chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

archerx10
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 15:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Warszawa

chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: archerx10 »

chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG czy warto czy nie ?? jakie usterki, problemy mogą mnie spotkać :)
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: eX »

na forum jest multum tematow dotyczacych i tego silnika i skrzyni, polecam poszukac.

i przy silniku jakies pierdoly wyskakuja, i przy dsg, choc nie w kazdym modelu
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: patryk_wawa »

Ja mam S2 w takiej konfiguracji i jest OK- "odpukać" żadnych przygód.
Silnik i DSG sprawują się bardzo dobrze.
Dynamika i spalanie jak dla mnie OK.
Podobno większość typowych usterek już wyeliminowali i przy silniku i w DSG.

Poczytaj forum i później zadaj konkretne pytania :)
PS.Jeden z kolegów ma straszną jazdę z DSG w tym silniku.
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: bogge »

Ja również mam tą kombinację, ale odpukać - na razie wszystko ok :)

Pojawiły się już S2 w wypożyczalniach samochodów w tej konfiguracji, więc jeśli masz możliwość, to może w ten sposób wypróbuj auto? Wypożyczenie na dobę, to nie jest jakiś kosmiczny koszt, a przez ten okres czasu jakąś trasę śmigniesz ;)

Szkoda, że w Polsce jeszcze nie ma zachodnich standardów... Jak szukałem w Finlandii nowego auta, to wypożyczyłem na weekend auto od dealera - przejechałem ponad 400km i poznałem w miarę dokładnie auto (V70 wtedy), ekh.. Aż łza się kręci w oku za takimi możliwościami..
Awatar użytkownika
Swiety80
Posty: 8
Rejestracja: 3 lut 2011, o 10:52
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warzymice k. Szczecina
Kontakt:

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: Swiety80 »

Również mam tą konfiguracje na razie super B:))
Awatar użytkownika
Johny7205
Posty: 18
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: Johny7205 »

Ja mam taką konfigurację. Silnik jak do tej pory (60 tys km) w porządeczku. Natomiast ze skrzynią DSG mialem problemy.
Jestem po wymianie całej skrzyni kompletnej na gwarancji. Oczywiście nie obyło się bez "szarpania" ze Skoda Auto Poland, ponieważ chcieli mi wymienić tylko skrzynię bez mechatroniki. Koniec końcem mam całą nowa skrzynię i jest wszystko ok.
Pytanie jak się skrzynia DSG zachowa po gwarancji????
Ja osobiście doradzałbym Ci przy zakupie samochodu wykupić dodatkową wydłużoną gwarancję. Koszt parę tysięcy złotych ale może się opłacać. Wspomnę tylko koszt wymiany mojej skrzyni DSG jaki podał mi warsztat: 25 tys złotych.............
Ja teraz żałuję zę nie wykupiłem takiej gwarancji.
Platinium 2.0 TDI 170 KM DSG, brąz mocca, alcantara
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: bogge »

Johny7205 pisze: Ja teraz żałuję zę nie wykupiłem takiej gwarancji.
Tak, tylko o ile pamiętam, to ta gwarancja ma ograniczenia przebiegu, jak obliczałem to byłby to w moim przypadku prezent dla ASO, bo bodaj po 120 000 już gwarancji nie ma...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: Krzysiek »

Ja mam przedłużoną gwarancję do 5 lat z Alianzem i nie mam limitu kilometrów.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
pantryq
Posty: 24
Rejestracja: 23 lut 2011, o 10:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: pantryq »

bogge pisze: Tak, tylko o ile pamiętam, to ta gwarancja ma ograniczenia przebiegu, jak obliczałem to byłby to w moim przypadku prezent dla ASO, bo bodaj po 120 000 już gwarancji nie ma...
Pozdrawiam
Niby tak, ale limit 30tys na rok to też nieźle, dla przeciętnego kierowcy rodzinnego auta :)
Ja sam taką gwarancję wykupiłem.
Krzysiek pisze:Ja mam przedłużoną gwarancję do 5 lat z Alianzem i nie mam limitu kilometrów.
Myślałem o tej gwarancji, ale pomimo, iż nie ma limitu kilometrów to jest limit ubezpieczenia. Jak Ci będą ciągle wyskakiwać problemy po skończeniu 2letniej gwarancji producenta(oby tak nikomu się nie wydarzyło), to może się okazać , że przekroczysz sumę ubezpieczenia będzie po gwarancji na dalszy okres. Poza tym jest też stosunkowo dużo wykluczeń, na podzespoły nieeksploatacyjne mogące się nieszczęśliwie zepsuć.

Trzeba mieć nadzieję,że wszystko będzie sprawne:)

Ja się zastanawiam nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia utraty wartości pojazdu GAP.
Koszt ok. 1200-1500 zł na 3 lata, a umożliwia wypłatę różnicy pomiędzy wartością auta na dzień szkody, a wartością fakturową.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: Nematode »

Ja przedłużenia gwarancji z Allianz nie chciałem, bo po prostu wolałem dodatkową gwarancję producenta. Przedłużając w Allianz trzeba dokładnie poczytać co gwarancja obejmuje, a czego nie, bo z tego co pamiętam to nawet w tej full opcji nie wszystko obejmowała (a opcji różnych było 4). Ja np wiem, że maks rocznie zrobię 15k km dlatego przedłużyłem sobie ze standardowych 2 lat do 4 lat lub 60k km. Przez 4 lata takiego przebiegu nie zrobię, a za 1600 PLN przy praktycznie wysypaniu się czegokolwiek będę już zarobiony. Wadą fabrycznej jest to, że można maks do 4 lat przedłużyć no i jak ktoś robi duże przebiegi no to limit 120k km. Ale za to przynajmniej przez ten okres człowiek śpi spokojnie. Dodam, że przedłużenie gwarancji fabrycznej obejmuje dosłownie wszystko, a w Allianz nawet w maksymalnym pakiecie są wyłączenia. Pozatym nie wiem czemu, ale miałem takie wrażenie że jak rozglądałem się za Superbem i pytałem w różnych ASO o możliwość przedłużenia to wszyscy mi mówili, że jest taka możliwość i przedstawiali właśnie ofertę Allianz. Dopiero jak w jednym z salonów zebrałem sobie ze stojaków ulotki i przejrzałem w domu to jedna dotyczyła gwarancji do 4 lat, a nie do 5 jak w Allianz. na początku myślałem, że błąd w ulotce lub stara ale jak zapytałem dilera to potwierdził mi, że jest taka możliwość na 4 lata i że jest to gwarancja fabryczna, a nie Allianz. Zaznaczył tylko, że muszę się zdecydować na tą fabryczną 2 tygodnie przed terminem produkcji, bo wbijana jest normalnie kodem w oznaczenia samochodu czy jakoś tak.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: Misiektt »

Ciekawe ja o takim bajerze nie słyszałem :)
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: frytol »

Ktoś mógłby napisać coś więcej o konkretnych warunkach jakie daje Allianz (jakie wyłączenia, kwota ubezpieczenia, itd.)? Mam jeszcze miesiąc na podjęcie decyzji co do wybrania tego ubezpieczenia w promocyjnej kwocie.

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie GAP to bardzo polecam. U mnie warunki są takie, że poza zwrotem wartości auta do wartości fakturowanej przy zakupie (pierwszy rok) i zwrotem wartości auta z ostatniej wyceny (lata kolejne), mam jeszcze świadczenie dodatkowe do 5k pln:

- wpłacenie zaliczki 5k pln na nowe auto
- zwrot ceny ubezpieczenia auta
pantryq
Posty: 24
Rejestracja: 23 lut 2011, o 10:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: pantryq »

frytol pisze:Ktoś mógłby napisać coś więcej o konkretnych warunkach jakie daje Allianz (jakie wyłączenia, kwota ubezpieczenia, itd.)? Mam jeszcze miesiąc na podjęcie decyzji co do wybrania tego ubezpieczenia w promocyjnej kwocie.
Skoda Life Time Allianz – ubezpieczenie przedłużonej gwarancji
chroni nabywcę przed kosztami napraw samochodu powstałych w wyniku awarii
elementów lub zespołów pojazdu po okresie gwarancji producenta
gwarantuje nabywcy naprawę pojazdu w profesjonalnej sieci Dealerów Skody
gwarantuje nabywcy sprawną i szybką obsługę poprzez stację dealerską
gwarantuje nabywcy użycie oryginalnych części zamiennych
gwarantuje nabywcy naprawę zgodnie z technologią producenta
gwarantuje nabywcy ochronę nawet do trzech dodatkowych lat (zgodnie z
odpowiednim wariantem)
gwarantuje nabywcy ochronę nawet bez limitu km
gwarantuje nabywcy ochronę na terytorium Europy, z wyłączeniem Białorusi,
Bośni i Hercegowiny, Kazachstanu, Mołdawi i Rosj


Wariant Pełny,
W Wariancie Pełnym ochroną ubezpieczeniową objęte są wszystkie mechaniczne elektryczne i
elektroniczne elementy, z wyjątkiem:
1) części, które wymagają okresowej wymiany, takich jak: koła i opony, świece zapłonowe, pióra ramiona
wycieraczek, szczęki i klocki hamulcowe, bębny i tarcze hamulcowe, amortyzatory, akumulatory, żarówki,
bezpieczniki i filtry: paliwa, powietrza, oleju i przeciwpyłowy;
2) następujących akcesoriów i elementów wyposażenia pojazdu: sprzętu audio-wideo, systemów
nawigacji satelitarnej, lokalizacji i zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą, anten radiowych i zasilających
je silniczków, nadwozia, powłoki lakierniczej, systemu odprowadzającego wodę z nadwozia, uszczelek
drzwiowych i okiennych, klamek, zawiasów, ograniczników otwarcia drzwi, wszystkich szyb, tapicerki,
reflektorów, lamp, układu wydechowego wraz z katalizatorem(z wyłączeniem sondy lambda),mocowania
kolumny McPhersona, elementów ozdobnych, uszczelek i uszczelniaczy, pasków napędowych osprzętu
silnika, elementów sprzęgła zniszczonych w wyniku normalnej eksploatacji wypalonych lub
odkształconych, instalacji gazowych;
3) koszty naprawy lub wymiany obudów są pokrywane wyłącznie wówczas, gdy ich uszkodzenie nastąpiło
w wyniku awarii elementu lub zespołu pojazdu objętego ochroną ubezpieczeniową.
Uwaga !
Paski napędowe rozrządu są objęte ubezpieczeniem, jeśli przestrzegane były zalecenia producenta
pojazdu dotyczące ich wymiany. Wymagane jest udokumentowanie wymiany
dokonanej w autoryzowanej stacji obsługi.
Początek i koniec ochrony Ubezpieczeniowej
1. Odpowiedzialność Allianz rozpoczyna się od dnia wskazanego w dokumencie ubezpieczenia,
niewcześniej jednak niż w dniu następującym po dacie wygaśnięcia gwarancji producenta
pojazdu i po zapłaceniu składki ubezpieczeniowej.
2. Umowę ubezpieczenia zawiera się na wniosek Ubezpieczającego.
3. Zawarcie umowy ubezpieczenia następuje po uprzedniej identyfikacji pojazdu.
4. Zawarcie umowy ubezpieczenia potwierdzane jest dokumentem ubezpieczenia (certyfikatem/
polisą).
5. Umowa ubezpieczenia zawierana jest na okres 12, 24 albo 36miesięcy.
6. Odpowiedzialność Allianz kończy się:
1) o północy w dniu określonym w dokumencie ubezpieczenia jako koniec okresu ubezpieczenia;3
2) po wyczerpaniu się sumy ubezpieczenia określonej w dokumencie ubezpieczenia wskutek wypłaty
odszkodowania lub odszkodowań, co jest równoznaczne wykorzystaniem ochrony ubezpieczeniowej;
3) z dniem rozwiązania umowy przed upływem umówionego terminu zakończenia ochrony
ubezpieczeniowej, na mocy porozumienia stron lub wypowiedzenia;
4) z dniem wygaśnięcia ochrony ubezpieczeniowej, w sytuacjach opisanych w ust. 7. oraz innych
postanowieniach niniejszych o.w.u.;
5) z dniem odstąpienia od umowy na podstawie ust. 8.
7. Ochrona ubezpieczeniowa wygasa w następujących przypadkach:
1) z chwilą przeniesienia własności (zbycia) pojazdu, chyba że przeniesienie własności pojazdu następuje
łącznie z przekazaniem nabywcy pojazdu praw wynikających z umowy ubezpieczenia, z zachowaniem
zasad określonych w § 8. ust. 3. niniejszych o.w.u.;
2) z dniem trwałej i zupełnej utraty pojazdu w wyniku zniszczenia lub kradzieży, potwierdzonej
wyrejestrowaniem pojazdu lub z chwilą zajęcia pojazdu w toku postępowania egzekucyjnego.
Skutkiem wygaśnięcia ochrony ubezpieczeniowej w powyższych przypadkach jest rozwiązanie umowy
ubezpieczenia.
8. Ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy ubezpieczenia w terminie 30 dni, a jeżeli
Ubezpieczający jest podmiotem gospodarczym– w terminie siedmiu dni od dnia zawarcia umowy
ubezpieczenia.
9. Każde wcześniejsze, tzn. przed upływem okresu ochrony ubezpieczeniowej wskazanego w dokumencie
ubezpieczenia, wypowiedzenie, rozwiązanie lub odstąpienie od umowy, zarówno przez
Ubezpieczającego jak i przez Allianz, następuje w formie pisemnej za poświadczeniem odbioru lub listem
poleconym.
10. Skrócenie okresu ochrony ubezpieczeniowej, niezależnie od przyczyny skrócenia, nie zwalnia
Ubezpieczającego z obowiązku opłacenia składki za okres, w którym Allianz udzielał ochrony
ubezpieczeniowej
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: edeks »

Kiedy ja zamawiałem auto o możliwości przedłużenia fabrycznej gwarancji wiedzieli tylko w małym saloniew Giżycku. Kiedy odbierałem Superba w Wimarze sprzedawca powiedział mi, że to jego pierwsze auto sprzedane z taką gwarancją i latał i dowiadywał sięwszystkiego w dziale gwarancji. Ostatecznie mam wbite w książce serwisowej 4 lata lub 60kkm i jak sobie policzyłem na ok. 3,5 roku powinna wystarczyć :) Opcja 4 lata lub 120kkm przy moich przebiegach była nieopłacalna (3200). Teraz jest już łatwiej, bow nowym cenniku te opcje są już ujęte i nie trzeba specjalnie szukać.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: patryk_wawa »

zrobił Wam się temat o ubezpieczeniach, a nie o 2.0 TDI z DSG
ODPOWIEDZ