie uznali Ci tej reklamacji?

Powodzenia!
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: chudy »

No tyle usterek to naprawde chyba jeszcze nikt nie mial, ale moze to miec jakis zwiazek z rocznikiem modelowym 2010 po ktorym z obserwacji wnioskuje, ze chyba jest jednym z najmniej udanych. Podobno w roczniku tym wprowadzono wiele oszczednosci np. tapicerka, kable, Ale w koncu poszli po rozum do glowy i wrocili do dobrych jakosciowo materialow. Mam nadzieje, ze wszystkie pozytywne zmiany zostaly zawarte w roku modelowym 2011, ale niesmak pozostaje, bo przeciez aut na nowe wszystkim nie wymienia :/
Auto za 150 000zl nie powinno miec wprawadzanych takich oszczednosci w ogole.

Oczywiscie jest to moja osobista opinia i mm nadzieje, ze sie myle, bo osobiscie nie spotkalem sie z zadnym z tych problemow. Do tego z rocznikiem modelowym 2010 osobiscie nie mialem dluzej do czynienia i na dodatek ludzie nie narzekaja na swoje Superby 2010. Dlatego moze jednak nie jest tak zle.
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: jjumbo »

a jaką masz tapicerkę w superbie że tak ci sie porozciągała i skosmaciła?
prześlij chociaż jedno zdjęcie siedziska
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: chudy »

Z innego forum wyczytałem, że Kolega posiada tapicerkę skórzaną łączoną z alcantarą ;)
Rafał Sz
Posty: 64
Rejestracja: 3 cze 2010, o 10:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: Rafał Sz »

Szoking, z tych usterek co napisał kolega to u mnie występuje skrzypienie w słupkach z prawej i lewej strony, jadę w czwartek na pierwszy przegląd, mają to naprawić ZOBACZYMY, jak nie naprawią to się wqrwie, zobaczymy bo to skrzypienie mnie dobija. A tak poz tym AUTO ODPUKAĆ REWELACYJNE.
Awatar użytkownika
mm_olejnik
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 14:17
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: mm_olejnik »

u mnie też zaczęło coś skrzypić w prawym i lewym słupku !!!
powoli mnie to zaczyna irytować, ale nie miałem czasu podjechać do Skody.
słyszę, że nie tylko ja mam problem ze skrzypieniem ............
ARCHITEKTURA ŚWIATŁA - http://www.masterlight.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Art Deco, Wyposażenie wnętrz - http://www.e-kare.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Ikony designu, FLOS - http://www.lampy-o" onclick="window.open(this.href);return false;świetlenie.pl
marpyc
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2011, o 14:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź__

Re: Problemy z Superbem

Post autor: marpyc »

Muszę pochwalić serwis Zimny w Łodzi. Sympatyczna obsługa i mam nowy soft w radio, powodem skrzypienia okazało się opuszczenie się obydwu drzwi tylnych. Zostały już podciągnięte i rzeczywiście jest znacznie lepiej. Na wymianę wadliwego czujnika parkowania (przez niego wszystkie inne czujniki są automatycznie wyłączone) umówiłem się na później, bo czujnik wymaga lakierowania.
Pozostaje tylko to nieszczęsne pofałdowane siedzisko. Tapicerkę mam jasna alcantara+skóra. Wrzucę jutro fotkę siedzenia, choć nie wiem, czy wada dobrze na zdjęciach wyjdzie. Jutro wysmaruję list do Skody. Oby stanęli na wysokości zadania. Chciałem kupić dla żony Yeti 2.0TDI z DSG, ale jak zobaczyłem jak wyglądają reklamacje w skodzie, to zastanawiam się czy nie dopłacić 40-50tys. i nie kupić jej X1 z 2.0d i automatem.
Awatar użytkownika
wisnia199
Posty: 73
Rejestracja: 24 mar 2011, o 21:06
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Re: Problemy z Superbem

Post autor: wisnia199 »

Witam.

Ja rowniez mam problem ze skrzypieniem(piszczeniem) przy slupku kierowcy i zauwazylem ze jak pada deszcz lub dociagne drzwi reka podczas jazdy na nierownosciach to przestaje piszczec. Kupilem dzis silikon w sprayu i jutro sobie przesmaruje uszczelki w drzwiach i zobaczymy czy pomoze. Sam pisk jest naprawde irytujacy i potrafi zdenerwowac. Jak silikon nie pomoze to tez sie bede musial umowic do serwisu zwlaszcza ze zostalo miesiac gwarancji :)
Seat Ibiza 1.9 SDI--->Citroen Xara 1.6--->Mitsubishi Space Star 1.9 Did--->BMW 525D--->Subaru Impreza WRX--->BMW 320D--->Skoda Superb 3.6 Platinium + Lampy led tył.
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: Problemy z Superbem

Post autor: mkotek »

marpyc pisze:Sympatyczna obsługa i mam nowy soft w radio
Korzystając z okazji - co dał Ci nowy soft w radio?
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Problemy z Superbem

Post autor: Stembor »

marpyc
takie "kwiaty" w obecnych czasach zdarzają się chyba już w każdej marce. Znajomy parę lat temu kupił nowego "okulara" i zaczęło sypać sie prawie wszystko - głównie elektronika.
Był już "stałym" klientem bo to któryś merc z kolei w firmie, a i pare dostawczaków MB też ma. Jak rozpoczał walkę o wymianę to się wreszcie dowiedział gdzie go mają...

Skończyło się na listach do importera i po paru awanturach - w końcu wymienili auto. Jednak został dalej fanem marki - wymieniony samochód był już super ;)
Wiem, ze to marne pocieszenie dla Ciebie, ale ja na moją Skodzinę na razie narzekać nie mogę. Wielu Kolegów pewnie też, więc Ci co bedą chcieli kupić, to Twego postu się raczej nie wystraszą...

Przyłączam się do pytania mkotek - co Ci dał ten nowy soft?
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Problemy z Superbem

Post autor: Arci9 »

marpyc, trochę tego się nazbierało, ale dla mnie IMO rozważał bym w kategoriach upierdliwości niż ,że wszystko się psuje, co oczywiście nie podważa zdania, że tak powinno być.I z jednej strony nie dziwię sie twojemu rozżaleniu, bo w końcu kosztowało auto kupę siana.A z drugiej, chyba aż takiej tragedii nie ma, silnik chodzi, auto jeździ, nie masz problemów z elektroniką silnika, kompem, zawieszeniem itp :)


ps
Panowie, którym skrzypi!
Jest przecież topic na forum co trzeba nasmarować, żeby nie skrzypiało!!!
Koledzy poradzili aby posmarować zamki, sam z tego skorzystałem i jestem innym nowym użytkownikem Superba :D
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Problemy z Superbem

Post autor: eX »

w ASO jak skoda polska odrzuci im gwarancje to nie moga nic poradzic, ja zachodzace mgla listwy reklamowalem 5 razy, ale w koncu wymienili, pisz prosto do skody polska, tam zalatwiaja takie rzeczy od razu bo widza ze klient jest brzydko mowiac "uparty"
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
marpyc
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2011, o 14:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź__

Re: Problemy z Superbem

Post autor: marpyc »

Nowy soft mam nadzieję (wyczytałem na niemieckim forum, że problem jest rozwiązany), że rozwiąże problem z telefonem (rsap), który co chwilę przestawał przestawiać się na tryb telefonu gdy ktoś dzwonił. Działo się to bardzo często po 1-1,5godz. ciągłej jazdy. Nie bawiły mnie przymusowe przystanki na 30 minut.
Dziś ran chciałem wyjąć ze schowka nawigację i znów przycisk otwierania zablokował się w pozycji "wciśnięty". Fakt, to drobne problemy, cieszę się, że auto nigdy nie stanęło zepsute w trasie, ale upierdliwość ich jest dosyć wysoka.
Przejeździłem w Niemczech sporo czasu A6 Avantem (również z rsap, również z alcantarą+skórą) i w nim takich problemów nie ma.
Wgłębienia zrobiły się w kilku miejscach na siedzisku:
http://i243.photobucket.com/albums/ff16 ... uperb1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i243.photobucket.com/albums/ff16 ... uperb2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i243.photobucket.com/albums/ff16 ... uperb3.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Gdy przejeżdża się ręką, wyczuwa się w tych miejsca 2-3mm spadek.
Odrzucili reklamację twierdząc, że są to rzeczy wynikające z normalnej eksploatacji.
ODPOWIEDZ