Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 lip 2018, o 23:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 271 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 1 sie 2017, o 18:19 

Do艂膮czy艂(a): 6 lip 2016, o 21:10
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm
Harath napisa艂(a):
pirate napisa艂(a):
Awantur napisa艂(a):
Belk wymienia艂e艣 w ASO, czy w nieautoryzowanym ?

nieautoryzowanym - tam gdzie mi wymieniaj膮 silnik z tego co widzia艂em nie mogli jakiej艣 szpilki wykr臋ci膰 i wymienili belk臋 podsilnikow膮.

To chyba taka przyjemno艣膰 b臋dzie du偶o kosztowa艂a, co?

Nic a nic - cena si臋 nie zmieni艂a.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 1 sie 2017, o 18:19 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
https://www.facebook.com/AlgerieMotors/ ... 506806624/

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 17 sie 2017, o 20:25 

Imi臋: Mateusz
Do艂膮czy艂(a): 13 cze 2017, o 14:39
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
U mnie okaza艂o si臋, 偶e s膮 to opony, jak opona jest nagrzana to zaczyna drga膰 kiera w zakresie pr臋dko艣ci oko艂o 110 - 130 km/h. Jak opony zimne to wszystko idealnie.

G贸ra

PostNapisane: 17 sie 2017, o 20:33 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Hmm.. ciekawe, ale kurcze nie mam jak sprawdzi膰, a nie b臋d臋 na autostradzie sta艂 i czeka艂, a偶 opony ostygn膮 :D

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 08:05 

U mnie konkretnie problem by艂 z wywa偶eniem jednak, by艂y bardzo du偶e niedowagi, nie ma ju偶 偶adnych drga艅 podczas normalnej jazdy z dowoln膮 pr臋dko艣ci膮, natomiast jak przyspieszam gwa艂townie powy偶ej oko艂o 150 km/h to delikatne drgania si臋 zaczynaj膮, my艣l臋, 偶e jednak te przeguby wewn臋trzne mog膮 by膰 ju偶 troch臋 zu偶yte i to powoduj膮? Przypominam przebieg 260 tys.

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 08:48 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 177KM
spokojnie mog膮 bo nie s膮 za bardzo wytrzyma艂e a tak 偶e ich budowa jest troch臋 licha jak powiedzia艂 m贸j mechanik. ja pierwszy wymienia艂em po 100ty艣 mniej wi臋cej..

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 09:17 

Pierwszy przegub wewn臋trzny ju偶 wymienia艂e艣? To szybko, a na jakie wymienia艂e艣? Orgina艂y z ASO, czy Spidana czy jeszcze co艣 innego, mi polecaj膮 w艂a艣nie tego drugiego. No bo w sumie przy tym 170 konnym silniku jest do艣膰 du偶y moment i maj膮 prawo si臋 ju偶 wyeksploatowa膰 troch臋...

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 09:42 

ja wyminia艂em w octavii dsg , po programie mia艂em 170km , wewn臋trzny , w intercarsie maj膮 orygina艂y z jakiej艣 firmy co robi dla vw nie pami臋tam , ale by艂 starty znaczek vw . firma na liter臋 H jakby.. . no u mnie by艂a lekko p臋kni臋ta os艂ona wi臋c to pewnei przy艣pieszy艂o , ale nast臋pny wymieni艂em przy 130 chyba..

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 12:10 

A ja w katalogach nie znalaz艂em w og贸le przegubu wew. dla Superba II 2.0 TDI CBBB z manualem, tylko jest dla automat贸w, nie wiem czy to pasuje do manuala czy co...

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 12:45 

nie wiem i ja..ale pewnie nie..

G贸ra

PostNapisane: 19 lis 2017, o 14:45 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 16 gru 2014, o 16:41
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Poczytalem sobie tej lekturki nie powiem ze bez powodu. pacjent to S2Fl z 2014 1.4 tsi przebieg 85 tys. dr偶enie kierownicy od 120km/h. wyszlo mi po zmianie opon na zimowe czy przypadek nie wiem. na ori stalowki zalozone nowe frigo hp2 16 nastki . od 120 dr偶enie kierownicy jak odpuszcz臋 gaz ustaje. zwolnie potem znowu gaz i wcale nie jest powowdziane ze edzie drgac raz jest raz mniej raz wcale ale do 120 wszytsko ok. teraz widze ze to problem seryjny w naszych autach. dla swietego spokoju sprawdze kola ale raczej watpie zeby tam byla przyczyna pewnie przegub wewnetrzny ale zeby przy tak malej mocy i przebiegu. hmm

G贸ra

PostNapisane: 20 lis 2017, o 11:06 

Do艂膮czy艂(a): 18 sie 2017, o 11:36
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Witam,
W moim przypadku by艂o bardzo podobnie. Dopiero zakup oryginalnych, ultra prostych felg, wraz z ultra dok艂adnym wywa偶eniem rozwi膮za艂 spraw臋. Pr贸偶no by艂o szuka膰 problem贸w w zawieszeniu. Nawi膮偶e tylko do kolegi (1.4TSI), s艂yszysz stukanie podczas odpalania na zimnym (ok1-2 sec) ?
z powa偶aniem

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2018, o 16:02 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2017, o 22:48
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
To jest wynik b艂臋du konstrukcyjnego. Ci kt贸rzy wykryli problem zaraz po zakupie i postawili si臋 w serwisie mieli napraw臋 gwarancyjn膮. Wad膮 wychodzi przy r贸偶nych przebiegach. U mnie wysz艂o to przy 200 tys przebiegu i aso odm贸wi艂o naprawy na sw贸j koszt. (przebieg i wiek auta 2013) A za same cz臋艣ci krzykneli oko艂o 6 ty艣. Zawieszenie przednie trzeba wymieni膰 na aluminiowe. Belka, wahacze, sworznie... Generalnie ca艂e zawieszenie. Co艣 co powinno by膰 robione jako Recal z fabryki skoda ukrywa przed swoimi klientami. Wygania na wywa偶anie k贸艂 itd itd. Szczerze to we flagowcu takie rzeczy si臋 dziej膮 to co si臋 musi dzia膰 w innych modelach? By膰 mo偶e zalewaj膮 pojedynczych klient贸w. Bo nie ma tej i formach podanej oficjalnie i przed salonem nie stan臋艂o 3000 wibrujacych Superb 贸w z wkurwionymi klientami. A mo偶e w艂a艣nie trzeba to zrobi膰? Ja mam auto z 2013 czyli 5 letnie. I uwa偶am 偶e skoro fabryka co艣 藕le zrobi艂a to powinna za to nadal odpowiedzie膰. Ilu z was ma ten problem i je藕dzi艂o od wulkanizacji do wulkanizacji. Od geometrii do geometrii a problem nie znikn膮艂? Na ilu u偶ytkownik贸w aso si臋 wypi艂e艂o?聽
A z drugiej strony mo偶ecie poleci膰 kogo艣 kto naprawi艂 ten problem bez wymiany ca艂ego zawieszenia lub zrobi艂 to za rozs膮dniejsze pieni膮dze ni偶 chce ASO? Skoro za cz臋艣ci chc膮 6 tysi臋cy to z robot膮 pewnie wyjdzie ko艂o 10000 ty艣
Kupi艂em samoch贸d do jazdy w trasy. Ale jak mam nim je藕dzi膰 skoro kierownica wibruje ju偶 od 120 km/h. To jest skandal. Je艣li nie uda si臋 tego naprawi膰 w rozs膮dnych pieni膮dzach to by艂 to ostatni zakup marki Skoda.

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2018, o 19:12 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 31 pa藕 2014, o 19:56
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Pojed偶 na wycz贸艂ki 4 do bestdrive bugas , tam jest serwis i przedstawiciel continental ! przetestuj膮 te ca艂e Twoje ko艂a tym hunterem z cudami wiankami i powiedz膮 co jest z oponami i co si臋 dzieje z tymi felgami i gdzie jest w tych ko艂ach og贸lny problem ? jak zoptymalizuj膮 to , za艂o偶ysz je na samoch贸d przetestujesz i jak dalej b臋dzie lipa , to najlepiej wzi膮膰 za艂o偶y膰 ko艂a od drugiego, na kt贸rym nie trz臋sie i przetestowa膰 ! jak b臋dzie OK , zakup Ci臋 czeka nowego kpl k贸艂ek , bez grzebania i szukania problemu g艂臋biej !!!! Je偶eli dalej b臋dzie jak na Twoich , to problem zweryfikowany bez piepszenia sie z serwisem w podejmowaniu przez nich dzia艂a艅 maj膮cych co艣 wyeliminowa膰 ! Najgorsze ,偶e te skurwysyny z tej skody znaj膮 temat i wiedz膮 o tym problemie , ale nie og艂aszaj膮 akcji serwisowej i tym samym po pewnym przebiegu i kilku latach odbijaj膮 pi艂eczk臋 zostawiaj膮c tak naprawde cz艂owieka z problemem sam na sam! Trzeba by艂oby zg艂osi膰 to gdzie艣 , 偶eby kto艣 si臋 temu przyjrza艂 patrz膮c ile mieli tego typu zg艂osze艅 i napraw zakwalifikowanych do wymiany , aby okre艣lili akcje serwisowe dla tych modeli ?

G贸ra

PostNapisane: 16 sty 2018, o 10:22 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 7 gru 2017, o 18:34
Niestety po przejechaniu 1000 km od zakupu stwierdzam w swojej SII drgania na kierownicy powyzej 120 km/h. W pierwszym chwili przysz艂o mi do g艂owy, ze to wina k贸艂, ale po wywazeniu ich na hunterze, obracaniu opon wzgl臋dem felgi i innych cudach problem nie znikn膮艂. Wczoraj przejecha艂em tras臋 ok 200 km i zauwa偶y艂em , 偶e drgania narastaja po szybkim przejechaniu zakr臋tu w praw膮 strone a zanikaj膮 po przejechaniu zakr臋tu w lew膮 stron臋.
Przeczyta艂em ca艂y ten w膮tek i pocieszam si臋 tym ze w moim przypadku nie ma 艣ci膮gania samochodu.
Spr贸buj臋 podjechac na kana艂 偶eby podokr臋ca膰 te p贸艂osie i inne 艣r贸bki w belce pod silnikiem.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 271 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: