1.8 tsi bierze olej

Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: noso »

szms pisze:Jaki masz teraz przebieg? Ja sprawdzałem przy 10 kkm od wymiany i jest wg mnie stan czyli 3/4 miarki.

ale Ty masz wypasionego Diesla a nie jakis TSI :):):)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: szms »

Maverick ma też klekota, ale w Passerati 177 km :D
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Misiek Fisiek »

Czyli tego lepszego, a nie zwykłego CFFB z większym turbo.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: szms »

gnieciesz się w tramwaju czy dopiero zaczniesz? :D
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Misiek Fisiek »

Mój drogi, będę siedział w nowoczesnym klimatyzowanym Swingu, ze słuchawkami na uszach i czytając książkę. Na zewnątrz piękna pogoda więc spacer na przystanek to sama radość. A tramwaje latają co kilkadziesiąt sekund więc tłoku nie ma. I elektryczny silnik nie klekocze.

Od przesiadki przeczytałem już trzy książki (łącznie lekko ponad 3000 stron) :D
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Maverick

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Maverick »

szms pisze:Maverick ma też klekota, ale w Passerati 177 km :D
Te 7 extra kuni jest kluczowe i wplywa na nowy wymiar znaczenia slowa "prestiż" :lol:
Maverick

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Maverick »

Misiek Fisiek pisze:Mój drogi, będę siedział w nowoczesnym klimatyzowanym Swingu, ze słuchawkami na uszach i czytając książkę.
Swingersi czasami koncza tak :lol:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8ucnku1KZeY[/youtube]
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Camillinhio »

Maverick pisze:Te 7 extra kuni jest kluczowe i wplywa na nowy wymiar znaczenia slowa "prestiż" :lol:
Nie zaklinaj rzeczywistości. Wszyscy wiemy, że prestiż to się na B5 skończył, i że żaden koń ekstraj nam go nie odda :D
Obrazek
Maverick

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Maverick »

Przepraszam. Ponioslo mnie ;)
Awatar użytkownika
lockin
Posty: 87
Rejestracja: 22 lis 2014, o 07:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: DW

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: lockin »

Na OCP problem brania oleju w 1.8 CDAA został rozwiązany i to całkiem niedawno. Większość osób drastycznie wzrastał pobór oleju w okolicy 90kkm (nawet do 2L/1000km). Wszystko jest wytłumaczone co i jak zrobić łącznie ze zdjęciami, linki poniżej (naprawa wadliwych tłoków poza ASO za dużo mniejsze pieniądze). Tyle w temacie brania oleju w 1.8 TSI :)

"Wiadomo już, że istota problemu tkwi w wadliwym pierścieniu olejowym, pierścień jest za cienki i przepuszcza olej, początkowo w niewielkich ilościach (nowe auto), potem w marę szybkiego zużywania się przepuszcza go coraz więcej co prowadzi do monstrualnego przepału oleju (podobno były przypadki zużycia powyżej 2 litrów/1000 km).
Naprawa proponowana przez producenta, czyli też ASO, polega na wymianie tłoków na tłoki z innym pierścieniem olejowym - szerszym (2 mm) i o nieco innej konstrukcji. Ponieważ nowe tłoki mają nieco inne mocowanie dla korbowodu, trzeba wymienić również korbowody. Koszty są bardzo wysokie - koszt samych części to około 8000 zł. Do tego dochodzi robocizna - demontaż i montaż silnika z jego rozebraniem - całość 11-12 tysięcy zł."

http://translate.google.pl/translate?hl ... rev=search

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... &start=575
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: kamracik »

Ciekawe, czyli jak dobrze rozumiem teraz montują już nowe tłoki i optymistycznie mogę liczyć, że skoro produkcja do listopad 2014 ten problem już nie będzie mnie dotyczyć?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Misiek Fisiek »

Maverick pisze:Przepraszam. Ponioslo mnie ;)
Dla mnie Maverick ma rację. Prestiż można stopniować. W B5 występuje w maksymalnym stężeniu, w kolejnych modelach jest go po prostu mniej.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: whity »

szms pisze: Może coś gdzieś wyjdzie. Jak żłopie 2 l/1000 km to już trochę dużo.
to juz lepiej brać 3,6... Spalanie mniejsze niz 1,8+ dolewanie oleju ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Puch4 »

kamracik pisze:Ciekawe, czyli jak dobrze rozumiem teraz montują już nowe tłoki i optymistycznie mogę liczyć, że skoro produkcja do listopad 2014 ten problem już nie będzie mnie dotyczyć?
W którym miejscu to wyczytałeś bo nie widzę
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
krzych64
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2013, o 18:52
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: włoszczowa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: krzych64 »

sko89 pisze:
krzych64 pisze:
sko89 pisze:Szkoda czasu na biały karton bo musiałoby walić ostro aby było takie zużycie i było by to widoczne gołym okiem bez kartonu. Raczej mozna wykluczyć uszczelkę pod głowicą bo tak samo byłby widoczny kawowy osad pod korkiem oleju wynikający z dostawania się chłodziwa do oleju. Jak masz już zdjętą osłonę to trzeba sprawdzić czy olej nie znajduje się w przewodach dolotu do turbiny i w całym układzie intercoolera. Prawie na 100% go tam znajdziesz. Jeżeli przewody będą w środku zaolejone lub wypłynie z nich olej to albo odma albo turbina albo jedno i drugie.
Ten typ tak nie ma bo ja mam też 1.8 TSI i od nowości przez, jak na razie prawie 30 tys, nie wziął ani grama oleju. Nic nie dolewałem a poziom oleju cały czas utrzymuje się na bagnecie nieco powyżej 1/2 zakresu min/max. Tak głupio w głowie mają mechanicy, którzy tak twierdzą.
Natomiast często trafiały się wadliwe egzemplarze tego silnika np. w RFN robili remont (pierścienie) na gwarancji i przestawały brać olej.
jeśli to turbo to nie powinno tak być że będzie odczuwalnie słabszy, a słabszy nie jest bo idzie jak burza
Rozumiem, że z tym "nie powinno" to literówka. A poza tym to jest jak wyżej, stopniowej utraty mocy nie odczujesz. Padnięta turbina to skrót myślowy, w którym może zawierać się przepuszczanie oleju tylko przez same uszczelnienia wałka i to w niewielkim stopniu. Wówczas olej będzie przelatywał a spadek mocy nie będzie odczuwalny. Wyraźnie też napisałem, że jak nie turbina to może być odma. Ale Ty tylko skupiłeś się na turbinie. Jak wiesz najlepiej to nie szukaj porad. Zamiast tracić czas na dyskusję ze mną to sprawdź to co napisałem bo to nie jest żadna filozofia i wielka robota. Koszt zerowy. To co napisał marasmus007 tylko potwierdza, że to odma albo kiepscy mechanicy, którzy nie wszystko sprawdzili w turbinie. To, ze po rozebraniu turbiny uszczelnienia (łożyska) wyglądają na dobre nie znaczy, że nie przepuszczają oleju pod obciążeniem. Ciekawy jestem czy sprawdzili drożność przewodu doprowadzającego olej do turbo. A jeżeli tak to czy i jaką metodą go oczyścili. Pewnie wypłukali w odtłuszczaczu i myślą że ok.
Nie znam się i chcę się poradzic zanim oddam samochód do mechanika.
Ostatnio zmieniony 4 maja 2015, o 06:11 przez krzych64, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ