Problem z klimatyzacją.

Awatar użytkownika
Radek5252
Posty: 24
Rejestracja: 1 sie 2014, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Kraśnik

Problem z klimatyzacją.

Post autor: Radek5252 »

Mam problem w moim Superbie z 2010r. Po długim postoju kilkanaście godzin klimatyzacja włącza się dopiero po przejechaniu kilku kilometrów. Później pracuje bez problemów i do końca dnia startuje natychmiast. Problem jest tylko po długim postoju. Problem ten pojawił się 2 razy rok temu ale mechanik nic nie znalazł stwierdził, że wszystko jest ok. W tym roku mam ten problem przynajmniej raz na tydzień. Może ktoś miał podobną awarię i już się z nią uporał?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: pab567 »

Postój na słońcu?
Awatar użytkownika
Radek5252
Posty: 24
Rejestracja: 1 sie 2014, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: Radek5252 »

Tak na słońcu i najczęściej jest problem jak na zewnątrz jest 30 stopni a w środku ponad 50 i nie da się go szybko schłodzić tylko trzeba jechać kilka kilometrów w piekarniku :(
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: skodziarz »

Jak piekarnik to trzeba takie przezroczyste po bokach otworzyć ;). Chociaż na forum coś było, żeby nie otwierać.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: panki888 »

Trzeba na chwilkę otworzyć szyby żeby gorące powietrze wyssało.
A poza tym nagrzane plastiki w aucie długo jeszcze oddają ciepło dlatego
wskazane jest otwieranie na chwile szyb.
Awatar użytkownika
Radek5252
Posty: 24
Rejestracja: 1 sie 2014, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: Radek5252 »

Przy ponad 30 stopniach na zewnątrz otworzenie szyb nie zrekompensuje braku klimatyzacji ;) Jednak kilka razy właśnie włączyła się klimatyzacja w momencie domknięcia szyb. Nie wiem czy to był zbieg okoliczności, czy jest to jakoś powiązane. Zacząłem się nad tym zastanawiać. Ale po kilku próbach okazało się, że nie zawsze zamknięcie szyb uruchomi klimatyzację :)
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: panki888 »

Nie no z szybami nie ma nic wspólnego.
Ja normalnie opuszczę szyby i klima chodzi.
Ciężko powiedzieć czemu akurat w tym momencie nie
załącza sprężarki.
Może niech się wypowiedzą fachowcy.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: JanuszSz »

Właśnie wczoraj wymieniłem chłodnicę i zawór rozprężny.Okazało się,że chłodnica w ogóle nie miała przepływu powietrza.Lamelki były pozaginane,prawdopodobnie przez mycie myjką ciśnieniową,bo nie sądzę,aby od pędu powietrza. :-)
Objawy były podobne.W gorące dni klima uruchamiała się po bardzo długiej chwili,a w ubiegłym tygodniu,gdy były tropikalne upały całkiem odmówiła współpracy.
Jak stwierdził mój specjalista przez brak przepływu powietrza zawór rozprężny nie pozwalał na włączenie sprężarki do chwili schłodzenia układu.
Dzisiaj jest chłodno,więc nie da się stwierdzić,czy w tej materii coś pomogło,ale wczoraj jak odebrałem auto (może to sugestia),ale jakby "lżej" pracowało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Radek5252
Posty: 24
Rejestracja: 1 sie 2014, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: Radek5252 »

JanuSz widzę, że jesteś z Lublina. Możesz polecić mechanika, który Ci to naprawił jeśli jesteś z niego zadowolony i nie skasował Cię jak za mokre zboże. Ale po tym co piszesz to chyba nie były zbyt wielkie koszty :)
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: koniu1973 »

Dobra, napiszę coś chociaż pewnie zostanę skrytykowany... bo co ma piernik do wiatraka.
Ale zacząłbym od spraw które samemu można sprawdzić, pierwsze: stan filtra kabinowego, dwa: stan "zasyfienia" wentylatora który podaje nadmuch na kabinę oraz jego podłączenia. Trzy: poziom płynu w klimatyzacji. Dopiero potem jechałbym do mechanika...
Się rozpisałem ale czy to coś pomoże...
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: Docent83 »

Przy bardzo wysokiej temperaturze faktycznie może wystąpić problem ... gaz wrze w każdej części układu i nie może prawidłowo działać układ chłodniczy.
Po kilku kilometrach temperatura ukłądu zostaje obniżona przez pęd powietrza i sytuacja wraca do normy ....
Chłodniarzem nie jestem ale może być tak że masz drobną nieszczelnośc i masz mniej czynnika niż normowo co powoduje że nie jestes w stanie uzyskać dostetecznego ciśnienia na skraplaczu aby przy takich temperaturach doszło do skroplenia .... i znowu kicha.
Zaczołbym od sprawdzenia czy R134a jest w stanie pracować poprawnie przy takich tropikalnych temperaturach ...
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
Radek5252
Posty: 24
Rejestracja: 1 sie 2014, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: Radek5252 »

Co roku na wiosnę robię pełny serwis klimatyzacji. Nie było ubytków czynnika. Dlatego powoli szukam innej przyczyny. Problem występuje coraz częściej. Naprawdę w upalne dni jest to bardzo uciążliwe.
Awatar użytkownika
lechupe
Posty: 127
Rejestracja: 14 sty 2014, o 14:19
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 295KM / 372Nm
Lokalizacja: KR

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: lechupe »

Ja mam czasami taki objaw, że przy podobnych warunkach, klimatyzacja też się nie załącza. Tzn załącza sie dmuchawa, ale z kratek leci ciepłe powietrze.

U mnie pomaga wyłączenie i włączenie AC
SII 2.0 TDI (170KM) -> SIIFL 3.6 L&K (295KM) -> i znowu skoda...
Awatar użytkownika
Radek5252
Posty: 24
Rejestracja: 1 sie 2014, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: Radek5252 »

Przed chwilą wyszedłem, aby sprawdzić jak się zachowa w dniu dzisiejszym (stał od wczorajszego popołudnia). Klimatyzacja ruszyła natychmiast. Zwróciłem uwagę na chłodnicę i rzeczywiście w dolnej części lamelki są tak zabite, że niewiele powietrza przez nie przepłynie.
Zrobiłem fotkę, ale nie wiem jak wstawić na forum, więc wklejam link na fotosika.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3bb ... 278b5.html
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z klimatyzacją.

Post autor: JanuszSz »

Radek5252 pisze:JanuSz widzę, że jesteś z Lublina. Możesz polecić mechanika, który Ci to naprawił jeśli jesteś z niego zadowolony i nie skasował Cię jak za mokre zboże. Ale po tym co piszesz to chyba nie były zbyt wielkie koszty :)
Firma nazywa się KLIMA+ i ma siedzibę na Inżynierskiej.Jadąc od Smoluchowskiego drugi wjazd po prawej.W ELPIS-ie.
Ze względu na różne zależności zawodowo-osobiste zostałem potraktowany bardzo ulgowo.Sama chłodnica 390,zawór 250 i robota.Zważ,że aby wymienić chłodnicę należy wymontować zderzak.
Obrazek
ODPOWIEDZ