Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 23 lut 2018, o 01:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 208 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 pa藕 2017, o 08:39 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 16 sie 2017, o 12:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
u mnie od kiedy kupi艂em samoch贸d i przejechaniu 4tys km nie zauwazylem jeszcze zeby sie wypala艂

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 pa藕 2017, o 09:16 

Do艂膮czy艂(a): 21 sty 2014, o 23:17
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 177/383
Pewnie poprzedni w艂a艣ciciel go wyr偶n膮艂.

G贸ra

PostNapisane: 18 pa藕 2017, o 10:33 

Do艂膮czy艂(a): 4 kwi 2017, o 12:27
Aktualnie: 182 KM/425 Nm
u mnie w sumie na 10 tys km chyba 1 razy s艂ysza艂em jak chodzi艂y wentylatory. Wi臋c nie wiem kiedy to wypalanie si臋 robi :?:

G贸ra

PostNapisane: 18 pa藕 2017, o 21:34 

Do艂膮czy艂(a): 12 mar 2010, o 23:26
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Jak je藕dzisz d艂u偶sze odcinki, mo偶esz nie wyczu膰 (wypali si臋 po prostu podczas jazdy i nie zauwa偶ysz podwy偶szonych obrot贸w na biegu ja艂owym). Przy je藕dzie wy艂膮cznie miejskiej jest to moim zdaniem nie do przeoczenia.

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2017, o 06:40 

Do艂膮czy艂(a): 4 kwi 2017, o 12:27
Aktualnie: 182 KM/425 Nm
chudy napisa艂(a):
Jak je藕dzisz d艂u偶sze odcinki, mo偶esz nie wyczu膰 (wypali si臋 po prostu podczas jazdy i nie zauwa偶ysz podwy偶szonych obrot贸w na biegu ja艂owym). Przy je藕dzie wy艂膮cznie miejskiej jest to moim zdaniem nie do przeoczenia.

robi臋 codziennie odcinki 2x 30 km, 70 % obwodnica, ale co艣 mi sie nie che wierzy膰 偶e wypalanie wypada zawsze w trasie :?

G贸ra

PostNapisane: 23 pa藕 2017, o 23:34 

Imi臋: Tomasz
Do艂膮czy艂(a): 16 sie 2017, o 14:18
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Witam. Dzi艣 po raz pierwszy od zakupu zauwa偶y艂em objawy wypalania filtra mianowicie :
- wzrost chwilowego spalania na wolnych obrotach z 0,5l do 0,7 l
- wzrost obrot贸w silnika do 950 obr/min
- zauwa偶alna praca wentylatora/wentylator贸w
- subiektywnie nieco inny odg艂os pracy silnika ale to mo偶e przez te podwy偶szone obroty.
Zorientowa艂em si臋 jak si臋 zatrzyma艂em i silnik pracowa艂 na wolnych obrotach. Po ok. 20 minutach jazdy (stara艂em si臋 utrzymywa膰 silnik ok 2 tys. obr) wszystko wr贸ci艂o do normy. Wnioskuje, ze by艂o to wypalanie filtra. Czy tak to ma wygl膮da膰? W JTD/CDTI chwilowe spalanie ro艣nie bardzo mocno a tu niczego takiego podczas jazdy nie zauwa偶y艂em.

G贸ra

PostNapisane: 23 pa藕 2017, o 23:37 

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2014, o 06:15
tomek evo napisa艂(a):
Witam. Dzi艣 po raz pierwszy od zakupu zauwa偶y艂em objawy wypalania filtra mianowicie :
- wzrost chwilowego spalania na wolnych obrotach z 0,5l do 0,7 l
- wzrost obrot贸w silnika do 950 obr/min
- zauwa偶alna praca wentylatora/wentylator贸w
- subiektywnie nieco inny odg艂os pracy silnika ale to mo偶e przez te podwy偶szone obroty.
Zorientowa艂em si臋 jak si臋 zatrzyma艂em i silnik pracowa艂 na wolnych obrotach. Po ok. 20 minutach jazdy (stara艂em si臋 utrzymywa膰 silnik ok 2 tys. obr) wszystko wr贸ci艂o do normy. Wnioskuje, ze by艂o to wypalanie filtra. Czy tak to ma wygl膮da膰? W JTD/CDTI chwilowe spalanie ro艣nie bardzo mocno a tu niczego takiego podczas jazdy nie zauwa偶y艂em.
Dokladnie tak to wyglada. Spalanie dramatycznie nie r贸偶nie a kultura pracy silnika ulega zmianie. Mi zawsze si臋 wydaje 偶e tak jak by te偶 co艣 syczalo w okolicach dpf no ale... w ka偶dym b膮d藕 razie zaobserwowales normalny tryb Wypalania

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 24 pa藕 2017, o 19:17 

Dzi臋ki.

G贸ra

PostNapisane: 1 lis 2017, o 22:18 

Wczoraj znowu mia艂em wypalanie (akurat jecha艂em na stacje i musia艂em jak g艂upi je藕dzi膰 po okolicy z obrotami ok 2 tys. przez jakie艣 10 minut) . Od ostatniego, kt贸rego zauwa偶y艂em zrobi艂em jakie艣 300-400 km. Zala艂em do baku Archoila AR6400D-max-a i zobaczymy czy dystanse mi臋dzy wypyleniami si臋 wyd艂u偶膮.

G贸ra

PostNapisane: 7 lis 2017, o 23:32 

Imi臋: Rafa艂
Do艂膮czy艂(a): 31 maja 2017, o 21:10
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
U mnie jak zacz膮艂 wypala膰 to my艣la艂em 偶e turbo polecia艂o. Nie wiedzia艂em 偶e tak objawia si臋 wypalanie DPF. Zacz膮艂 dymi膰 z wydechu jak lokomotywa, przy dodawaniu gazu jakie艣 dziwne odg艂osy (jakby turbo si臋 zarzyna艂o czy co艣 takiego), obroty podwy偶szone, spalanie na postoju ko艂o 1,3 L/H i chodz膮ce wentylatory. Wam te偶 mocno kopci jak wypala? Piszecie 偶e lepiej nie wy艂膮cza膰 silnika jak to si臋 zacznie. Dlaczego? Jakby to by艂o takie wa偶ne to producent by informowa艂 o tym fakcie np. zapalaj膮c膮 si臋 kontrolk膮 na desce rozdzielczej. A tymczasem auto nie informuje 偶e zacz臋艂o proces wypalania DPF.

G贸ra

PostNapisane: 8 lis 2017, o 09:14 

Imi臋: Krystian
Do艂膮czy艂(a): 20 sie 2017, o 21:33
Silnik: Inny
Kontrolka si臋 艣wieci dopiero jak wcze艣niejsze metody wypalania(pasywna i aktywna) nie pomog艂y i jest ju偶 du偶o sadzy. Ma ona Ci臋 tylko zach臋ci膰 do dogrzania samochodu i zako艅czenia procesu wypalania.

Opisa艂em to na tym forum: http://forum.obdeleven.pl/viewtopic.php ... 1639#p1639

G贸ra

PostNapisane: 9 lis 2017, o 21:03 

Do艂膮czy艂(a): 17 lis 2011, o 16:06
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
rozan99 napisa艂(a):
U mnie jak zacz膮艂 wypala膰 to my艣la艂em 偶e turbo polecia艂o. Nie wiedzia艂em 偶e tak objawia si臋 wypalanie DPF. Zacz膮艂 dymi膰 z wydechu jak lokomotywa, przy dodawaniu gazu jakie艣 dziwne odg艂osy (jakby turbo si臋 zarzyna艂o czy co艣 takiego), obroty podwy偶szone, spalanie na postoju ko艂o 1,3 L/H i chodz膮ce wentylatory. Wam te偶 mocno kopci jak wypala? Piszecie 偶e lepiej nie wy艂膮cza膰 silnika jak to si臋 zacznie. Dlaczego? Jakby to by艂o takie wa偶ne to producent by informowa艂 o tym fakcie np. zapalaj膮c膮 si臋 kontrolk膮 na desce rozdzielczej. A tymczasem auto nie informuje 偶e zacz臋艂o proces wypalania DPF.
Moj nic nie kopci, ale ostatnio ten temat byl poruszany na fakbuku i wyszlo, ze moze to zalezec od paliwa. Ja jezdze na Vpowerze, dym pojawial sie czesciej u tankujacych na orlenie.

Wys艂ane z mojego SGP771 przy u偶yciu Tapatalka

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 11 lis 2017, o 22:11 

Ostatnio zauwa偶ane wypalania w odst臋pach ok. 450 km (g艂贸wnie trasa), ok.400 km i ok. 400 km (wi臋kszo艣膰 miasto). Ostatnie wypalenie masakra wyjecha艂em na tras臋, kt贸r膮 przejecha艂em spokojnie 2 km i wjecha艂em w zakorkowane miasto (zacz臋艂y si臋 pi膮tkowe godziny szczytu) ale wypalenie ju偶 zd膮偶y艂o si臋 w艂膮czy膰 a ja 2 km do celu w samym centrum miasta wiec oczywi艣cie zamiast tam to je藕dzi艂em jak g艂upi byle da膰 silnikowi troch臋 mo偶liwo艣ci wypalenia. Spalanie chwilowe 0.6-0,7 l obroty 950 + wentylatory i troch臋 inna praca silnia ale 偶adnego dymienia nigdy nie zauwa偶y艂em a zdarza艂o mi si臋 wychodzi膰 z auta i patrze膰 na rur臋 wydechow膮. Sprawdz臋 dystans do nast臋pnego wypalanie i jak b臋dzie mniej ni偶 400 km to zaaplikuje kolejn膮 butelk臋 AR6400D-max.

G贸ra

PostNapisane: 18 lis 2017, o 09:43 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2017, o 19:28
Aktualnie: 205/419 Compsport
Mam pytanko co mo偶e by膰 przyczyn膮 bo raczej to nie jest normalne ostatnimi czasy zauwa偶y艂em 偶e bardzo cz臋sto wypala si臋 DPF tzn dzi艣 rano przed wyjazdem w tras臋 wypala艂 si臋 .Trasa zrobiona 140 km autostrada i zoonk zn贸w si臋 wypala.Czy je艣li pad艂by czujnik ci艣nienia DPF czy jak on tam si臋 zwie by艂y by takie objawy i czy poka偶e komp 偶e jest walni臋ty

G贸ra

PostNapisane: 21 lis 2017, o 08:36 

Imi臋: grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 8 kwi 2017, o 20:32
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: octavia
Mam pytanie niedawno kupi艂em Superba z DPF, czy wypalanie jest inicjowane zaraz po odpaleniu silnika czy dopiero jak jest rozgrzany.
Bo mia艂em wczoraj tak膮 sytuacje 偶e podwozi艂em dziecko do szko艂y 1km parkuj膮c zauwa偶y艂em podwy偶szone obroty i wi臋ksze spalanie na biegu ja艂owym.
Czy nie powinno si臋 uruchamia膰 wypalanie dopiero wtedy jak silnik b臋dzie dogrzany?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 208 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: