Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 lis 2018, o 11:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 277 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 11 cze 2015, o 15:50 

Imi臋: Dariusz
Do艂膮czy艂(a): 11 cze 2015, o 14:36
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Witam,
W marcu 2014 roku zosta艂em "szcz臋艣liwym posiadaczem" nowej Skody Superb 2.0 TDI 170 KM z automatyczn膮 skrzyni膮 DSG. Od pocz膮tku u偶ytkowania podczas jazdy moim autem wyczuwalne by艂y uci膮偶liwe drgania kierownicy przy poruszaniu si臋 z pr臋dko艣ciami powy偶ej 100km/h. Podczas wizyty w ASO Ciechan贸w (salon i autoryzowany serwis Skody w kt贸rym to kupi艂em moje auto), zosta艂em poinformowany, 偶e wina prawdopodobnie le偶y po stronie k贸艂 ze wzgl臋du na niski profil opony (225/45 R17). W moim poprzednim aucie (VW PASSAT 2.0 TDI DSG 2008) kt贸rym przejecha艂em ok 350 ty艣. km mia艂em zamontowane ko艂a z oponami o rozmiarze 215/55 R16 na kt贸rych to nigdy nie do艣wiadczy艂em podobnych drga艅 kierownicy. Sugeruj膮c si臋 opini膮 serwisu postanowi艂em wymieni膰 ko艂a z oponami na takie z wy偶szym profilem opon. Po wymianie ca艂ych k贸艂 (nowe felgi ze stop贸w lekkich i opony zimowe) drgania nie usta艂y. Zg艂osi艂em ten problem do serwisu, w kt贸rym to stwierdzono, 偶e wina nadal le偶y po stronie k贸艂, po czym zosta艂em skierowany na sprawdzenie i wywa偶enie k贸艂 na wywa偶arce dynamicznej Hunter. Po przetestowaniu k贸艂 stwierdzono, 偶e spe艂niaj膮 normy i nie mog膮 by膰 przyczyn膮 drga艅. Auto kolejny raz trafi艂o do serwisu gdzie odsta艂o ponad dwa tygodnie. Po tym czasie poinformowano mnie, 偶e wina le偶y nadal po stronie k贸艂 i zwr贸cono mi niesprawne auto. Zakupi艂em drugi komplet felg tym razem stalowych w rozmiarze 16. Problem nie ust膮pi艂. Zakupi艂em trzeci komplet opon do oryginalnych felg b臋d膮cych na wyposa偶eniu auta w rozmiarze 17. Problem nie ust膮pi艂. ASO Skody w Ciechanowie bagatelizowa艂 problem i odprawia艂 mnie z kwitkiem. Po d艂ugich i uci膮偶liwych zmaganiach w ASO postanowiono zaj膮膰 si臋 moim problemem. Wymieniono belk臋 podsilnikow膮 ze stalowej na aluminiow膮 oraz m.in wahacze i simerbloki. Po odbiorze auta stwierdzi艂em, 偶e problem wyst臋puje nadal. Auto kolejny raz wr贸ci艂o do serwisu, gdzie po raz kolejny odsta艂o dwa tygodnie po czym otrzyma艂em informacj臋, 偶e przyczyn膮 drga艅 kierownicy s膮 tym razem ko艂a na tylnej osi. Co jest nieprawd膮 gdy偶 mam na to dowody.
Po kilkumiesi臋cznych pr贸bach rozwi膮zania problemu, posiadam trzy komplety opon, trzy komplety felg (wszystkie zakupione jako nowe), wymienione kilka istotnych cz臋艣ci w aucie oraz dalej problem z niezno艣nie dr偶膮c膮 kierownic膮 przy wy偶szych pr臋dko艣ciach w rocznym samochodzie.
Przed艂u偶aj膮cy si臋 stale okres wyczekiwania na pozbawienie wad i usterek "flagowego modelu" auta Skody negatywnie wp艂ywa na moj膮 ocen臋 producenta i ASO w Ciechanowie.
Uprzejmie prosz臋 wszystkich posiadaczy i u偶ytkownik贸w Skody Superb o kontakt w przypadku wyst臋powania podobnych problem贸w w Pa艅stwa pojazdach oraz podobnych zachowa艅 w ASO Skody.
W kolejnych postach b臋d臋 dalej informowa艂 na bie偶膮co o rozwoju sytuacji.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 11 cze 2015, o 15:56 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 30 sty 2011, o 20:15
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Spr贸buj skontaktowa膰 si臋 z go艣ciem od tego Superba: https://www.youtube.com/watch?v=2F1j2ZWSIPg
Zdaje si臋 masz ten sam problem.
U niego z tego co m贸wi - wymiana belki silnikowej w jakiej艣 cz臋艣ci pomog艂a.
Tutaj na forum nie zdarzy艂 si臋 chyba nikomu podobny przypadek.
No i powodzenia w walce z ASO.

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2015, o 17:52 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Problem pochodzi od masy wirujacej. Przeguby, p贸艂osie, 艂o偶yska, piasty, tarcze do sprawdzenia.
By艂 kto艣 z Opola z takim problemem na forum.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2015, o 17:56 
Szukaj Leszka 艢l臋dzi艅skiego

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2015, o 18:36 

Do艂膮czy艂(a): 6 pa藕 2014, o 17:59
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Aktualnie: A6 C5 2.7 BiTurbo :)
Turbo kamera z TVN albo sam zmontuj ekipe i sie podszyjcie pod tvn zeby tego i owego zmobilizowac do dzialania.

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2015, o 18:37 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Daro67 , a nie mo偶esz na pocz膮tek zmieni膰 ASO?

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2015, o 19:25 

Do艂膮czy艂(a): 1 sty 2013, o 20:09
Samoch贸d: Superb II combi
Zmie艅 ASO albo kup Mokke jak Szymek:-)

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2015, o 19:28 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Szymek te偶 ma drgania...tylko od chlania

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2015, o 19:31 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
VWhity napisa艂(a):
Szymek te偶 ma drgania...tylko od chlania

On nie ma drga艅. On ma drgawki. Delirium Tremens czy jako艣 tak...

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2015, o 17:56 

Imi臋: Daniel
Do艂膮czy艂(a): 14 kwi 2013, o 23:04
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Wsp贸艂czuj臋 cz艂owiek wydaje kup臋 forsy nie jednokrotnie ca艂e swoje oszcz臋dno艣ci by mie膰 sw贸j ukochany w贸z i 艣wi臋ty spok贸j z racji posiadania nowego auta a tu nagle kube艂 zimnej wody
-auto si臋 psuje
-najgorsze nie kompetencja ASO!
Naprawd臋 wsp贸艂czuj臋 i 偶ycz臋 powodzenia w tej nier贸wnej walce

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2015, o 20:19 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 8 gru 2013, o 13:10
radziu napisa艂(a):
Turbo kamera z TVN albo sam zmontuj ekipe i sie podszyjcie pod tvn zeby tego i owego zmobilizowac do dzialania.

Jasne. Od razu koniecznie dodaj jeszcze prokuratora, oskar偶yciela posi艂kowego i publicznego, s臋dziego oraz kata.

Paradoksalnie ASO mo偶e mie膰 du偶o racji w swojej diagnozie (pomimo fatalnych odczu膰 Daro67 z eksploatacji nowego auta), tylko nie potrafi jej prawid艂owo przedstawi膰 ani wyci膮gn膮膰 wniosk贸w prowadz膮cych do rozwi膮zania problemu.

Problem by膰 mo偶e uda si臋 zniwelowa膰 ale to cz臋艣ciowo zale偶y od odpowiedzi na moje pytania.

Pomijam ju偶 fakt, 偶e panowie z TVN to tzw. "cie艅kie bolki" i kompletnie brakuje im odwagi do podejmowania naprawd臋 odwa偶nych temat贸w. 呕enada ... .
Moim zdaniem szkoda sobie nimi w og贸le zwraca膰 g艂ow臋 (wypowiadam si臋 na podstawie w艂asnych do艣wiadcze艅) ... .

grzesiu26 napisa艂(a):
Spr贸buj skontaktowa膰 si臋 z go艣ciem od tego Superba: https://www.youtube.com/watch?v=2F1j2ZWSIPgZdaje si臋 masz ten sam problem.U niego z tego co m贸wi - wymiana belki silnikowej w jakiej艣 cz臋艣ci pomog艂a.Tutaj na forum nie zdarzy艂 si臋 chyba nikomu podobny przypadek.No i powodzenia w walce z ASO.

Daj spok贸j Grzesiek ;) . "Do艣wiadczenia", a przede wszystkim opinie tego cz艂owieka swego czasu najtrafniej podsumowa艂 Enriquez :lol: , chocia偶 rzeczywi艣cie traktuj膮c tamt膮 spraw臋 z pot臋偶n膮 rezerw膮 - mo偶na si臋 doszuka膰 kilku podpowiedzi co do kierunku poszukiwa艅 (ale na pewno nie trzeba wymienia膰 偶adnej belki ani 偶adnych innych cz臋艣ci, co zreszt膮 Daro67 ma ju偶 za sob膮) .

Daro67,

1. Jaki jest aktualny przebieg ca艂kowity ??

2. Na jakim zawieszeniu stoi Twoje auto (seria, pakiet na bezdro偶a, sport) ??

3. Drgania odczuwasz zawsze czy tylko na wybranych odcinkach drogowych ??

4. By膰 mo偶e posiadasz jeszcze jaki艣 komplet k贸艂ek z tego Passata, kt贸rym przejecha艂e艣 350 tkm i nic nie trz臋s艂o ??

G贸ra

PostNapisane: 29 cze 2015, o 19:03 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 29 cze 2015, o 18:39
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Cze艣膰
Od 2 miesi臋cy (odebrany 24 kwietnia) jestem szcz臋艣liwym posiadaczem SKODY SUPERB (albo mi si臋 tylko tak wydaje :) ). Posiadam auto w wersji Combi 2.0 TDI CR wersja Ambition z pakietem na bezdro偶a. Opony DUNLOP SP SPORT FASTRESPONE 205/55/R16.
Do dzi艣 przejecha艂em 9000km i praktycznie od samego pocz膮tku mam objaw drga艅, wibracji na kole kierownicy. Co wi臋cej mam efekt dudnienia - buczenia podczas przyspieszania w zakresie obrot贸w 2000-2800 przy pr臋dko艣ciach autostradowych.
Czytaj膮c post widz臋, 偶e zaczynam kroczy膰 podobn膮 艣cie偶k膮 kre艣lon膮 przez serwis.(masz wi臋ksze do艣wiadczenie )
Pierwsza wizyta - wywa偶anie k贸艂, nast臋pnie ko艂a z innego auta, efekt bez zmian - (3,5h stracone w serwisie bo brak pomys艂u pomimo wys艂ania Pana historii)
Druga wizyta - pozostawienie auta na 3 dni - odbi贸r czwartek 25.06 - co zrobiono - prze艂o偶ono ko艂a prz贸d ty艂, wywa偶ono w zewn臋trznej firmie na wywa偶arce dynamicznej - uradowany po zapewnieniu serwisu, 偶e jest dobrze w dniu dzisiejszym odby艂em jazd臋 autostradow膮 na odcinku 500km i co - tragedia :

脴 ju偶 przy pr臋dko艣ci 120km/h s膮 odczuwalne silniejsze drgania na kierownicy;
脴 efekt ten wyst臋puj膮 z du偶ym nasileniem do pr臋dko艣ci 140km/h;
脴 przy pr臋dko艣ciach wy偶szych efekt ten jest mniejszy ale r贸wnie偶 odczuwalny co nie mia艂o miejsce wcze艣niej;
脴 podczas przyspieszania efekt dudnienia 鈥 buczenia w zakresie obrot贸w 2000-2800,
脴 podczas jazdy na tempomacie gdy jest ustabilizowana pr臋dko艣膰 efekt w postaci drgania kierownicy i dudnienia jest mniejszy;
脴 BARDZO NIEBEZPIECZNE ZJAWISKO, kt贸re si臋 ujawni艂o po zmianie k贸艂 i wywa偶aniu to 艣ci膮ganie samochodu na prawo na odcinku mniejszym ni偶 100m, mierzone pomi臋dzy s艂upkami autostradowymi;
脴 Podczas przyspieszania efekt 艣ci膮gania na prawo jest wi臋kszy ni偶 przy tempomacie; (艣ci膮ga od lewej strony lewego pasa do prawej strony prawego pasa na autostradzie)
脴 艢ci膮ganie na prawo sprawdzi艂em zar贸wno na autostradzie, drodze szybkiego ruchu czy drodze wojew贸dzkiej, zawsze wyst臋puje;
脴 Konieczno艣膰 ci膮g艂ego korygowania toru jazdy;

Wracaj膮c z trasy wst膮pi艂em do CNF Gda艅sku Osowie w celu zasi臋gni臋cia informacji co dok艂adnie zosta艂o zrobione podczas czwartkowego sprawdzenie na wywa偶arce dynamicznej i jaki s膮 wnioski.
Serwis potwierdzi艂 mi prze艂o偶enie k贸艂 jednak jednocze艣nie wspomnia艂 :
脴 偶e opony ju偶 si臋 poz膮bkowa艂y, (przy przebiegu 9000km 鈥 2 miesi膮ce) 鈥 serwis o tym nie wspomnia艂;
脴 co wi臋cej jedna z opon, kt贸r膮 mi pokaza艂 ma widoczne wybrzuszenie (lewy ty艂) w miejscu stykania si臋 opony z powierzchni膮;
脴 w celu sprawdzenia czy na efekt 艣ci膮gania w prawo mog膮 mie膰 wp艂yw ko艂a zosta艂y zamienione z prawej strony ko艂a PRZ脫D 鈥揟Y艁,
脴 po je藕dzie pr贸bnej mog臋 stwierdzi膰 鈥 efekt 艣ci膮gania jest dok艂adnie taki sam, wi臋c to nie kwestia k贸艂.

Opinia co do opon "co z tego 偶e opona klasy premium jak teraz trudno co艣 poleci膰 bo id膮 na ilo艣膰 a nie na jako艣膰".

Czekam mnie kolejna wizyta w serwisie, serwis PLICHTA Gdynia mia艂 wys艂a膰 zapytanie serwisowe do SKODY POLSKA, zobaczymy co dalej

Mo偶e przyd艂uga moja historia ale mam pytanie czy ju偶 sko艅czy艂a si臋 Twoja historia.

Pozdrawiam Serdecznie

G贸ra

PostNapisane: 29 cze 2015, o 19:41 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Odno艣nie 艣ci膮gania to u mnie te偶 wyst臋puje, ale generalnie z tego co czytam po necie taka przypad艂o艣膰 VW, bo dotyczy to ca艂ej gamy. Dudnienia oraz drga艅 nie zaobserwowa艂em jak na razie, wi臋c przyczyny mog膮 by膰 r贸偶ne.

G贸ra

PostNapisane: 29 cze 2015, o 19:50 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 29 cze 2015, o 18:39
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Hej
Dzi臋ki za odpowied藕.
Po odebraniu auta 艣ciagania nie bylo, dopiero po prze艂o偶eniu k贸艂 i wywa偶eniu, ale 艣ci膮ga tak 偶e jak puszczam kierownic臋 to na odcinku 50-100 metr贸w zaczynam zmienia膰 pas przy pr臋dko艣ci autostradowej. Zgadzam si臋, ze przyczyny mog膮 byc r贸偶ne, poczekam co powie ASO na podstawie info od Skoda Polska, wcze艣niej mia艂em 4 Toyoty i 1 Forda, ostatnio Avensis w 4 lata 210000km wiec nie ma艂o ale takich akcji to nie mia艂em, zreszt膮 偶adnych nie mia艂em.

G贸ra

PostNapisane: 29 cze 2015, o 20:02 

Do艂膮czy艂(a): 13 wrz 2011, o 15:15
A mo偶esz od kogo艣 po偶yczy膰 komplet innych opon? U mnie w Aso opowiadali ze mieli spore k艂opot tymi oponkami. Sprawd藕 jak mo偶esz

Wys艂ane z mojego GT-I9505 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 277 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: