niech to kule biją!

TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: niech to kule biją!

Post autor: TomASS »

Stembor pisze:mnie straszyli fabią, a w końu wyszła octavka
A jak ich przekonałeś?
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: niech to kule biją!

Post autor: Stembor »

że oddam gdzieś indziej do naprawy, bo załatwiałem na telefon, a Ty możesz jeździć...
Naprawiali jakieś 16 dni.
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: niech to kule biją!

Post autor: mrjac »

Hehe. Misiek proponuje rozwiązanie radykalne - w sumie tak tez można, ale auta za to nie naprawisz ;) Myślę jednak, że gdy pan dostanie wezwanie na policję w celu przesłuchania to sam przybiegnie szybciutko żeby poszkodowany wycofał zgłoszenie ;)
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: niech to kule biją!

Post autor: TomASS »

Dopadłem parcha! (nie długo musiałem czekać) ;) Oczywiście jak mnie zobaczył to wyskoczył z tekstem: "o! widzę, że przyszedłeś mi dać jakieś pieniążki za przerysowanie mi autka". Miał posprejowane szarym lakierem ślady rys. Próbował wkręcić, że to moja wina. Nie miałem zamiaru się kłócić - krótkie pytanie: "podpisujesz Pan oświadczenie o spowodowaniu kolizji czy nie!?". Odpowiedź negatywna. Wsiadłem i zabrałem się na policję celem uzupełnienia numeru rejestracyjnego i imienia i nazwiska kierowcy :) Reszta w rękach policji - na bank dostanie wezwanie, pewnie będzie się migał itp... ale Allianz cierpliwy jest :)

Jutro oddaję Skodzinkę do serwisu - przewidywany czas naprawy 7dni. Auto zastępcze muszę dostać (wg policy) tej samej klasy - w salonie mają tylko Fabię. Chciałem dostać Yeti (palnuję zakup), ale chyba nie jestem dla nich poważnym klientem ;) Allianz przyśle mi auto pod serwis (coś wspominali o Avensis, Q5, A4/A6, E-class) - co dostanę, to się zobaczy. Niestety tylko na 9dni moje Assistance przewiduje - mam nadzieję, że serwis zdąży.
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: niech to kule biją!

Post autor: Stembor »

7 dni?... muszą mieć mało roboty, ale w sumie jak się przyjrzałem, to do wymiany raczej nic nie masz. Ja czekałem na części 5 dni.
Jeśli naprawdę zrobią Ci w 7 dni - bierz auto z allianz - pojeździsz ciekawą furką, ale jeśli masz czekać ponad 9 dni - bierz samochód z salonu...
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: niech to kule biją!

Post autor: frytol »

TomASS, walcz o rekompensatę wartości auta z OC typa. Miałeś nie dotykany blacharsko i lakierniczo wózek, a teraz będziesz miał wyszpachlowany i wylakierowany bok auta co jednak mocno wpływa na wartość auta w przyszłości przy odsprzedaży. Ja bym jeszcze zorganizował jednego lub dwóch świadków bo jak typ jest sprytny (maskowanie rys sprayem :roll: :lol:) to zaraz okaże się, że cała jego rodzina i kuzynostwo w 10 samochodów tam przy tym była, a Twoja żona go jeszcze zwyzywała.

Rozwiązanie Miśka podoba mi się najbardziej :D, choć na dłuższą metę jest najgorszym z możliwych ;)
Ostatnio zmieniony 23 mar 2011, o 08:45 przez frytol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: niech to kule biją!

Post autor: Misiektt »

Prawda jest taka że nasz prawo jest do dupy i należy bardzo mocno uważać, mi du%#$% kiedyś wciskał się na siłę na mój pas i uderzył w moją Octavie, spisaliśmy oświadczenie, ja jechałem sam on z rodziną i potem się z tego odwinął bo powiedział że ma świadków i że to ja wjechałem na niego :)
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: niech to kule biją!

Post autor: eX »

frytol pisze:... a teraz będziesz miał wyszpachlowany i wylakierowany bok auta
to jest za swieze auto zeby uzywac zamiennikow i tym bardziej szpachlowac, takie elementy ktore sa delikatnie wgniecione, albo mocniej zarysowane podlegaja wymianie na nowe.

na blotniku mam wgiecie bo jakis ktos przyrysowal mi bok, i wgial lusterkiem blotnik, mocno zarysowane drzwi (z delikatnym przetloczeniem) policzyli jako wymiana na nowe, blotnik tak samo, a tylne policzyli tylko do lakierowania
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: niech to kule biją!

Post autor: bogge »

Serwis na 100% będzie chciał zarobić, więc zamówią nowe części blacharskie i będą lakierować, więc zero szpachli.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: niech to kule biją!

Post autor: frytol »

eX, Też bym walczył o wymianę elementów na nowe, ale z tylnym błotnikiem nie obejdzie się bez szpachli.
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: niech to kule biją!

Post autor: Stembor »

serwis wymieni wszystko na nowe...
oczywiście za zgodą ubezpieczyciela :(

tylko odkształcona blacha jest do wymiany - rysy malują.
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: niech to kule biją!

Post autor: frytol »

Stembor, wiesz jak wygląda 'wymiana' tylnego błotnika?
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: niech to kule biją!

Post autor: Stembor »

nie wiem, ale się domyślam, że nie jest tak miło jak z przednim...
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: niech to kule biją!

Post autor: frytol »

Wycina się i spawa/zgrzewa nowy, szlifuje, szpachluje. Generalnie rzeźba, a przy takim małym otarciu jak u Ciebie zupełnie bez sensu, nie sądzę nawet, że ktoś będzie Ci to proponował. Co do reszty elementów to walcz o nowe :)
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: niech to kule biją!

Post autor: bandit57 »

Mam nadzieje ze kolega TomASS nie bedzie zly jak wstawia zdjecia swojej dzisiejszej imprezy, bo nie chce smiecic zakladajac kolejny watek by pokazac fotki..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Chcac niechcac, dbajac i chuchajac zawsze ktos sie trafi kto ma to .... :twisted:
Dojezdzajac do korka ktory codziennie ma miejsce na Al. Jerozolimskich wymuszono na mnie pierwszenstwo. Pani ktora to zrobila, probowala mi wmowic ze to moja wina, bo jechalem za szybko a ona chciala zmienic pas i mnie nie widziala a potem przy policji ze wyjechalem tuz za nia z rzadku i nie wyhamowalem bo ruszylem intensywnie. Predkosc moja byla mala bo sie turlalem do korka przede mna. Zakonczylo sie mandatem w kwocie 700 zlotych bo slady byly ewidentne i oczywiste :)
Ostatnio zmieniony 23 mar 2011, o 13:53 przez bandit57, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ