chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: Stembor »

Ile jest czasu na wykupienie dodatkowej (ponad 2 lata) gwarancji?
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
pantryq
Posty: 24
Rejestracja: 23 lut 2011, o 10:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: pantryq »

Stembor pisze:Ile jest czasu na wykupienie dodatkowej (ponad 2 lata) gwarancji?
Z tego co wiem, to przedłużoną gwarancję trzeba było wykupić najpóźniej w dniu odbioru auta. Ale może lepiej skontaktować się z jakimś dealerem Skoda.

A w temacie 2.0 TDI z DSG to gorąco polecam tą konfigurację. Z każdym dniem coraz bardziej utwierdzam się w słuszności tego wyboru. Na mieście skrzynia spisuje się rewelacyjnie. Spalanie mam o ok. 2 litry mniejsze niż przy poprzednim aucie (Mazda 6 2.0 MZR-CD, 140KM common rail). W trasie to też nieoceniona wygoda.
Silnik pracuje cichutko, biegi zmienia przy spokojnej jeździe w okolicach 1700-1800 obr/min, przy mocniejszym wciskaniu gazy przy ok. 2200-2500 obr/min.
Dynamika jazdy w trasie i zapas mocy wystarczający do swobodnego wyprzedzania.
Tempomat też daje dużą swobodę, choć przywykłem do sterowania nim z kierownicy, jak w poprzednim samochodzie.
Pozdrawiam i zachęcam to powyższej konfiguracji....
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: Nematode »

Stembor pisze:Ile jest czasu na wykupienie dodatkowej (ponad 2 lata) gwarancji?
Z tego co ja wiem to przedłużenie gwarancji od Skody najpóźniej jakoś przed produkcją (chyba, że diler kłamał). Co do Allianz to chyba od momentu kupna 6 miesięcy możesz wykupić dodatkową gwarancję w cenie takiej jak z cennika, po 6 miesiącach od zakupu ta cena rośnie już o 25% natomiast ostatecznie chyba w ciągu 18 lub 24 miesięcy od daty zakupu auta. Zadzwoń najlepiej na infolinię to ci powiedzą :)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: bandit57 »

Co do tempomatu to sie czepne, wkurzalo mnie to ze komputer nie wyswietlal o ile przyspieszy badz zmniejszy predkosc - dla mnie akurat duzy minus.. Co do DSG, rzeczywiscie super skrzynia do miasta,mimo mojego pecha to polecam, choc pamietaj, ze dwumas przy niskich obrotach nie ma lekko i kiedys zastrajkuje :)
pantryq
Posty: 24
Rejestracja: 23 lut 2011, o 10:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: chce kupić superb 2.0 tdi 170 DSG

Post autor: pantryq »

Nematode pisze:Z tego co ja wiem to przedłużenie gwarancji od Skody najpóźniej jakoś przed produkcją (chyba, że diler kłamał). Co do Allianz to chyba od momentu kupna 6 miesięcy możesz wykupić dodatkową gwarancję w cenie takiej jak z cennika, po 6 miesiącach od zakupu ta cena rośnie już o 25% natomiast ostatecznie chyba w ciągu 18 lub 24 miesięcy od daty zakupu auta. Zadzwoń najlepiej na infolinię to ci powiedzą :)
Hmm...
Ja decyzję o przedłużeniu gwarancji przekazałem sprzedawcy ok 2 tygodni przed odbiorem samochodu, czyli już chyba po wyprodukowaniu, zważywszy, że tydzień auto czekało w salonie, aż go odebrałem.
ODPOWIEDZ