Huczenie z czasie jazdy

Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: pab567 »

Ale ząbkują tylne, nie przednie.
HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: HonkyTonk »

Opony wymienione przód i tyl

Gesendet von meinem GT-N7100 mit Tapatalk
bodek_dd
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 160
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Gołdap

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: bodek_dd »

Witam, u mnie były wyząbkowane opony ale dodatkowo okazało się, że z tyłu poleciało łożysko. Hałas wskazywał na przód. Wymienione łożysko z przodu a hałas pozostał. Dopiero rozebranie tyłu tj.wymontowanie klocków i tarcz pokazało które to łożysko. Sprawdź w ten sposób tył bo kręcac całym kołem mechanik nie potrafił zdiagnozować, z której strony huczy. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.
HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: HonkyTonk »

Dzięki za podpowiedź. Nie zostało mi już wiele do wymieniania wiec przy najbliższej okazji postaram się zdemontować tył i zobaczyć co tam się dzieje.

Gesendet von meinem GT-N7100 mit Tapatalk
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: gachul »

a masz antene na dachu czy rekina??? jak antene to weź ją wykręć i sie przejedź
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: HonkyTonk »

Rekina...

Gesendet von meinem GT-N7100 mit Tapatalk
paweł
Posty: 71
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 20:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 210KM/450NM
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: paweł »

Od miesiąca posiadam superba i też zauważyłem huczenie wydaje mi się że przód po lewej ale tak ciężko ocenić. Najpierw było, że opony ale już wymienione na nowe zimowe i nadal to samo. Huczy nie całkowicie jednostajnie, tak jak by falując delikatnie od około 70 do 80km/h, później jest trochę cichsze i wraca koło 100-120. Przy skręcie w jedną stronę wydaje mi się, że nasila się dźwięk. Wiem że mam problem z tarczami, są do wymiany. Mają rant i jak mocniej przyhamuje to przez chwilę dość wyraźnie klocek trze gdzieś o niego rytmicznie do obrotu kół. Po chwili ułoży się i jest cisza. Ale to wiem tarcza, a to huczenie niestety nie zlokalizowane. Ponoć łożyska ok, no chyba,że w skrzyni, a to już nie ciekawy temat.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: JanuszSz »

Jak dla mnie,ewidentnie łożysko piasty wyje.
Podnieś auto na podnośniku i sprawdź luzy .
Obrazek
paweł
Posty: 71
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 20:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 210KM/450NM
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: paweł »

Kurczę, sprawdzałem osobiście z mechanikami.
Wtedy miałem te lipne opony w jodełkę poząbkowane i stwierdzili, że to one i luzu żadnego nie ma. Gdzie tam luzu, nawet nie szumiało żadne koło na podnośniku. Kurcze może być łożysko, tylko które. Klega HonkyTonk wymienił przednie i w skrzyni i opony i dalej huczy. Ja jak i większość mam wrażenie że to lewy przód. Poza tym reaguje na skręt kierownicą, zmienia się pod zmianą obciążenia kół.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: JanuszSz »

Jak sprawdzasz łożysko piasty po podniesieniu samochodu,to nie kręcisz kołem tylko chwytasz rękami najpierw w płaszczyźnie poziomej i na zmianę prawa-lewa sprawdzasz luz,a potem to samo w pionie.
Piszesz,że przy skręcie w jedną stronę huczenie nasila się.To jest własnie ta strona,która po obciążeniu łożyska wyje.Przy skręcie w przeciwną stronę łożysko jest odciążone i jest ciche.
Obrazek
HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: HonkyTonk »

To raczej nie lozysko poniewaz te dzwieki u mnie to nie jest niskoczestotliwosciowe huczenie a wysokoczestotliwosciowy pisk ala gwizd. Jak juz wspomnialem powymianialem co sie dalo, a pozatym auto stalo ponad 2 tygodnie w sumie w serwisie skody w niemczech i nic nie znalezli. aby bylo wszystko w porzadku to rozebrali skrzynie biegow i powymieniali wszystkie lozyska na nowe mimo iz poprzednie nie noslily duzych sladow zuzycia. Jedyne co mi teraz przychodzi do glowy to moga byc zebatki w skrzyni albo ... nie mam pojecia ... serwis mi rozlowyl rece i powiedzial ze niestety trzeba z tym zyc. Jedynie to co mnie zastanawia to ze po naprawie tak jak skrzynia mi wyla w okolicach 80-84 to teraz jak zwalniam to slychac ten pisk nawet kolo 60. Poki co odpuscilem ze wzgledu na brak czasu ale jak bede na swieta w pl to sie ponownie tym zainteresuje.... moze wezme auto na podnosnik i rozpedze do okreslonej predkosci i bedziemy sluchac od spodu
michaler
Posty: 176
Rejestracja: 29 cze 2015, o 14:54
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: michaler »

bodek_dd pisze:Diagnoza od magika oponowego - wyząbkowane opony. Na razie będę się męczył ze starymi oponami a na nowy sezon nowe tylko zastanawiam się jakie?
Ja polecam Barumy Bravuris 3
Nie są jakies super ciche, ale to zależy od asfaltu też, więc ja się dB nie przejmuję. Dobrze kleją na suchym, na mokrym też bez strachu jeżdżę. A cena jest akceptowalna
Superb II 2.0 TSI 2011
KW V1, koła aktualnie Rotiform SPF 18"x9.5
chip w VAG Tune, turboback wydech MG Motorsport, FMIC + turbo hybryda = 280KM i 401Nm
paweł
Posty: 71
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 20:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 210KM/450NM
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: paweł »

JanuszSz pisze:Jak sprawdzasz łożysko piasty po podniesieniu samochodu,to nie kręcisz kołem tylko chwytasz rękami najpierw w płaszczyźnie poziomej i na zmianę prawa-lewa sprawdzasz luz,a potem to samo w pionie.
Piszesz,że przy skręcie w jedną stronę huczenie nasila się.To jest własnie ta strona,która po obciążeniu łożyska wyje.Przy skręcie w przeciwną stronę łożysko jest odciążone i jest ciche.
Sprawdzałem tak jak piszesz i było ok.

A jeśli się dobrze wsłuchacie to w tle słychać rytniczne hyczenie, rytmicznie się wzbudza i wytłumia. Słabo na filmie słychać w rzeczywistości zdecydowanie wyraźniej. Jechałem trochę w trasie i testowałem objawy. Poza huczeniem czuje bardzo delikatne drgania na podłodze pod nogami i na kierownicy. Częstotliwość jest bardzo duża i nie rzuca kierą jest takie mrowienie na niej i na podłodze.
Filmik na youtube:
https://youtu.be/AghqqgS8Qhs
bodek_dd
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 160
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Gołdap

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: bodek_dd »

paweł pisze:Kurczę, sprawdzałem osobiście z mechanikami.
Wtedy miałem te lipne opony w jodełkę poząbkowane i stwierdzili, że to one i luzu żadnego nie ma. Gdzie tam luzu, nawet nie szumiało żadne koło na podnośniku. Kurcze może być łożysko, tylko które. Klega HonkyTonk wymienił przednie i w skrzyni i opony i dalej huczy. Ja jak i większość mam wrażenie że to lewy przód. Poza tym reaguje na skręt kierownicą, zmienia się pod zmianą obciążenia kół.
U mnie były te same objawy:poząbkowane opony, huczenie wydawało się z przodu łącznie z reakcją na skręt(huczenie nasilało się przy skręcie). Wymieniłem łożysko z przodu i opony - huczenie pozostało. Po rozebraniu tylnych kół( demontaż klocków i tarcz) okazało się, że huczy tylne lewe łożysko. Po wymianie cisza.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Huczenie z czasie jazdy

Post autor: gachul »

jeżeli czujesz mrowienie to ja bym wymienił łożysko.... od czegoś trzeba zacząć
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
ODPOWIEDZ