Tylna półka z roletą przeciwsłoneczną S2 - moja historia :)

bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Tylna półka z roletą przeciwsłoneczną S2 - moja historia :)

Post autor: bogge »

Witam,

Jeśli ktoś z Was posiada w Superbie2 w wersji sedan w opcji wyposażenia tylną roletę przeciwsłoneczną, to proponuję ją sprawdzić przed końcem gwarancji na auto.

Mniej więcej od 6 miesięcy miałem problemy z hałasem dochodzącym jak mniemałem z zamka klapy - ostatnio nasiliło się znacznie, a objawiało metalicznym stukaniem na najmniejszej nierówności. Doprowadzało to do pasji. Samochód był kilka razy w serwisie, ale panowie nie znaleźli NIC.

Nie muszę mówić, że desperacja była coraz większa i "efekty dźwiękowe" również, co ciekawe - zanikały po rozgrzaniu samochodu. Ostatnio przy okazji cieplejszego weekendu postanowiłem zafundować autu gruntowne sprzątanie - zabrałem się min. za mycie tylnej szyby i aby to zrobić, zsunąłem roletę przeciwsłoneczną, ale nie chciała się schować - mniej więcej wisi do połowy "flak firanki" - roleta nie jest naciągnięta i to ona hałasowała!

Rolety nie ruszałem od nowości - jeżdżę przez cały czas z tylną roletą, nie rażą mnie światła kierowców i dlatego też w życiu nie pomyślałbym, że moje metaliczne stuki powoduje właśnie roleta.

Po stwierdzeniu usterki zaciągnąłem ją na całą półkę, przytrzasnąłem mechanizmem klapy twindoor i wreszcie zaległa błoga cisza :)

Wizyta w serwisie, wytłumaczenie i pokazanie niezwijającej się rolety i wymiana na nową - wczoraj przyszła cała półka i mam nareszcie błogą ciszę z zaciągniętą roletą:)

Teraz uwaga Panowie - mechanizm rolety NIE JEST ODDZIELNYM ELEMENTEM PÓŁKI. Jeśli mechanizm się zepsuje (a jak widać może), to trzeba zamówić CAŁĄ PÓŁKĘ, a koszt nie jest mały jak za kawałek wyprofilowanego tworzywo-filcu, czy z czego też ona tam jest zbudowana, bo kosztuje 780 złotych.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Tylna półka z roletą przeciwsłoneczną S2 - moja historia :)

Post autor: AdamK »

Dlatego ja okleiłem wszystkie szyby z tyłu i mam spokój, a nie widać kratki.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tylna półka z roletą przeciwsłoneczną S2 - moja historia :)

Post autor: bogge »

Ale tu nie chodzi o oklejanie :)

Kupiłem wersję Platinum, a w tej wersji właśnie występuje owa roleta - ponieważ mnie ta usterka dotknęła ostrzegam innych, bo mogą mieć takiego samego zonka w przyszłości. Mnie zostały w sumie jeszcze nieco ponad 3 miesiące gwarancji, więc wymiana gwarancyjna, ale gdyby się skończyła, to taka zabawa dość kosztowna jak za taki banał.
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Tylna półka z roletą przeciwsłoneczną S2 - moja historia :)

Post autor: AdamK »

bogge pisze:A

Kupiłem wersję Platinum, a w tej wersji właśnie występuje owa roleta
No tak. Nie spojrzałem na wersję w stopce.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
ODPOWIEDZ