Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 sie 2019, o 10:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 307 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 21 lut 2019, o 15:13 

Imi臋: Maro
Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2019, o 14:13
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Oj! Nie nie m贸w!

Kilka post贸w wy偶ej sam link wrzuci艂em do reklamy - HAHAHA!

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 24 lut 2019, o 10:57 

BTW dzisiaj wreszcie... wiem jak wygl膮da wypalanie DPFa u mnie! :-)
Cz艂owiek si臋 uczy ca艂e 偶ycie.

Jest nieco mniej spektakularnie ni偶 opisywano:

1. Podczas jazdy gdy zacznie - silnik zaczyna jakby mrucze膰 / warcze膰.

2. Na postoju mam obroty podniesione w okolicach 950 obr/min, ale... spalanie ro艣nie mi tylko do 0.6l/h. Normlanie jest waha si臋 0.4-0.5l/h. Zatem u mnie spalanie nie ro艣nie do 0.9l/h - to mnie wprowadza艂o w b艂膮d.
Nice nie kopci i nie wylatuje z wydechu. Po prostu pracuje na podniesionych lekko obrotach.

G贸ra

PostNapisane: 24 lut 2019, o 11:34 

Do艂膮czy艂(a): 26 wrz 2018, o 22:27
Samoch贸d: Superb II combi
maureliusz napisa艂(a):
BTW dzisiaj wreszcie... wiem jak wygl膮da wypalanie DPFa u mnie! :-)
Cz艂owiek si臋 uczy ca艂e 偶ycie.

Jest nieco mniej spektakularnie ni偶 opisywano:

1. Podczas jazdy gdy zacznie - silnik zaczyna jakby mrucze膰 / warcze膰.

2. Na postoju mam obroty podniesione w okolicach 950 obr/min, ale... spalanie ro艣nie mi tylko do 0.6l/h. Normlanie jest waha si臋 0.4-0.5l/h. Zatem u mnie spalanie nie ro艣nie do 0.9l/h - to mnie wprowadza艂o w b艂膮d.
Nice nie kopci i nie wylatuje z wydechu. Po prostu pracuje na podniesionych lekko obrotach.

Dodaj gazu na postoju do 2000-2500 to zobaczysz czy nie kopci.

G贸ra

PostNapisane: 24 lut 2019, o 14:56 

Nie chcia艂em mu... w tak intymnej sytuacji przeszkadza膰 :-D

G贸ra

PostNapisane: 24 lut 2019, o 22:26 

Imi臋: Waldek
Do艂膮czy艂(a): 8 lis 2018, o 10:25
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Ja dopisz臋 swoje ostatnie obserwacje.
Zaczn臋 od tego, 偶e u mnie wypala (przy je藕dzie miejsko mieszanej) co ok. 200 km i "produkuje olej". Wczoraj jako, 偶e kilometry wskazywa艂y na wypalanie pod艂膮czy艂em VCDS i zawarto艣膰 sadzy obliczona 19,85g. My艣l臋 sobie poje偶d偶臋 do osi膮gni臋cia 20g i zobacz臋 czy zacznie wypala膰 i ... poje藕dzi艂em, zawarto艣膰 sadzy osi膮gn臋艂a ponad 22 g i nie zacz臋艂o wypala膰. Odpu艣ci艂em. 呕ona za godzink臋 chcia艂a pojecha膰 wi臋c m贸wi臋 jej.... JAK DOJEDZIESZ I OBROTY B臉D膭 PRAWIE 1000 A CHWILOWE SPALANIE WI臉CEJ NI呕 O,8 TO POJE殴DZIJ JESZCZE TROCH臉 A呕 OBROTY SPADN膭 I SPALANIE B臉DZIE PONI呕EJ 0,7. Jak wr贸ci艂a m贸wi, 偶e patrzy艂a i obroty cytuj臋 "poni偶ej jedynki i spalanie 0,7 a jak zgasi艂am to jeszcze co艣 warcza艂o". Wiadomo zgasi艂a jak wypala艂. Dzi艣 pod艂膮czam VCDS i zawarto艣膰 sadzy 17g, czyli wypala艂 i zgasi艂a.
Ruszam w tras臋 i obserwuj臋, 偶e bardzo bardzo szybko si臋 rozgrzewa. Temp zewn臋trzna 2*C a po 5-7km temp silnika osi膮ga 80-90*C i zaczyna wypala膰 i wypali艂: zmierzona masa sadzy - -(minus)4,88g, obliczona 5,60g.
Trasa 100km p贸藕niej 8km lokalnie i znowu trasa 100km. Po powrocie sprawdzi艂em i zawarto艣膰 sadzy obliczona 14,47g a zmierzona 3,33g.
Konkluzja: Po przerwaniu wypalania silnik d膮偶y/wspomaga szybsze osi膮gni臋cie temp roboczej aby rozpocz膮膰 wypalanie...
Tak to u mnie wygl膮da.
Tak tylko chcia艂em si臋 podzieli膰...
Pozdrawiam Waldi

G贸ra

PostNapisane: 24 lut 2019, o 22:46 

Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2017, o 12:03
Aktualnie: 200KM/425Nm
JanuszSz napisa艂(a):
1800-2500

giiiienek napisa艂(a):
za wysokie obroty

Nieprawda. Mam zainstalowany VAG DPF na telefonie i cz臋sto obserwuje "warunki" w jakich dochodzi do wypalania.
Przy wy藕szych obrotach powy偶ej 3 tys niema 偶adnego problemu z wypalaniem. Ostatnio b臋d膮c na autostradzie, gdy zauwa偶y艂em, 偶e zacza艂 wypala膰, jecha艂em na 5 przy 3500 tys obrot贸w i wypali艂 w kilka minut.

Pozdrawiam,
Arapaho

G贸ra

PostNapisane: 25 lut 2019, o 23:49 

.... zaraz oci...zwariuj臋.

Czy to oznacza, 偶e mam DPFa ju偶 wyci臋tego i wypala go po prostu przez 藕le ogarni臋ty soft?

Czemu jedna rurka ... "wisi"? To偶 to czujnik... r贸偶nicy ci艣nie艅 czy ja czego艣 nie rozumiem...!@#$$@

Obrazek

UPDATE:

W艂a艣nie znalaz艂em, 偶e s膮 dwa rozwi膮zania: pomiar r贸偶nicowy lub pomiar tylko za - te偶 tak macie???

http://forum.octaviaclub.pl/forum/octav ... f-filtr-cz膮stek-sta艂ych-wszystko-na-temat-czyli-jak-z-tym-偶y膰

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2019, o 09:59 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Aktualnie: 204KM
W starym Touareg-u mia艂em dwa takie czujniki i one mierzy艂y r贸偶nic臋, czyli jeden w膮偶 przed a drugi za dpf,
W kurze czujnik podpi臋ty jest tylko za dpf. drugi kr贸ciec obci臋ty. norma.

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2019, o 23:44 

Troch臋 dzisiaj zg艂upia艂em... bo tak

1. W niedziele mia艂em zwi臋kszone obroty + spalanie 0.7l/h - my艣la艂em, 偶e wypala
2. Dzisiaj te偶 s艂ysza艂em warkot silnik + czu膰 by艂o cofaj膮c specyficzny smr贸d jakby czyszczenie komina w domu :-)

A tu podpi膮艂em dzisiaj VCDS i on twierdzi, 偶e:
- ostatnie wypalanie by艂o 12h temu (jazdy) / 400 km...

To troch臋 zg艂upia艂em... od niedzieli w 偶yciu nie zrobi艂em 400 km. Czy to jakie艣... po艣rednie wypalania???

UPDATE Z DZISIAJ 27.02:

Dzisiaj mia艂em klasyczne wypalanie znowu - obroty nie ca艂e tysi膮c + spalanie 0.6l/h
Po wszystkim pu艣ci艂 dwa pi臋kne b膮ki jak Ikarus :-)
Sprawdzi艂em VCDSem i faktycznie licznik wyzerowany / wypalanie 4km temu / sadza spad艂a do -0.33 / popi贸艂 w oleju bez zmian 0.13 / r贸偶nica ci艣nie艅 spad艂a z 5 do 1 hPa

Zatem... nie wiem co to by艂o w niedziel臋, ale nie wypalanie, albo sam przerwa艂 z jakiego艣 powodu.

Najwa偶niejsze: oleju nie przyby艂o :-)

G贸ra

PostNapisane: 1 kwi 2019, o 09:33 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2018, o 12:03
Samoch贸d: Superb II
marszal napisa艂(a):
pnmichal napisa艂(a):
regeneracja ksi膮偶kowa najlepsza
- podczas jazdy 2000-2500 obrot贸w koniecznie 15 min sta艂ej pr臋dko艣ci nawet na 4biegu w automacie na drive da rad臋 ostatnio tak zrobi艂em

po co na 4 biegu? A jak b臋dzie 2800 obrot贸w to si臋 nie wypali? I jaka ksi膮偶ka o tym m贸wi

tylko dobrze uzasadnij ;)

飪 Filtr cz膮stek sta艂ych (silniki wysokopr臋偶ne) 飪 Przeczyta膰 i przestrzega膰 najpierw na stronie 37. Filtr cz膮stek sta艂ych usuwa znajduj膮ce si臋 w spalinach cz膮stki sadzy. Cz膮stki sadzy gromadz膮 si臋 w filtrze cz膮stek sta艂ych i s膮 tam regularnie spalane. Je偶eli lampka kontrolna 飪 艣wieci si臋 oznacza to, 偶e filtr jest zatkany sadz膮. W celu wyczyszczenia filtra cz膮stek sta艂ych nale偶y, o ile pozwalaj膮 na to warunki drogowe 禄 , przez co najmniej 15 minut lub do momentu zga艣ni臋cia lampki kontrolnej 飪 jecha膰 w nast臋puj膮cy spos贸b. W艂膮czy膰 飩 飩 飩 4. lub 5. bieg (automatyczna skrzynia bieg贸w: po艂o偶enie S). Minimalna pr臋dko艣膰 jazdy 70 km/h. Pr臋dko艣膰 obrotowa silnika w zakresie 1800-2500 obr./min. Je偶eli uda si臋 oczy艣ci膰 filtr, lampka kontrolna 飪 zga艣nie. Je艣li filtr nie zostanie dostatecznie oczyszczony, lampka kontrolna 飪 nie ga艣nie i zaczyna miga膰 lampka kontrolna 飦. 飦 Filtr cz膮stek sta艂ych: Instrukcja obs艂ugi! System umo偶liwia jazd臋 w trybie awaryjnym. Po wy艂膮czeniu i ponownym w艂膮czeniu zap艂onu 艣wieci si臋 r贸wnie偶 lampka kontrolna 飦. Niezw艂ocznie skorzysta膰 z pomocy specjalistycznej stacji obs艂ugi.

G贸ra

PostNapisane: 29 cze 2019, o 16:17 

Do艂膮czy艂(a): 29 cze 2019, o 16:15
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Z tym wypalaniem to r贸偶nie bywa, trzeba robi膰 d艂ugie trasy, a i tak po czasie filtr si臋 zapycha. Sw贸j wyczy艣ci艂em w firmie Macar z Rybnika https://macarservice.pl/ dobra cena i przede wszystkim gwarancja.

G贸ra

PostNapisane: 29 cze 2019, o 17:54 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Spoko zarejestrowany dzis i od razu reklama co艣 jeszcze zaoferujesz?

Wys艂ane z mojego ONEPLUS A6003 przy u偶yciu Tapatalka

S3 Sportline White Moon 2.0TDI Kombi 190KM DSG7 4x4

G贸ra

PostNapisane: 1 lip 2019, o 12:55 

Do艂膮czy艂(a): 12 wrz 2012, o 13:07
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
@Mordimer - Superb III, 1,9TDI AJM, 115 KM?

G贸ra

PostNapisane: 1 lip 2019, o 13:37 

Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2018, o 22:28
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Swapa zrobi艂 :lol: :lol: :lol:

G贸ra

PostNapisane: 1 lip 2019, o 19:08 

Monstrum :-)

Co do filtra to ju偶 wszystko zosta艂o wy偶ej powiedziane...nie ma co doda膰 tylko przeczyta膰 偶e zrozumieniem...

Ja przed wymian膮 oleju w tym miesi膮cu zrobi臋 jeszcze jeden test... B臋d臋 gasi艂 silnik podczas wypalania jak typowa blondi czy Kowalski brunet i zobacz臋 czy oleju przyb臋dzie...

A jakby kto艣 wpad艂 na to jak uaktywni膰 t臋 cholern膮 kontrolk臋 albo byle diod臋...za rozs膮dne money to... stawiam mu krow臋 od zaraz!

Wys艂ane z mojego Redmi 5 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 307 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: