Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 lis 2018, o 01:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 277 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 27 cze 2017, o 23:19 

Do艂膮czy艂(a): 4 wrz 2015, o 20:18
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 210KM/450NM
No dobra pany, to juz cos si臋 zmieni艂o. Po ostatnich wpisach wymieni艂em sworznie i dr膮偶ki wywa偶y艂em ko艂a na innej maszynie, zdj膮艂em dystanse i jest zdecydowanie lepiej. w okolicy 120-125 czasem odrobin臋 czu膰 co艣 na kierownicy mo偶e troch臋 na budzie ale to ju偶 resztkowe drgania, nie to co by艂o wcze艣niej. Ci臋偶ko by艂o jecha膰 tak. Je艣li to co pozosta艂o to w贸zek przedni to chyba daruj臋 tymbardziej, 偶e wymiana wi膮偶e si臋 ze zmian膮 tulei i wahaczy. Spory koszt nawet je艣li cz臋艣ci b臋d膮 u偶ywane to tuleje i robota zwi臋ksz膮 koszty. Dla pewno艣ci w ci膮gu miesi膮ca przy okazji gdzie艣 dowa偶臋 ko艂a raz jeszcze w innym miejscu i na tym zako艅cz臋. Mam nadzieje,ze si臋 nie skaszani.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 28 cze 2017, o 11:35 

Do艂膮czy艂(a): 28 sie 2016, o 20:58
u ciebie bardzie obstawial bym dystanse ze robily drgania

G贸ra

PostNapisane: 28 cze 2017, o 11:56 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 177KM
noo ...

G贸ra

PostNapisane: 28 cze 2017, o 12:07 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
:lol: Pisa膰 o problemie z drganiami i mie膰 dystanse za艂o偶one :roll: To pierwsze co powiniene艣 zdj膮膰 przy diagnozowaniu.

G贸ra

PostNapisane: 30 lip 2017, o 23:19 

Do艂膮czy艂(a): 30 lip 2017, o 23:01
Samoch贸d: Superb II
Cze艣膰 po raz pierwszy.

Czy koledzy maj膮 jakie艣 wie艣ci na temat post臋p贸w w analizie/wyeliminowaniu przyczyn bi膰 na kierownicy ?
Swoj膮 Skode (2.0 tdi, 170km, 141 kkm, DSG) kupi艂em miesi膮c temu, z r膮k prywatnego w艂a艣ciciela. Wibracje na kierownicy wyczuwam od ok 120 km/h. Do tego auto jakby delikatnie p艂ywa艂o. Przy hamowaniu wyst臋puje bicie na kierownicy. Po mocniejszym wci艣ni臋ciu peda艂u hamulca, wibracja ust臋puje. Delikatnie 艣ci膮ga w lewo przy hamowaniu.
Zrobilem do tej pory: dwumas, przeguby wewn臋trzne, hamulce komplet - ty艂, dodatkowo z jednej strony serwis zacisku, gumotuleje na wahaczach, rozrz膮d (cho膰 to raczej bez znaczenia).

Opony wywa偶a艂em u jednego mechanika. Nie by艂o wi臋kszych odchy艂贸w. Opony, tzw. no name (Chi艅skie badziewie) s膮 na felgach 16, kt贸re poprzedni w艂a艣ciciel podrapa艂. Do tego hucz膮 niemi艂osiernie przy nawet najmniejszych pr臋dko艣ciach. Wrzuci艂em zimowe, na felgach stalowych. Du偶o ciszej, ale wibracja nadal ta sama - w przedziale 120 km/h wzwy偶.

W zawieszeniu nic ju偶 nie wymaga naprawy. Nie wiem, czy belka jest stalowa, czy aluminiowa. Ogl膮daj膮c j膮 na kanale, wygl膮da艂a na stalow膮.

Ka偶dy mechanik ma inn膮 wizj臋, a nie chc臋 wymienia膰 po艂owy samochodu, bo ju偶 wymiana przegub贸w wewn臋trnych nic nie da艂a, a mechanior m贸wi艂, 偶e to musi by膰 to.

Autem po mie艣cie je偶dzi si臋 艣wietnie, ale na trasie to istna m臋czarnia.

Pozdrawiam i z g贸ry dzi臋kuj臋 za odpowied藕.

G贸ra

PostNapisane: 31 lip 2017, o 07:59 

delikatne p艂ywanie - sko艅czy艂y sie wahacze z ty艂u tylko nie pamietam kt贸re , ale w octavi to by艂y takie kr贸tsze.
ewentualnie geometria kiszka..
zmie艅 hamulce prz贸d - od tego masz bicie przy hamowaniu..tzn. tarcze
potem zobaczysz..
troskze wpakowa艂e艣 w tozelazo przez miesi膮c.. ,jaki艣 okazjon ci sie trafi艂 :?:
;)

G贸ra

PostNapisane: 31 lip 2017, o 16:46 

Imi臋: Mateusz
Do艂膮czy艂(a): 13 cze 2017, o 14:39
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Ja te偶 kupi艂em niedawno od prywatnego w艂a艣ciciela Superb gen. 2 2009 rok CBBB 170KM i 258 tys. przebiegu i mam podobny problem co opisujecie, a skrzynia to manual.
Ale u mnie wygl膮da to tak, 偶e mam lekkie dr偶enie na kierownicy jak jade w艂a艣nie 120-140 (cho膰 te偶 nie zawsze) , poni偶ej i powy偶ej tych pr臋dko艣ci ust臋puje, dodatkowo podczas przyspieszania, ale te偶 tylko przy tych pr臋dko艣ciach wystepuje nasilone dr偶enie i dodatkowo tylko na 5 i 6 biegu. Poprzedni w艂a艣ciciel m贸wi艂, 偶e pojawi艂o mu si臋 to oko艂o 170 tys km przebiegu i serwis ASO w Tr贸jmie艣cie sugerowa艂 mu, 偶e s膮 to przeguby w艂a艣nie wewn臋trzne, ale oni proponowali mu nie wymiane, ale prze艂o偶enie miejscami, zamiane miejscami i 偶e to powinno pom贸c. Osobi艣cie po przeczytaniu ca艂ego w膮tku nie mam zielonego poj臋cia ju偶 co mo偶e by膰 przyczyn膮, aczkolwiek nigdzie nie dowa偶a艂em ani nie robi艂em nic z obecnymi felgami i oponami, wi臋c cz臋sciowo problem mo偶e le偶e膰 po ich stronie. Poprzedni w艂a艣ciciel te偶 m贸wi艂, 偶e na ziomych (R16 222/50) jest spoko ca艂kiem a problem pojawia si臋 na letnich (R17 45/225).

G贸ra

PostNapisane: 31 lip 2017, o 18:13 

leszekmw napisa艂(a):
delikatne p艂ywanie - sko艅czy艂y sie wahacze z ty艂u tylko nie pamietam kt贸re , ale w octavi to by艂y takie kr贸tsze.
ewentualnie geometria kiszka..
zmie艅 hamulce prz贸d - od tego masz bicie przy hamowaniu..tzn. tarcze
potem zobaczysz..
troskze wpakowa艂e艣 w tozelazo przez miesi膮c.. ,jaki艣 okazjon ci sie trafi艂 :?:
;)

Nie wiem, czy okazjon. Szuka艂em w Szwecji, bo przebieg bardziej pewny ni偶 w Polsce, czy nawet u Niemca (czyt. Rosjan, Turk贸w, naszych rodak贸w). Auta ze Szwecji bardziej poobijane od kamieni i niekiedy podwozia skorodowane s膮 bardziej od soli.
Wersja w miar臋 ok. Panorama, grzane fotele prz贸d i ty艂 (!), fotele z pami臋ci膮, fotochromy, ksenony skr臋tne, itd, itp. Kwota ni偶sza ni偶 u nas na rynku, i nie znalaz艂em takiej wersji. Wkalkulowane mia艂em par臋 zlotych w extra graty, bo kto sprzedaje dobre auto ? Dwumasa odezwa艂a so臋 dopiero w PL niestety.

Dzwoni艂em dzisiaj do magika we Wroc艂awiu, kt贸ry jest z polecenia, i stwierdzi艂, 偶e pierwsz膮 czynno艣ci膮 powinno by膰 wywa偶enie dynamiczne. Od tego zaczn臋, bo felgi mam skatowane przez poprzedniego gentlemana.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2017, o 07:36 

daj sobie spok贸j z dynamicznym , zacznij od wymiany tarcz . i tak to musisz zrobi膰 bo bij膮ce tarcze mocno daj a w ko艣膰 zawieszeniu i przek艂adni.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2017, o 09:35 

Tylko, 偶e to bicie nie idzie raczej od tarcz. Przy krzywych tarczach bicie jest ca艂y czas. U mnie tylko pocz膮tkowo. Po mocniejszym wci艣ni臋ciu hamulca, bicie ustaje.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2017, o 09:42 

ok , r贸b po swojemu.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2017, o 17:00 

Do艂膮czy艂(a): 6 lip 2016, o 21:10
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm
Awantur napisa艂(a):
Tylko, 偶e to bicie nie idzie raczej od tarcz. Przy krzywych tarczach bicie jest ca艂y czas. U mnie tylko pocz膮tkowo. Po mocniejszym wci艣ni臋ciu hamulca, bicie ustaje.

Jak naciskasz lekko na hamulec np. przy 130km/h i masz bicie na kierownicy to na 99% s膮 to krzywe tarcze - przerabia艂em to w swoich samochodach kt贸re mam do dzisiaj a tarcze niekt贸re by艂y kupowane markowych firm.

Je偶eli przyspieszasz samochodem i od magicznej liczby 120km/h zaczynaj膮 si臋 drgania kierownicy w S2 to tutaj s膮 r贸偶ne teorie z tego co pami臋tam:
- belka podsilnikowa (sanki)
- przeguby wewn臋trzne
- 藕le wywa偶one ko艂a
- problem z oponami (z膮bkowanie lub inne chi艅skie opony)
- 艂o偶yska
- inne elementy zawieszenia

Jutro odbieram sw贸j samoch贸d, cierpia艂em na przypad艂o艣膰 przyspieszania 偶e samochodem telepa艂o - zobaczymy jak b臋dzie na autostradzie jak b臋d臋 wraca艂 z tego co wiem to zosta艂o wymienione:
- belka podsilnikowa (sanki)
- sworze艅 w lewym kole,

przejade si臋 kilka tysi臋cy km i dam zna膰 ;)

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2017, o 17:28 

Belk wymienia艂e艣 w ASO, czy w nieautoryzowanym ?

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2017, o 17:48 

Do艂膮czy艂(a): 6 lip 2016, o 21:10
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm
Awantur napisa艂(a):

nieautoryzowanym - tam gdzie mi wymieniaj膮 silnik z tego co widzia艂em nie mogli jakiej艣 szpilki wykr臋ci膰 i wymienili belk臋 podsilnikow膮.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2017, o 18:16 

Imi臋: Mateusz
Do艂膮czy艂(a): 13 cze 2017, o 14:39
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
pirate napisa艂(a):
Awantur napisa艂(a):

nieautoryzowanym - tam gdzie mi wymieniaj膮 silnik z tego co widzia艂em nie mogli jakiej艣 szpilki wykr臋ci膰 i wymienili belk臋 podsilnikow膮.

To chyba taka przyjemno艣膰 b臋dzie du偶o kosztowa艂a, co?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 277 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: