Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 kwi 2019, o 20:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 33 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 6 gru 2015, o 19:59 

Do艂膮czy艂(a): 12 wrz 2012, o 13:07
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Pkt 1: bardzo dobrze.
Pkt 2: niekoniecznie bardzo dobrze. ;-)
Wa偶ne, 偶e zrobione. Dla dobra silnika ten koszt w skali roku jest pomijalny. W ko艅cu je藕dzimy autami za nieco mniej ni偶 st贸w臋, za st贸w臋, nieco wi臋cej ni偶 st贸w臋 i znacznie wi臋cej ni偶 st贸w臋. :-) Rozumiem, 偶e przekodowa艂e艣 na 15 kkm?

PS. Wyr贸b sobie jakie艣 sensowne rabaty w ASO. To nie jest jako艣 szczeg贸lnie trudne. :-) ;-)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 6 gru 2015, o 20:07 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2013, o 17:46
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Nie.
Zostawi艂em na zmiennych okresach.
Robi臋 rocznie oko艂o 10 ty艣. km, a wi臋c i tak wymiana b臋dzie zapewne kalendarzowo co roku, a nie po przebiegu.

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 00:04 

Imi臋: Adam
Do艂膮czy艂(a): 7 sie 2012, o 18:28
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Markus-47 napisa艂(a):
Wymiana zaliczona i 594 z艂 mniej w kieszeni :)

Rozumiem 偶e olej z ASO. Robi艂em wymian臋 oleju w tym tygodniu. Olej m贸j (tym razem Motul Specific Audi Vw 5W30 5L 504.00-507.00) za 165z艂 + wymiana w ASO za 160z艂 (z filtrem). Razem 325z艂.

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 09:05 

adamski napisa艂(a):
Markus-47 napisa艂(a):
Wymiana zaliczona i 594 z艂 mniej w kieszeni :)

Rozumiem 偶e olej z ASO. Robi艂em wymian臋 oleju w tym tygodniu. Olej m贸j (tym razem Motul Specific Audi Vw 5W30 5L 504.00-507.00) za 165z艂 + wymiana w ASO za 160z艂 (z filtrem). Razem 325z艂.

Tak. Wszystko z ASO.
Dop贸ki autko na gwarancji, to bior臋 wszystko z ASO, tak aby w razie czego nie by艂o niedom贸wie艅 :)

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 09:21 

Do艂膮czy艂(a): 24 sie 2015, o 23:44
Przecie偶 do ASO mo偶esz przywie藕膰 swoje cz臋艣ci. Wychodzi 艣rednio 50% taniej...

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 09:30 

pjetko napisa艂(a):

Pewnie, 偶e mo偶esz. Tylko jak na gwarancji co艣 ci si臋 sypnie, to b臋d膮 szuka膰 winy u ciebie, a nie u siebie i wtedy si臋 zaczyna, 偶e olej by艂 klienta, klient sobie 偶yczy艂 to wlali艣my, a czy to by艂 oryginalny olej, czy podr贸bka ? Mog艂a by膰 podr贸bka bo si臋 rozrz膮d posypa艂, a gdyby by艂 olej oryginalany z ASO to by by艂o inaczej itp. itd..... r贸偶nie bywa - a tak wszystko w ASO i z ASO + gwarancja. Gwarancja 4 lata, wi臋c jako艣 przebolej臋 te ceny z ASO.

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 11:50 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
No zw艂aszcza, 偶e s膮 one w Skodzie 艣miesznie niskie wi臋c ja te偶 z tego za艂o偶enia wychodz臋.

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 12:24 

Markus-47 napisa艂(a):
pjetko napisa艂(a):

Pewnie, 偶e mo偶esz. Tylko jak na gwarancji co艣 ci si臋 sypnie, to b臋d膮 szuka膰 winy u ciebie, a nie u siebie i wtedy si臋 zaczyna, 偶e olej by艂 klienta, klient sobie 偶yczy艂 to wlali艣my, a czy to by艂 oryginalny olej, czy podr贸bka ? Mog艂a by膰 podr贸bka bo si臋 rozrz膮d posypa艂, a gdyby by艂 olej oryginalany z ASO to by by艂o inaczej itp. itd..... r贸偶nie bywa - a tak wszystko w ASO i z ASO + gwarancja. Gwarancja 4 lata, wi臋c jako艣 przebolej臋 te ceny z ASO.

Prosz臋 Ci臋... Takie rzeczy to by艂y moze 10 lat temu. Teraz jest inaczej. Od kilku lat obowi膮zuje jaka艣 tam europejska dyrektywa, 偶e nie musisz nawet auta serwisowa膰 w ASO, wystarczy tylko w warsztatach, kt贸re przegl膮dy i naprawy wykonuj膮 wg wytycznych producenta.

Oryginalne cz臋艣ci mo偶na kupi膰 na rynku bez problemu nawet 50% taniej, cz臋sto w hurtowniach, kt贸re zaopatruj膮 ASO. Olej jest olej, je艣li jest markowy i spe艂nia normy producenta, to nikt nie mo偶e tego si臋 przyczepi膰 i nie mo偶e to by膰 powodem do nieuznania gwarancji. Oczywi艣cie mo偶na kupi膰 podr贸bk臋, ale jak kto艣 kupuje olej na bazarku lub w internecie, to jego sprawa. Ja kupuj臋 w zaufanych du偶ych hurtowniach i wiem, 偶e w 艣rodku jest to, co na opakowaniu.

Ja temat swoich cz臋艣ci przerabiam na wszystkich samochodach i nie by艂o nigdy problemu. Zawsze bior臋 ze sob膮 karteczk臋, gdzie jest napisane, 偶e przegl膮d wykonano na cz臋艣ciach dostarczonych przez klienta, poni偶ej jest lista cz臋艣ci wraz z mark膮 i numerem. Pan w ASO podpisuje t膮 kartk臋 i podczepia do FV. W czym problem? Je艣li co艣 b臋dzie nie tak, to mam na pi艣mie od ASO, 偶e wlano markowy olej, 偶e za艂o偶ono oryginalne cz臋艣ci... co ma by膰 w takim razie nie w porz膮dku?

Nie wiem ile kosztuj膮 przegl膮dy i cz臋艣ci w skodzie, ale:
Kia:
- cz臋艣ci i robocizna ASO, ma艂y przegl膮d ~900 z艂
- cz臋艣ci moje oryginalne (300 z艂), robocizna ASO ~200 z艂 = 500 z艂

Volvo
- cz臋艣ci i robocizna ASO, ma艂y przegl膮d ~1800 z艂
- cz臋艣ci moje oryginalne 600 z艂, robocizna ASO 350 z艂 = 950 z艂

Kie mam 2 i jedno Volvo czyli rocznie:
2x400 + 850 = 1650 z艂

Jak kto艣 lubi, to mo偶e zostawi膰 1650 z艂 w ASO, ja wol臋 je mie膰 w kieszeni. Zam贸wienie cz臋艣ci zajmuje mi ~15 min.
Wszystkie auta ju偶 nie raz mia艂y jakie艣 rzeczy robione na gwarancji i nikt nigdy jej nie zakwestionowa艂 g艂upim t艂umaczeniem, 偶e mog艂em mie膰 nieoryginalny olej :lol:

W S3 b臋dzie mi to lata膰 ko艂o nosa, bo mam przegl膮dy do 4 lat w cenie auta, wi臋c i tak b臋dzie wszystko robione w ASO.

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 12:43 

Wszystko si臋 wyja艣ni jak b臋dziesz (oby nie) mia艂 kiedy艣 powa偶ny problem w swoim samochodzie zwi膮zany z przywiezionymi przez Ciebie cz臋艣ciami....kto艣 podwa偶y po prostu ich jako艣膰, zgodno艣膰, s膮 r贸偶ne sposoby...jak b臋d膮 chcieli si臋 wykpi膰 od gwarancji w takim przypadku b臋d膮 mieli ku temu podstawy....wtedy pozostanie si臋 tylko w s膮dy bawi膰 itp. Taka jest moja opinia w tym temacie...Mam kilkana艣cie aut i gdy s膮 na gwarancji to robi臋 zawsze w ASO...po gwarancji - nigdy hehe :)

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 12:45 

Na gwarancji wychodz膮 mi 3 wymiany oleju, wi臋c przez 4 lata nadp艂ac臋 oko艂o 750 z艂, co rocznie daje poni偶ej 200 z艂. Poniewa偶 znane s膮 problemy z napinaczem w silnikach TSI, w kt贸rych to olej odgrywa wa偶n膮 rol臋, nie mam zamiaru oszcz臋dza膰 kilku z艂otych na wymianie oleju, a p贸藕niej w razie k艂opotu udawadniac cokolwiek.

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 12:47 
Tak czy inaczej Aso zacznie od podwa偶enia jako艣ci nieoryginalnych, przywiezionych przez ciebie cz臋艣ci w przypadku jakiekolwiek awarii.

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 13:14 

CLO27 napisa艂(a):
Wszystko si臋 wyja艣ni jak b臋dziesz (oby nie) mia艂 kiedy艣 powa偶ny problem w swoim samochodzie zwi膮zany z przywiezionymi przez Ciebie cz臋艣ciami... kto艣 podwa偶y po prostu ich jako艣膰, zgodno艣膰, s膮 r贸偶ne sposoby...jak b臋d膮 chcieli si臋 wykpi膰 od gwarancji w takim przypadku b臋d膮 mieli ku temu podstawy....wtedy pozostanie si臋 tylko w s膮dy bawi膰 itp.

Wyt艂umacz mi jaki mo偶e by膰 problem z cz臋艣ciami, je艣li s膮 to oryginalne cz臋艣ci dok艂adnie takie same, jakie zamontowaliby mi w ASO? Nie bardzo rozumiem, jak mo偶na podwa偶y膰 jako艣膰 orygina艂贸w?

Jedna Kia mia艂a wymienian膮 turbin臋 na gwarancji i nikt si臋 do niczego nie przyczepia艂. Nawet nie by艂o gadania, 偶e mo偶e to przez nieumiej臋tna jazd臋 u偶ytkownik j膮 zajecha艂. Pi艂ka by艂a kr贸tka - luzy s膮, gwarancja jest OK, to turbina idzie do wymiany. Wymieniany by艂 te偶 modu艂 od ABS i nikt si臋 nie przyczepi艂, 偶e tarcze i klocki nie by艂o oryginalne tylko Boscha albo Ferrodo (ju偶 nie pami臋tam) i ma艂o tego, nie by艂y nawet wymieniane w ASO! Nikt z tego powodu nie robi艂 problem贸w.

Skoro tak piszecie, 偶e ASO mo偶e odm贸wi膰 udzielenia naprawy gwarancyjnej to macie to poparte konkretnymi, w艂asnymi przyk艂adami, czy tylko powtarzacie zas艂yszane opinie, 偶e kto艣 komu艣 co艣 tam...?

Przecie偶 ASO zarabia na wymianach gwarancyjnych, wi臋c dlaczego mieliby si臋 doszukiwa膰 problem贸w, skoro to dla nich $$$?

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 13:33 

pjetko napisa艂(a):
CLO27 napisa艂(a):
Wszystko si臋 wyja艣ni jak b臋dziesz (oby nie) mia艂 kiedy艣 powa偶ny problem w swoim samochodzie zwi膮zany z przywiezionymi przez Ciebie cz臋艣ciami... kto艣 podwa偶y po prostu ich jako艣膰, zgodno艣膰, s膮 r贸偶ne sposoby...jak b臋d膮 chcieli si臋 wykpi膰 od gwarancji w takim przypadku b臋d膮 mieli ku temu podstawy....wtedy pozostanie si臋 tylko w s膮dy bawi膰 itp.

Wyt艂umacz mi jaki mo偶e by膰 problem z cz臋艣ciami, je艣li s膮 to oryginalne cz臋艣ci dok艂adnie takie same, jakie zamontowaliby mi w ASO? Nie bardzo rozumiem, jak mo偶na podwa偶y膰 jako艣膰 orygina艂贸w?

Jedna Kia mia艂a wymienian膮 turbin臋 na gwarancji i nikt si臋 do niczego nie przyczepia艂. Nawet nie by艂o gadania, 偶e mo偶e to przez nieumiej臋tna jazd臋 u偶ytkownik j膮 zajecha艂. Pi艂ka by艂a kr贸tka - luzy s膮, gwarancja jest OK, to turbina idzie do wymiany. Wymieniany by艂 te偶 modu艂 od ABS i nikt si臋 nie przyczepi艂, 偶e tarcze i klocki nie by艂o oryginalne tylko Boscha albo Ferrodo (ju偶 nie pami臋tam) i ma艂o tego, nie by艂y nawet wymieniane w ASO! Nikt z tego powodu nie robi艂 problem贸w.

Skoro tak piszecie, 偶e ASO mo偶e odm贸wi膰 udzielenia naprawy gwarancyjnej to macie to poparte konkretnymi, w艂asnymi przyk艂adami, czy tylko powtarzacie zas艂yszane opinie, 偶e kto艣 komu艣 co艣 tam...?

Przecie偶 ASO zarabia na wymianach gwarancyjnych, wi臋c dlaczego mieliby si臋 doszukiwa膰 problem贸w, skoro to dla nich $$$?

Ja takich przypadk贸w nie mia艂em, no i nie mog艂em mie膰, bo tak jak pisa艂em korzystam w okresie gwarancji tylko z ASO.

Owszem ASO zarabia na wymianie gwarancyjnej, je艣li zostanie ona zatwierdzona przez "g贸r臋" :)

http://motofocus.pl/publikacje/10145/pr ... enbspmozna

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 13:59 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Ja wozi艂em wszystko swoje i kaza艂em wymienia膰 to co chce. Gwarancja si臋 sko艅czy艂a, auto zosta艂o, przynajmniej wiem co mam. Ja wymieniam wszystkie filtry co 2lata max.30tys a olej, kabine co rok max.15tys

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2015, o 14:46 

pjetko napisa艂(a):
CLO27 napisa艂(a):

Pompa oleju w passacie b6 mi i znajomemu (kt贸rego pozna艂em w艂a艣nie prze t膮 spraw臋). Ja przegl膮dy co 15 ty艣 wszystko w salonie on cz臋艣ci dawa艂 swoje i sw贸j olej. Po tyg. w ramach "dobrej woli producenta" wymienili w moim z udzia艂em w wysoko艣ci 15% a jego skasowali ponad 5 ty艣. z艂. Mieli艣my wsp贸lnie pisa膰 jaki艣 pozew, ale to ola艂 i ju偶 nie serwisowa艂 w Aso. Tak, 偶e r贸偶nie to bywa w tych serwisach. Jedna kia mi si臋 "sp贸藕ni艂a" z terminem przegl膮du o 12ty艣. km, ale si臋 z nimi uda艂o za艂atwi膰 wszystko i dalej na gwarancji. Mo偶e wi臋c zale偶y to od marki....

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 33 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: