Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Tomek1302
Posty: 13
Rejestracja: 29 cze 2015, o 18:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Tomek

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Tomek1302 »

Dzięki za sugestię, sprawdzę, serwis oponiarski też tych opon nie chwalił. Nie wiem jakie opony były zamontowane na kołach auta demo z ASO, ale efekt był ten sam. Odebraliśmy kilkanaście aut w ostatnich czasie w tym samym standardzie wyposażenia poza pakietem na bezdroża i chyba wszystkie są na tych oponach, podpytam kolegów, którzy je użytkują. Natomiast przypadek kolegi Daro67 i wspominanego Leszka Śledzińskiego pokazuje, że to raczej nie opony.
Awatar użytkownika
wally007
Posty: 56
Rejestracja: 11 cze 2014, o 12:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: seria
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: wally007 »

Podepnę się pod ten wątek bo u mnie są bardzo podobne objawy od początku czyli od odbioru nowego auta przy prędkościach 130, 140 (wtedy efekt drgania jest najbardziej wyczuwalny) szczególnie gdy np. przy 130 wcisnę pełen gaz drgania są największe, nadmienię, że nie jest to jakieś bicie tylko drgania. Na początku sam zwaliłem temat na opony, po dwóch miesiącach przyszła wiosna wymieniłem na letnie, efekt bez zmian, dobra zmieniłem wulkanizatora plus zrobiłem wyważanie z testem drogowym, efekt bez zmian, ostatnio nawet wzięło mnie na inne większe felgi więc zostały wymienione felgi razem z oponami, efekt bez zmian, także na 100% nie jest to wina kół. Jutro dzwonie do ASO i niech szukają bo już mam dość
Grabosz
Posty: 31
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 21:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Grabosz »

Mam Superba z 2010 i też praktycznie od samego początku miałem objawy jakie opisuje Wally007. Masakra jak widać minęło 5 lat a Skoda nadal nie uporała się z tym problemem. Od siebie dodam, że nasze auta są ponad przeciętnie wrażliwe na dokładność wyważenia kół. Wg mnie minimalna niedowaga potęguje opisywane tu zjawisko drgań w przedziale 125-145 km/h wg wskazań licznika. Wally007 masz DSG czy manuala?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: whity »

Już nie popadajmy w takie skrajności o wrażliwości na dokładnie wywazanie...ile aut jest sprawnych a ile mają jakaś wade? To mały procent niż wielki problem
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Grabosz
Posty: 31
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 21:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Grabosz »

To nie skrajność a opinia poparta własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami innych użytkowników tego samego modelu. Koła od swojego auta a miałem ich 3 pełne komplety wyważałem na kilkunastu wyważarkach w różnych zakładach. W końcu znalazłem takie miejsce po wizycie, w którym efekt jest najmniej odczuwalny i finalnie temat odpuściłem ze względu na brak czasu i nerwów do użerania się z niekompetentnym ASO. Przyznaje, że jestem mocno zaskoczony, że identyczne problemy nadal mają użytkownicy nowych poliftowych egzemplarzy. Opisywane zjawisko wg mnie występuje częściej niż sadzisz, tylko różny jest stopień wrażliwości na takie objawy użytkowników. Co dla jednych jest normą dla innych jest sprawą niedopuszczalną w nowym aucie bez względu na markę.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: rezon »

Grabosz pisze:Mam Superba z 2010 i też praktycznie od samego początku miałem objawy jakie opisuje Wally007. Masakra jak widać minęło 5 lat a Skoda nadal nie uporała się z tym problemem. Od siebie dodam, że nasze auta są ponad przeciętnie wrażliwe na dokładność wyważenia kół. Wg mnie minimalna niedowaga potęguje opisywane tu zjawisko drgań w przedziale 125-145 km/h wg wskazań licznika. Wally007 masz DSG czy manuala?
Nie tylko Skoda. Praktycznie w każdym autku z kołami >16" odczuwam różnicę 10g . Poprzednio śmigałem na 18" to jeździłem czasami po trzy razy zanim wyważyli koło.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: jqr »

Ja miałem niewyważone koła wyjeżdżając z salonu, ale wróciłem 2 dnia, przejechałem się z serwisantem i ... skrucha z jego strony.
Od tamtego czasu przed wyjazdem od gumiarza jest wspólna wycieczka, aby się rozpędzić do 150
Awatar użytkownika
wally007
Posty: 56
Rejestracja: 11 cze 2014, o 12:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: seria
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: wally007 »

U mnie to na pewno nie są opony, wczoraj byłem wASO opony kolejny raz wywaźane i na wszelkie sposoby sprawdzane i po jeździe próbnej mistrz stwierdził wstępnie , że któryś z przegubów do wymiany. Na razie czekam na decyzję z centrali i zobaczymy co będzie dalej
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: DamianSmigielski »

Ciekawe, że to u ciebie występuje. Leszek Śledziński jest moim kumplem i wiem ile się namęczył aż w końcu oddał auto i zmienił markę ;-) Z tego co mi zeznawał, to problemem są tzw. "sanki" pod silnikiem czyli rama pomocnicza, dolna przedniego zawieszenia. Do niej przykręcone są wahacze. U mnie w 1.8 TSI jest to odlew aluminiowy, u Leszka była to wytłoczka stalowa. Stawialiśmy na to. Leszek miał TDI.

Aha. Czy ktoś sprawdzał amortyzatory?
Tomek1302
Posty: 13
Rejestracja: 29 cze 2015, o 18:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Tomek

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Tomek1302 »

Hej ponownie

Ja walczę dalej, zostały zmienione koła, opony, zjawisko drgania nasiliło się a mnie tak ściąga, że przed zjazdem na pas zjazdowy z drogi expresowej czy autostrady wystarczy, że puszczę kierownicę i dodadam gazu a na odcinku około 150m samo auto zmienia pas.
Wyważone koła były kilkakrotnie, przekładane, wulkanizator gdzie byly wyważane koła sugerował opony, jednak po zmianie całych kół efekt ściągania dalej jest. Wyważyć już lepiej niż mam chyba się nie da. Były wyważane na wyważarce dynamicznej HUNTER.
W tej chwili auto stoi od tygodnia w 2 ASO i niestety wiem tyle co wcześniej gdyż SKODA Polska nie zabrała jeszcze głosu w tej sprawie. ASO, do którego udałem się za 1 razem sugeruje przekładkę osi napędowej z innego auta w celu sprawdzenia. Pewne jest to, że przypadek Daro67 i mój nie jest odosobniony i mieli już zgłoszenia w tej sprawie ale nie ma jednoznaczej wytycznej co do wyeliminowania problemu.
Tomek1302
Posty: 13
Rejestracja: 29 cze 2015, o 18:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Tomek

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Tomek1302 »

Jeszcze dodam że geometria idealna sprawdzana poza ASO.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: pab567 »

A jak nie "dodadam gazu" to nie ściąga? Może TSC trzeba włączyć...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Enriquez »

Ciekawe co pokazuje G85 przy jeździe na wprost.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Tomek1302
Posty: 13
Rejestracja: 29 cze 2015, o 18:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Tomek

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Tomek1302 »

Tez ściąga ale nie tak mocno jak przy obciążeniu układu napędowego, wszystkie warianty przetestowałem łącznie z tempomatem. Najmocniejszy efekt jest przy przyspieszaniu. Nawet mój flotowiec był zdziwiony skalą zjawiska, gdy przekazywałem mu moje auto
Na niemieckich forach znalazłem ten sam problem związany z wibracją tylko, że u mnie idzie to w parze ze ściaganiem.
Wibracje u jednego z użytkowników wyeliminowała wymiana belki podsilnikowej na ta z odlewu aluminiowego, ponoć pochodząca z VW Passata. Niestety nie ma tam zbyt dużo informacji, pewne jest to, że problem wibracji nie pochodzi od kół.
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: DamianSmigielski »

Takie same info dostał Leszek w ASO. Nie musi być z Passata. Wystarczy z benzynowego Supka. Tak mi się wydaje :)
ODPOWIEDZ