Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 sie 2018, o 06:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 61 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 20 pa藕 2015, o 07:55 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
gorzej jak mrowienia nie czujesz - ko艅czyny do amputacji :(

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 31 pa藕 2015, o 07:16 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 177KM
jest pewien bardzo prosty spos贸b na okre艣lenie kt贸re i czy to 艂o偶ysko szumi/huczy nawet wtedy gdy kr臋cenie ko艂em na podno艣niku nic nie daje bo szum z 艂o偶yzyska jest za cichy.... ka偶dy porz膮dny serwisant od opon lub mechanik go zna ;)

historia najprawdziwsza z przed 2 dni. klient/lekarz dosta艂 od mamy accorda 4letniego w benzynie /auto znam i serwisuj臋 pod k膮tem opon od nowo艣ci / i chce go mojemu kumplowi opchn膮膰 bo mu za g艂o艣no w aucie . da艂 go koledze na pare godzin na jazdy , kumpel do mnie wpad艂 i m贸wi 偶e faktycznie g艂o艣no , wsiadam - no 艂o偶ysko wyje jak cholera..
to taka historyjka jak ludzie nie znaj膮 si臋 na samochodach , ten lekarz by艂 we wrze艣niu w chorwacji ta hond膮 i m贸wi 偶e tak g艂o艣nego wozu to jeszcze nie mia艂 , nawet jego tuareg stary tdi jest cichszy :lol:
podejrzewam 偶e to 艂o偶ysko ju偶 pada艂o jego matce , a wiadomo ze nie dzieje si臋 to z dnia na dzie艅 tylko powoli , ale ona mi nic nie zg艂asza艂a 偶e jej g艂o艣no...pewnie dlatego 偶e te偶 pani ordynator.. :D

G贸ra

PostNapisane: 1 lis 2015, o 10:20 

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2014, o 06:15
Samoch贸d: Superb II combi
leszekmw napisa艂(a):
jest pewien bardzo prosty spos贸b na okre艣lenie kt贸re i czy to 艂o偶ysko szumi/huczy nawet wtedy gdy kr臋cenie ko艂em na podno艣niku nic nie daje bo szum z 艂o偶yzyska jest za cichy.... ka偶dy porz膮dny serwisant od opon lub mechanik go zna ;)

historia najprawdziwsza z przed 2 dni. klient/lekarz dosta艂 od mamy accorda 4letniego w benzynie /auto znam i serwisuj臋 pod k膮tem opon od nowo艣ci / i chce go mojemu kumplowi opchn膮膰 bo mu za g艂o艣no w aucie . da艂 go koledze na pare godzin na jazdy , kumpel do mnie wpad艂 i m贸wi 偶e faktycznie g艂o艣no , wsiadam - no 艂o偶ysko wyje jak cholera..
to taka historyjka jak ludzie nie znaj膮 si臋 na samochodach , ten lekarz by艂 we wrze艣niu w chorwacji ta hond膮 i m贸wi 偶e tak g艂o艣nego wozu to jeszcze nie mia艂 , nawet jego tuareg stary tdi jest cichszy :lol:
podejrzewam 偶e to 艂o偶ysko ju偶 pada艂o jego matce , a wiadomo ze nie dzieje si臋 to z dnia na dzie艅 tylko powoli , ale ona mi nic nie zg艂asza艂a 偶e jej g艂o艣no...pewnie dlatego 偶e te偶 pani ordynator.. :D

hmm ... no ale ta historyjka ma jaka puente ?

G贸ra

PostNapisane: 1 lis 2015, o 17:03 

taaa..
p艂enta m贸wisz..
p艂enta jest taka 偶e by膰 mo偶e ten m贸j kolega/przyjaciel kupi sobie w ko艅cu accorda kt贸rego mu szukamy ju偶 od 2,5 roku ... i b臋de mia艂 艣wi臋ty spok贸j z nim...
ca艂a p艂enta chyba..
no chyba 偶e doda膰 i偶 co niekt贸rzy klienci zachowuj膮cy si臋 wbrew pozorom w miar臋 艣wiadomie w temacie motoryzacji nie maj膮 bladego poj臋cia o praktyce,,,

G贸ra

PostNapisane: 31 sty 2016, o 17:55 

Do艂膮czy艂(a): 24 wrz 2015, o 22:05
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
A czy jak auto ( dsg7) na podnosniku jest ,skrzynie w pozycji N i pr贸buje zakr臋ci膰 ko艂em z przodu ( lewym jak i prawym) to cie偶ko sie kreci( stawia op贸r jakby klocki trzyma艂y) , to jest normalne przy automacie? Bo te偶 chcia艂em 艂o偶ysko sprawdzi膰 ,no ale z przodu nie da rady bo op贸r jest.

G贸ra

PostNapisane: 31 sty 2016, o 18:21 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
na N powinno sie kreci膰 w miare lekko ale 艂o偶yska to na podno艣niku raqczej nie sprawdzisz.... w czasie jazdy r贸b kr贸tkie ruchy kier膮 w lewo i prawo i jak masz padniete 艂o偶ysko to b臋dzie raz g艂o艣niej raz ciszej

G贸ra

PostNapisane: 31 sty 2016, o 21:27 

Tak w艂a艣nie mam , z ty艂u by艂o lewe padniete bo na podnosniku po zakr臋ceniu ko艂em da艂o sie uslysze膰 szum i ma艂y luz by艂 i wydaje mi sie 偶e przod lewy te偶 jest padni臋ty bo po je藕dzie po 艂uku w prawo mocniej szumi i chc膮c si臋 upewni膰 chcia艂em zakr臋ci膰 ko艂em a tu zonk , du偶y op贸r.

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2016, o 17:34 

bobek84 oczywi艣cie 偶e sprawdzisz na podno艣niku 艂o偶ysko . ale niestety w automatach mimo wzi臋cia na N bardzo ci臋偶ko si臋 kr臋c膮 ko艂a nap臋dzaj膮ce. musisz je藕dzi膰 a偶 b臋dzie do艣膰 g艂o艣no s艂ycha膰.

G贸ra

PostNapisane: 3 lut 2016, o 21:54 

Huczenie zlokalizowane ,winne byly hamulce z przodu, tarcze byly mocno zardzewia艂e i mialy nier贸wn膮 powierzchnie ,bylo tak偶e drganie pow 80km/h i przy hamowaniu, wszystko usta艂o wraz z wymian膮 tarcz i klock贸w.

G贸ra

PostNapisane: 17 kwi 2018, o 13:53 

Do艂膮czy艂(a): 3 kwi 2018, o 07:07
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Umie te偶 jest huczenie tak jak by 艂o偶ysko tyle tylko 偶e te huczenie pojawia si臋 przy 110 km/h i chyba cichnie powy偶ej 130 ale to ci臋偶ko stwierdzi膰 bo powy偶ej tej pr臋dko艣ci to ju偶 og贸lnie jest g艂o艣no. Opony n贸wki sztuki. Na ruchy kierownic膮 nie ma reakcji w postaci g艂o艣niej/ciszej. Przebieg to 90 ty艣 a tarcze by艂y wymieniane przy 60 tys. Czy mo偶liwe jest 偶e przy tak niskim przebiegu posypa艂o si臋 艂o偶ysko?

G贸ra

PostNapisane: 1 maja 2018, o 17:47 

Imi臋: Rafa艂
Do艂膮czy艂(a): 1 maja 2018, o 17:42
Aktualnie: 215
Cze艣膰 wszystkim.
GajowyPH ustali艂e艣 co tak huczy??' Mam ten sam problem, zakres 100-120 km/h huczenie. Skodzina ma 95 ty艣 przebiegu. Nowe opony. Mechanik sprawdza艂 艂o偶yska przednie i twierdzi 偶e nie jest to ich wina. Skrzynia chyba odpada- niezale偶nie od trybu i biegu -huczenie zawsze w tym samym zakresie pr臋dko艣ci.

G贸ra

PostNapisane: 1 maja 2018, o 19:26 

Do艂膮czy艂(a): 21 sty 2014, o 23:17
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 177/383
Nowe opony,to mo偶e by膰 to.Kupi艂em w ubieg艂ym roku n贸wki Goodyeary,Asymetric i cos tam jeszcze,super hiper,najwy偶sza p贸艂ka.W przedziale 80 i wi臋cej s艂ycha膰 by艂o jeden 艂omot.Podjecha艂em do zaprzyja藕nionego zak艂adu oponiarskiego i tam podczas "pr贸by drogowej" na urz膮dzeniu(cokolwiek mia艂oby to znaczy膰) ch艂opaki stwierdzili,偶e jedna opona jest wadliwa.Odes艂a艂em na reklamacj臋,po dw贸ch tygodniach dosta艂em nowa i sko艅czy艂y si臋 niepokoj膮ce odg艂osy.

G贸ra

PostNapisane: 9 maja 2018, o 18:01 

Do艂膮czy艂(a): 16 kwi 2017, o 17:18
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
przy艂膮cz臋 si臋 do tematu
ha艂as, tak jakby odg艂os buczenia pojawia si臋 zawsze przy pr臋dko艣ci 132 km/h i cichnie przy osi膮gni臋ciu 136 km/h i tak za ka偶dym razem, w przedziale tych pr臋dko艣ci w g贸r臋 jak i w d贸艂. Dzieje si臋 to niezale偶nie od opon, na letnich czy zimowych a teraz od kwietnia r贸wnie偶 na n贸wkach Michelin P4 i co Wy na to bo ja ju偶 nie wiem czego szuka膰

G贸ra

PostNapisane: 10 maja 2018, o 19:53 

popatrz pod spodem czy nie masz czego艣 lu藕nego typu os艂ona itd , tak samo pod mask膮..
mam klienta kt贸ry p贸艂 zawiasu wymieni艂 z 艂o偶yskami w艂膮cznie a winna by艂a nieprzykr臋cona/lu藕na os艂ona pod sinikiem kt贸ra wpada艂a w rezonans przy okre艣lonych pr臋dko艣ciach.

G贸ra

PostNapisane: 14 lip 2018, o 13:05 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 9 lip 2018, o 20:24
Chcia艂bym potwierdzi膰, 偶e najpierw trzeba sprawdzi膰 opony, jak radzi艂 kolega pab567 (dzi臋kuj臋!). U mnie hucza艂o i 艣rupa艂o ju偶 od 20-30 km/h. Bra艂em pod uwag臋 艂o偶ysko lub nawet skrzyni臋 DSG, czy te偶 przegub p贸艂osi. Poniewa偶 mam auto od tygodnia i nie lubi臋 wielkich felg i opon na niskim profilu (s艂aby komfort jazdy), to kupi艂em dzisiaj ko艂a 16 cali z nowymi oponami Kleber Dynaxer 215/55/16. Pierwsza jazda i bajka. Cicho, nic nie huczy. I komfortowo na dziurach. :D

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 61 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: