Czujniki cofania wymiana na nieoryginalne

dedevil
Posty: 58
Rejestracja: 31 gru 2010, o 16:40
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Włocławek

Czujniki cofania wymiana na nieoryginalne

Post autor: dedevil »

Witam

Od pewnego czasu zaczynaja mi szwankować czujniki parkowania. W momencie wbicia wstecznego pojawia sie standardowy sygnał aktywacji systemu. Ale po chwili pojawia się ciągły dzwięk. Patrząc na ceny oryginalnych czujników pomyślałem by zamontować inny zestaw np http://moto.allegro.pl/oryginalne-czujn ... 92380.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Tylko zastanawiam się czy te czujniki pasowały by w miejsca tych starych. I czy by był duży problem z zamianą tych czujników. Może ktoś z Was próbował takiej zabawy.
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czujniki cofania wymiana na nieoryginalne

Post autor: bogge »

Valeo raczej dobra marka, a czy pasują to nie wiem, ale wiem, że np. w Feuvert, czy też Norauto instalują czujniki jak u nich kupisz, może więc warto zapytać?
grzegorz
Posty: 36
Rejestracja: 15 lis 2010, o 18:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujniki cofania wymiana na nieoryginalne

Post autor: grzegorz »

Witam.
Ja w swoim S1 wymieniłem na całkiem nowe i to nie jakieś drogi tylko zwykłe http://moto.allegro.pl/czujnik-parkowan ... 34544.html" onclick="window.open(this.href);return false; zajęło mi to jakoś 45min. Przy piwku z kolegom:) Otwory pasowały bo to jest po prostu standard. Jedyną rzecz jakom musisz sprawdzić to z której strony wychodzą przewody z zderzaka i wchodzą do auta. U mnie było to z lewej więc musiałem zacząć z prawej. Wyciągasz czujnik odcinasz go i do przewodu który wystaje przyklejasz taśmą klejącą wtyczkę od nowego czujnika. Wyciągasz stary przewód i od razu masz wsadzony nowy (2 w jednym):)
dedevil
Posty: 58
Rejestracja: 31 gru 2010, o 16:40
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Włocławek

Re: Czujniki cofania wymiana na nieoryginalne

Post autor: dedevil »

Czyli nie wymieniałeś centralki tylko same czujniki? Poprostu poodcinałes te stare oryginalne i do przewodu od tych starych przykleiłeś te nowe? Dobrze zrozumiałem? :)
grzegorz
Posty: 36
Rejestracja: 15 lis 2010, o 18:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujniki cofania wymiana na nieoryginalne

Post autor: grzegorz »

Wymieniłem całość razem z centralkom po nie warz wtyczka od nowego czujnika była większa i nie pasowała. Tyko żeby ułatwić sobie przeciąganie nowego czujnika w zderzaku podkleiłem wtyczkę od nowego czujnika do kabla od starego czujnika :) I podczas wyjmowania starego montuje się od razu nowy sam.
ODPOWIEDZ