Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 12 gru 2018, o 09:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 287 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 29 maja 2017, o 12:46 

Imi臋: Rafa艂
Do艂膮czy艂(a): 26 lip 2016, o 13:00
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 174,6 KM 374,8 Nm
je艣li droga jest krzywa to wiadomo, 偶e na lewym lekko w lewo, ale na drogach szybkiego ruchu ca艂y czas w prawo. Nawet jak zakr臋ty s膮 nachylone, to daje si臋 odczu膰 r贸偶nic臋 jak jest pochylony w prawo (mocno w prawo), a jak w lewo (idzie w lewo, ale jednak s艂abiej)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 29 maja 2017, o 14:09 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
A co "m贸wi" Hunter z testem na rolce?

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2017, o 14:47 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2013, o 22:28
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
kamracik napisa艂(a):
sko89 napisa艂(a):
Nie mam 偶adnych rysunk贸w czy zdj臋膰 po r臋k膮. Nie mam tez za bardzo czasu teraz szuka膰 w internecie. Chodzi o te 艣ruby kt贸re mocuj膮 os艂ony p贸艂osi do skrzyni bieg贸w.
Tak na szybko znalaz艂em zdj臋cie p贸艂osi na Alle i chodzi o te mocowania po prawej strony zdj臋cia. Wida膰 otwory monta偶owe na 艣ruby. Tam trzeba dokr臋ci膰 do oporu.
http://allegro.pl/polos-prawa-skoda-sup ... 97428.html

Dzi臋ki.
sko89 napisa艂(a):
Kamracik dokr臋cenie nic nie kosztuje. I poza wjechaniem na na kana艂 (nie podno艣nik!! - podobno napr臋偶enia) oraz zdj臋ciem os艂ony silnika, nie zabiera wiele czasu. Warto spr贸bowa膰 i w Twoim przypadku.

Tote偶 w艂a艣nie z tego powodu jak b臋d臋 mie膰 okazj臋 to spr贸buj臋, cho膰 nie do ko艅ca chce mi si臋 w to wierzy膰 :)

S膮 przypadki, 偶e takie dokr臋cenie pomaga a s膮, 偶e nie pomaga. Na pewno nie pomo偶e w przypadku jak 艣ci膮ga w kt贸r膮艣 stron臋. Bo to wg mnie inna bajka. Je偶eli s膮 te 艣ruby dokr臋cone na beton to ok. Ale s艂ysza艂em o kilku przypadkach, 偶e nie kultury艣cie udawa艂o si臋 je jeszcze troch臋 dokr臋ci膰 przy u偶yciu zwyk艂ego, r臋cznego klucza. I w takich przypadkach pomaga艂o. Nie wiem czy te 70 Nm by艂o jak jeszcze mo偶na by艂o dokr臋ci膰 czy t jak ju偶 by艂o na beton dokr臋cone.

Ja te偶 mia艂em problem z drganiami powy偶ej 120/h do niesko艅czono艣ci (odczuwalne na plecach, kierownica ok) ale u mnie ewidentnie by艂a to wina fabrycznych, letnich opon Pirelli. Na ka偶dej wywa偶arce wychodzi艂o, 偶e opony s膮 zdeformowane i mia艂y bicie promieniowe, pomimo wywa偶enia na 00. Jak zak艂ada艂em zimowe Pirelli to drga艅 zero, sun膮艂 jak po ma艣le. Reklamacja w Pirelli oczywi艣cie nic nie da艂a. Trzymali opony 3 miesi膮ce i bezczelnie odpisali, 偶e wg ich bada艅 opony s膮 w stanie doskona艂ym i mog臋 je odebra膰 gdzie艣 na jakim艣 wygwizdowie daleko za Warszaw膮 na w艂asny koszt. Na odwo艂anie od reklamacji nie odpisali nawet.
Wkurzy艂em si臋 i kupi艂em nowe ca艂oroczne Michellin CrossClimate plus, bo ju偶 mam dosy膰 tych sezonowych wymian. Demolowania felg i opon. A 艣niegu napada raptem kilka dni w roku. Poza tym zimowe i tak s膮 tylko na 艣nieg a na mokrym asfalcie s膮 lepsze letnie. Do tego jednego dnia upa艂 25 st i s艂o艅ce a wieczorem pada 艣nieg z deszczem. To teraz problem jest taki, 偶e lekko wibruje kierownica tylko i dok艂adnie przy 140 km/h. Na ro偶nych wywa偶arkach wychodzi, 偶e jest w granicach tolerancji. Niby nic ale nie po to kupowa艂em nowy komplet opon 偶eby i艣膰 na kolejny kompromis. Sam sprawdz臋 te 艣ruby mocuj膮ce p贸艂osie, a jak nie to pojad臋 na wywa偶anie dynamiczne.
Trzeba te偶 bra膰 pod uwag臋, 偶e Superb to rozdmuchany Passat, co zmusza konstruktor贸w do zastosowania pewnych kompromisowych rozwi膮za艅 co mo偶e mie膰 swoje uboczne efekty.

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2017, o 16:42 

Imi臋: Rafa艂
Do艂膮czy艂(a): 26 lip 2016, o 13:00
Aktualnie: 174,6 KM 374,8 Nm
No jedyne co to nie by艂em na tym "hunterze", ale to faktycznie wywa偶enie ma wp艂yw czy 艣ci膮ga czy nie? To ma p艂yw na bicie a nie 艣ci膮ganie...

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2017, o 21:10 

Wszystko ma ustalony moment dokr臋cania, 70Nm to nie jest beton. Przestrzegam przed pr贸bami przeci膮gni臋cia i zerwania gwintu.
Hunter wy艣wietli kt贸re ko艂o jak mocno 艣ci膮ga w dan膮 stron臋.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2017, o 21:24 

Do艂膮czy艂(a): 13 cze 2017, o 21:14
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Widz臋, 偶e nie jestem sam....
Mam ten sam problem, drgania kierownicy i kiera prosto - auto jedzie w prawo.... (2 razy geometria sprawdzono, wr臋cz idealna)
Jestem po kilku wywa偶aniach, w tym na Hunterze, opony i felgi ig艂y, dzi艣 zrobi艂em dynamiczne wywa偶anie k贸艂 we Wroc艂awiu, jak na s艂ynnym filmie na youtubie u Leszka :)
Niestety, dalej kiera dr偶y, 偶adnej poprawy, prosi艂bym o jak膮艣 rad臋, ew. pomoc :)

G贸ra

PostNapisane: 15 cze 2017, o 07:48 

Imi臋: Darek
Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2016, o 23:22
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Pytanie , wszyscy kt贸rzy maja problem z dr偶eniem maj膮 DSG czy w manualu te偶 ?

Wys艂ane z mojego HTC 10 evo przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 15 cze 2017, o 07:55 

Imi臋: Darek
Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2016, o 23:22
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Pytam bo par臋 razy powy偶ej 140 km/h mialem dr偶enie na pocz膮tku my艣la艂em 偶e to wina nawierzchni , ale zauwa偶y艂em 偶e jak depn臋 kickdown zredukuje do 6 potem spwrotem do 7 to ustaje i do 200km ani drgnie.

Wys艂ane z mojego HTC 10 evo przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 15 cze 2017, o 08:36 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2013, o 22:28
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Superb tak ma. To sztucznie rozci膮gni臋ty Passat. I nie wszystko jest doskona艂e. Pomijaj膮c, 偶e sam passat nie jest doskona艂y.

G贸ra

PostNapisane: 15 cze 2017, o 09:54 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2015, o 08:30
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Mam auto od roku 2009. Nowe z salonu cbbb 170 z dsg i dr偶enie kierownicy w przedziale 124 do 138km/h pojawi艂o mi si臋 2 lata temu. I tak jest do dzi艣 - nowe felgi, nowe opony i by艂o to samo. Niema sensu si臋 stresowa膰. Auta stare tak maj膮 a zw艂aszcza superby, 偶e z biegiem czasu co艣 je zaczyna bole膰. Moje auto tez 艣ci膮ga delikatnie na prawo. Trzeba nauczy膰 si臋 z tym 偶y膰.

Wys艂ane z mojego SM-N9005 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 16 cze 2017, o 07:36 

Do艂膮czy艂(a): 13 cze 2017, o 21:14
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
dothan - nie ka偶dy ma Superba z 2009 r., m贸j ma 3 lata....
I nie ma sensu si臋 tu pociesza膰, 偶e wszyscy mamy ten problem, typu 艣ci膮ganie czy dr偶enie kiery, musimy znale藕膰 przyczyn臋 tego i j膮 rozwi膮za膰....
Nie wiem jak Wy, ale mnie to ju偶 powoli wku....
RybaDK - u mnie jest DSG, ale w manualach te偶 by艂 ten problem, por. film Leszka Sledzinskiego (u Niego manual):
https://www.youtube.com/watch?v=2F1j2ZWSIPg

G贸ra

PostNapisane: 20 cze 2017, o 19:04 

Do艂膮czy艂(a): 4 wrz 2015, o 20:18
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 210KM/450NM
Kurna,
Panowie tez mam ten pieru艅ski problem z drganiami. Raz s膮 raz nie ma. Mam troch臋 pomodzone w zawieszeniu i od kiedy zacz膮艂em te zmiany to ci膮gle co艣. Ostatnio by艂a cisza. Pojecha艂em na wymian臋 przewod贸w hamulcowych na oplot i nowy p艂yn aby poprawi膰 heble i po wyje藕dzie z warsztatu 125-160km/h kiera lata jak 偶yd po pustym sklepie. Co jest. Daje luz obroty ja艂owe rozp臋dzony dalej bije. Tak nie by艂o. Bi艂o kiedy艣 przy przyspieszaniu ale to by艂y przeguby wew. po obni偶eniu zawiasu zu偶yte przeguby powodowa艂y drgania. po wymianie by艂o ok. Teraz ewidentnie niewywa偶enie bo na luzie te偶 jest ten problem. Jak czytam tematy na forum to w艂os mi si臋 je偶y na g艂owie.
mam zmiany;
zawias kompletny bielstain B16
poliuretan na trefnych tulejach tylnych z przodu,
nowe piasty,
ko艂a 18"

teraz my艣l臋 o wymianie dr膮偶k贸w kierowniczych bo tanie a mo偶e kt贸ry艣 ma mikro luz i powoduje drgania, a 偶e zawias twardy tuleje nie gumowe to wszystko przenosi.
dodam, 偶e tydzie艅 temu dowa偶a艂em przednie ko艂a. Po 5-15g dodali ale drgania bez zmian. Jeszcze miesi膮c temu po wymianie obu przegub贸w by艂o git, przed tym drga艂o ale podczas przyspieszania teraz drga zawsze w zakresie pr臋dko艣ci. Jeszcze chwil臋 powalcz臋 ale jak efekt贸w nie b臋dzie to zmieniam auto.

aaaa. dodam, 偶e jak lec臋 autostrad膮 z t膮 pr臋dko艣ci膮 drga艅 to przy skr臋cie (na 3 pasach jest gdzie) od kraw臋dzi do kraw臋dzi zanika drganie. W sensie jak dr偶y i skr臋c臋 i jad臋 jak by po 艂uku z t膮 pr臋dko艣ci膮 to nie czuj臋 aby kierownica dr偶a艂a, puszcz臋 wr贸c臋 na wprost i zn贸w dr偶y, w drug膮 stron臋 to samo. No iiiii jeszcze jedno zapomnia艂em. W ci膮gu tej samej podr贸偶y raz bije, a raz nie. Jak by na zimno by艂a cisza. Zestaw nap臋dowy si臋 nagrza艂 i bije, takie zo艣 zauwa偶y艂em. Raz przycisn臋 powy偶ej 160 przestaje, a jak wr贸c臋 poni偶ej to jest spok贸j, a czasem wracam i r贸wnie偶 bije.
Zonk.

Ostatnio edytowano 20 cze 2017, o 19:11 przez pawe艂, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 20 cze 2017, o 19:10 

Proste,,, korozja w miejscu styku tarczy/felgi i obracaj膮c inaczej felg臋 nast臋puje bicie k贸艂.

G贸ra

PostNapisane: 20 cze 2017, o 22:06 

Do艂膮czy艂(a): 28 sie 2016, o 20:58
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
a ja mysle ze teraz pozostaje ci wymienic przeguby zewnetrze bo to teraz one dostaja bardziej po piz....ie i zrobic na nowo geometrie. jakie parametry masz felg szerokie?

G贸ra

PostNapisane: 20 cze 2017, o 22:10 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Sebastian_M26 napisa艂(a):
Proste,,, korozja w miejscu styku tarczy/felgi i obracaj膮c inaczej felg臋 nast臋puje bicie k贸艂.

te偶 mi si臋 tak wydaje - mo偶e warto przy艂o偶y膰 czujnik zegarowy i sprawdzi膰 - mo偶e b臋dzie ci臋偶ko go umocowa膰, ale by膰 mo偶e da jaki艣 pogl膮d?

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 287 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: