[S2] Czujniki parkowania tył - problem?

Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

[S2] Czujniki parkowania tył - problem?

Post autor: edeks »

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że moje czujniki parkowania żyją trochę jakby własnym życiem ;) Kilka razy biper i wyświetlacz zasygnalizował obecność przeszkody dopiero po zatrzymaniu i od razu częstym pikaniem (do przeszkody było ok. 0,5 - 1 metra). Samo pikanie bipera jest raz ciche, raz głośne i nie wiem od czego jest to uzależnione? I kolejna rzecz - tył auta równolegle do przeszkody (np. ściany), a czujnik z prawej strony pokazuje mniejszą odległość niż środek i lewa strona.

I pytanie do Was, czy macie tak samo i ja zacząłem już wyszukiwać "na siłę" problemy, czy trzeba się tym zająć?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [S2] Czujniki parkowania tył - problem?

Post autor: bogge »

Witam,

Moje żyły swoim życiem zimą, ale to zrozumiałe ;)

Sprawdzałeś, czy nie masz czasem jakiegoś syfu na rantach czujników? Czasem potrafi się nawet jakiś mini liść przykleić i już będą jaja. Ja staram się zawsze je czyścić (jak nie zapomnę hehe) po myciu.

Jeśli nadal będziesz mieć "emocje" czujników, to może skorzystaj z najprostszej opcji, czyli serwis? W końcu od tego jest gwarancja, nie? ;)
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Czujniki parkowania tył - problem?

Post autor: edeks »

Autko już w serwisie. Przy okazji jeszcze zgłosiłem nie chowający się zupełnie spryskiwacz lampy i drzwi przednie pasażera, bo czasami trzeba było nieco więcej siły żeby się domknęły, a przecież to nie teściowa ;)
Co do czujników, to takie przypadki były zarówno po umyciu, jak i przy brudnym tyle, więc to raczej nie to. Zobaczymy co spece z ASO powiedzą ;)
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Czujniki parkowania tył - problem?

Post autor: edeks »

Po podpięciu do kompa okazało się, że prawy czujnik generował jakiś błąd "okazjonalnie", czyli raz działał prawidłowo innym razem nie i najlepsze jest, że w sumie nie wiadomo dlaczego. Po skasowaniu błędu czujniki działały prawidłowo, więc nic nie wymieniali. Jak na razie rzeczywiście działa ok, pytanie tylko czy tak już zostanie. Drzwi i spryskiwacz zrobione.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
ODPOWIEDZ