1.8 tsi bierze olej

sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: sko89 »

leszekmw pisze:ale ten gen2 z poprawkami to już nie biorący oleju jest ?
Czy ktoś w końcu odpowie na to trafne pytanie czy nie? Jakie zmiany wprowadzono w silniku EA888 gen2 w S2 po FL?
Czy nadal będziemy snuć opowieści z zielonego lasu jaki wpływ ma olej na żywotność silnika??
Prawda jest jedna. Jak silnik jest prawidłowo skonstruowany z użyciem dobrej jakości materiałów to każdy dopuszczony przez producenta olej z wymianami nawet LL jest dobry i nie wpływa na żywotność silnika.
Jak silnik jest konstrukcyjnie lub materiałowo spieprzony to nawet wymiany co 5 tys. km nic nie pomogą.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: kamracik »

Tysiąc razy było pisane, że dali szersze pierścienie olejowe. I to nie w S2FL, bo wtedy chyba nic się nie zmieniło, a wcześniej (koniec 2011?).
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: sko89 »

Pisane było, tylko nikt nie ma pewności czy to prawda. Zmodyfikowane tłoki teoretycznie są tylko w gen. 3. A w S2 do końca produkcji podobno nigdy nie montowano gen 3. Służyły jako opróżniacze magazynów z gówna... podobno. Nawet w VGP w Poznaniu nie wiedzą czy w S2 były poprawione tłoki w jakimkolwiek terminie produkcji czy nie.

A przy okazji FL w 1.8 TSI coś się zmieniło bo pamiętam ulotkę reklamową Skody, z listą co się zmieniło w S2 po FL i m.in. było wpisane, że udoskonalono sterowanie elektroniczne silnika 1.8 TSI co miało skutkować obniżeniem spalania paliwa. Czyli coś w silniku grzebano. Do poprawy wad nigdy producent się nie przyzna, więc nie wiadomo co jeszcze tam dłubnięto.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: rezon »

Zgodnie z wypowiedziami na forum Octavii od 2012 niemal nie spotyka się problemów z olejem. Zamiast przyznania się do błędu konstrukcyjnego co zmusiłoby VW do bezpłatnej naprawy wszystkich silników, ale to nie "ekologia" jak przy oszustwach z programami diesli, więc lepiej było zwiększyć normę zużycia oleju i puścić serię artykułów o szkodliwości wymian oleju w trybach LL, że niby to przestrzegający zaleceń producenta klienci są sobie winni.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: sko89 »

Idiotyczna norma zużycia oleju zgoda, ale seria artykułów to już raczej wymysły dziennikarzy aby zarobić na problemie. W ASO śmieją się z krytyki LL i nie zalecają częstszych wymian a byłoby to w ich interesie. Dziennikarz opisując problem musi na koniec napisać coś "mądrego". To wymyślili aby częściej olej wymieniać aby nieco wydłużyć przebiegi wadliwych silników. I jest w tym trochę prawdy. Ale sensu nie.

Mój silnik wg naklejki na osłonie łańcucha został wyprodukowany dokładnie 29 czerwca 2013 a samochód w salonie odebrałem w połowie lipca 2013. Czyli nie jest tak źle z tą Skoda bo nie wskazuje to na czyszczenie magazynów z zalegających wadliwych silników, jak napisałem wcześniej. No chyba, że data na naklejce to data zamontowania silnika w samochodzie a nie data zmontowania samego silnika. Albo podobnie jak z fałszowaniem oprogramowania do diesli, naklejka fałszywa, lub naklejana w momencie opuszczania silnika z magazynu. Wg artykułu w Motorze silniki 2 gen montowano do połowy 2011 r. a od tego okresu tylko gen. 3 z dwoma sterownika zmiennych faz rozrządu na obudowie łańcucha i z podwójnym wtryskiem (pośrednim i bezpośrednim). Wg opisu Motoru ja mam ewidentnie generację 2 bo mam tylko jeden sterownik zmiennych faz. Ale nie wiem jak z wtryskami. Można to poznać bez większej rozbiórki silnika?
Ostatnio zmieniony 15 paź 2017, o 21:40 przez sko89, łącznie zmieniany 1 raz.
Foton

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Foton »

tsk z ciekawosci....wymiana oleju co np. pol roku jest złem?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: sko89 »

Foton pisze:tsk z ciekawosci....wymiana oleju co np. pol roku jest złem?
Z punktu widzenia ekonomi, środowiska i straty czasu - tak. Dla silnika dobrem.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: CLO27 »

To doborze że wymieniam teraz co mniej niż 10k :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: untaztood »

jqr pisze:silnik EA888 gen3 1.8tsi nie był montowany w superbie2
do końca produkcji był to gen2 z pewnymi poprawkami

z wierzchu gen2 różni się od 3 umiejscowieniem i rodzajem filtra oleju (gen2 puszka, gen3 wkładka)
gen2 S2FL
Obrazek

gen3 z O3
Obrazek
A ten gen3 to przypadkiem nie jest już wersja 180 KM ?
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: jqr »

untaztood pisze: A ten gen3 to przypadkiem nie jest już wersja 180 KM ?
między innymi,

ea888 gen3 to silniki: CJEB, CJSA, CJSB. Mają 170-180KM
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: untaztood »

No to nie ma co siać paniki... Skoro w S2 i S2FL jedyną wersją 1.8T była 160KM, to logiczne, że jest to gen2, który miał dwie poważne wady (olejowa i łańcuchowa), która została wyeliminowana w 2010 i 2012 roku. I to by się zgadzało, bo mój S2FL z 2014 nie spala ogromnych ilości oleju (około 0,5L na 10tys km)
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: tomek evo »

Była jeszcze wersja 152 KM ale to praktycznie to samo.
Maximus
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2018, o 17:59
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Maximus »

Przeczytalem caly ten watek i jest tu mnustwo sprzecznych informacji Nawiasem mowiac warto bylo by to zebrac w jedna calosc ( potwierdzone fakty ) tak na przyslosc :) Ja mam 1.8tsi CDAA z roku 2011 z przebiegiem 80Kkm. Widze ze dwoma glownymi wadami tego silnika to branie oleju ( wadliwe tloki/pierscienie) i wadliwy napinacz lancucha. U mnie branie oleju wyglada nastepujaco@: na trasie przy predkosciach 150km nie bierze oleju praktycznie wcale ale przy kreceniu sie po miescie potrafi wziasc niecale 100ml na tysiac kilometrow. Dziwne to bo przy "butowaniu" na trasie powinnien brac a nie po miescie. Mial bym dwa pytania i byl bym wdzieczny za odpowiedz:
1 czy mam cos robic z tym zuzyciem oleju ? nie jest duze ale zawsze cos
2 czy mozna sprawdzic i jak ktory napinacz mam? czy moze lepiej go wymienic za wczasu ?
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: tomek evo »

Zużyciem oleju 100 ml/1 tysiąc bym się nie przejmował tym bardziej, ze jak piszesz w trasie nie bierze praktycznie wcale. Lej dobry olej, stosuj od czasu do czasu płukankę i obserwuj czy coś się nie dzieje. Co do napinacza to ktoś mądrzejszy w temacie niech się wypowie.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: CLO27 »

Litr na 5 k jak zapierd to w 1.8 dobry wynik :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ