Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 gru 2017, o 19:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 200 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 22 lis 2017, o 20:25 

Do艂膮czy艂(a): 26 wrz 2015, o 19:45
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Wszystko masz ok tak jest jak jest zimno.wypalanie mo偶e si臋 rozpocz膮膰 w temperaturze oko艂o 60 stopni

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 23 lis 2017, o 23:54 

Imi臋: Tomasz
Do艂膮czy艂(a): 16 sie 2017, o 14:18
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Te偶 mam taki objaw, ze jak wyje偶d偶am z gara偶u to obroty s膮 ok 850-900 a potem po ok 2 km jak si臋 zatrzymuje na 艣wiat艂ach to mam podwy偶szone spalanie i obroty ok 950 tak jak przy wypalaniu. Ale jak chwyci temperatur臋 to obroty zawsze spadaj膮 i spalanie te偶 do ,05-0,6 l. W gara偶u jest jednak do艣膰 ciep艂o jakie艣 12 stopni wi臋c pocz膮tkowo czujniki chyba nie 艂api膮, 偶e jest zimno apotem jak temperatura na zegarze spada do 3-4 stopni to komputer koryguje ustawienia. Niech kto艣 mnie poprawi je艣li b艂臋dnie rozumuje.

G贸ra

PostNapisane: 24 lis 2017, o 08:03 

Do艂膮czy艂(a): 25 lut 2013, o 10:25
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
tomek evo napisa艂(a):
Te偶 mam taki objaw, ze jak wyje偶d偶am z gara偶u to obroty s膮 ok 850-900 a potem po ok 2 km jak si臋 zatrzymuje na 艣wiat艂ach to mam podwy偶szone spalanie i obroty ok 950 tak jak przy wypalaniu. Ale jak chwyci temperatur臋 to obroty zawsze spadaj膮 i spalanie te偶 do ,05-0,6 l. W gara偶u jest jednak do艣膰 ciep艂o jakie艣 12 stopni wi臋c pocz膮tkowo czujniki chyba nie 艂api膮, 偶e jest zimno apotem jak temperatura na zegarze spada do 3-4 stopni to komputer koryguje ustawienia. Niech kto艣 mnie poprawi je艣li b艂臋dnie rozumuje.

To wed艂ug mnie nie wypalanie DPF, tylko grza艂ka w nagrzewnicy, spr贸buj wy艂膮czy膰 ogrzewanie nast臋pnym razem i sprawd藕 czy b臋dzie to samo.
Grza艂ka ma bardzo du偶y pob贸r pr膮du, jak jest w艂膮czona to ECU podnosi obroty na biegu ja艂owym, jej w艂膮czenie/wy艂膮czenie s艂ycha膰 po przeka藕nikach. Grza艂ka wy艂膮cza si臋 jak silnik zagrzeje si臋.

G贸ra

PostNapisane: 24 lis 2017, o 22:16 

Imi臋: grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 8 kwi 2017, o 20:32
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: octavia
Po odpaleniu od razu nie wzrastaj膮 obroty ale u mnie wystarczy na moment przekr臋ci膰 pokr臋t艂o ogrzewania na full i obroty skacz膮 do 900 i spalanie do 0,9 , i mimo 偶e zmiejsz臋 szybko do 19 stopni to to obroty nie spadaj膮 a偶 do nast臋pnego ruszenia i zatrzymania. Wida膰 ten typ tak ma.
Jak si臋 ju偶 rozgrzej臋 to tak nie robi.
Sprawdzcie czy te偶 tak macie.

G贸ra

PostNapisane: 25 lis 2017, o 09:34 

Do艂膮czy艂(a): 25 lut 2013, o 10:25
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
giiiienek napisa艂(a):
Po odpaleniu od razu nie wzrastaj膮 obroty ale u mnie wystarczy na moment przekr臋ci膰 pokr臋t艂o ogrzewania na full i obroty skacz膮 do 900 i spalanie do 0,9 , i mimo 偶e zmiejsz臋 szybko do 19 stopni to to obroty nie spadaj膮 a偶 do nast臋pnego ruszenia i zatrzymania. Wida膰 ten typ tak ma.
Jak si臋 ju偶 rozgrzej臋 to tak nie robi.
Sprawdzcie czy te偶 tak macie.

pisa艂em wy偶ej 偶e to grza艂ka, nie skr臋caj na 19 bo to i tak ogrzewanie wiec nei ma znaczenia czy 26 czy 19st, wy艂膮cz ca艂kiem, na chwile podnie艣 obroty i pu艣膰 peda艂, powinny spa艣膰 do ja艂owych

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 200 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: