1.8 tsi bierze olej

Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Markus-47 »

untaztood pisze:78 tys km przebiegu - dolałem 1L przy 7 tys km, choć nie miałem żadnego komunikatu.
13 tys km i już mam komunikat niskiego stanu.

Ja komunikatu nie miałem nigdy. Sprawdzam bagnet, jak jest na minumum, to dolewam tak aby było po środku pomiędzy min i max.
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Markus-47 »

haesbe pisze: Ps. Czy na prawdę jak ktoś dolewa litr oleju między wymianami to źle??

To bardzo dobrze, przecież instrukcja dopuszcza 1 litr na 1 tyś km.

Przy takim spalaniu oleju jego wymiana nie ma sensu, olej wymienia się sam, pozostaje tylko wymienić filtr :lol: :lol: :lol: :lol:
haesbe
Posty: 125
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk (Południe)

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: haesbe »

Markus-47 pisze:
haesbe pisze: Ps. Czy na prawdę jak ktoś dolewa litr oleju między wymianami to źle??

To bardzo dobrze, przecież instrukcja dopuszcza 1 litr na 1 tyś km.

Przy takim spalaniu oleju jego wymiana nie ma sensu, olej wymienia się sam, pozostaje tylko wymienić filtr :lol: :lol: :lol: :lol:
No przy 1L na 1tys km to rozumiem, ale 1-2L na 10-13 tyś to według mnie norma.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: jqr »

haesbe pisze:Cdaa 2014 203tys
Ps. Czy na prawdę jak ktoś dolewa litr oleju między wymianami to źle??
wydaje się, że nawet 3 litry pomiędzy wymianami co 15kkm nie będzie tragedią o ile silnik się nie zasyfi - jak wymieniam świece co 50kkm, to sprawdzam czy nie są czarne i zostawiam je do porównania
KarolB
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2019, o 11:04
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Karol

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: KarolB »

Witam, jestem po raz pierwszy na portalu. Mam Superba II z rocznika 2010 i mam z nim problem w postaci "palenia", "brania" oleju. Aktualnie auto ma przebiegu 100 540 km i pije ok. 1 l na 1000 km. Mam jeszcze jeden problem, zapocenie olejem wg słów mechanika u którego byłem ten wyciek mona usunąć przy wymianie rozrządu.
Zatem mam pytanie do Was.. Szukam mechanika, który podjął by się naprawy i który by usunął problemy w moim samochodzie za rozsądną cenę. Auta nie zamierzam sprzedawać, chcę nadal nim jeździć. Mieszkam w województwie łódzkim, ale do "fachowca" mogę jechać i dalej. Napiszcie jakieś namiary mechanika lub warsztatu, gdzie Wy naprawialiście swoje auto.
Ja znalazłem firmy VAG BAUER Service koło Gdyni oraz firmę Vag Expert na południu Polski (ponoć najlepsi a cena to 12 300 zł) - czyli gdzieś 1/3 wartości auta. Znalazłem człowieka https://motocieslik.pl/mechanika/napraw ... cdaa-cz-2/ który przysłał mi wykaz części, które należy wymienić.
Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: leszekmw »

Karolu , poszukaj sobie na forum a4 info, tam sporo o tym pisali..
niestety podobno w wielu przypadkach problem i tak powraca po jakimś przebiegu , niezależnie od poziomu wiedzy i dokładności mechanika.
nie wiem czy masz auto od nowości czy kupiłeś świeżo ale to nie był dobry wybór..
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Sebastian_M26 »

Nic nie wraca, poprostu trzeba zmienić pierscienie na szerokość jaka była w bzb, cdab lub cdaa po 2012, a olej się zmienia co 10tys nie trzydzieści
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Markus-47 »

Ja mam CDAA z 2014 roku, mam go od nowości, olej zmieniam co rok, a jest to przebieg w granicach 10-14 tyś km. Obecnie przejechane jakieś 68 tyś. km.
Im większy przebieg, tym więcej oleju mi wypija :)
Producent w instrukcji twierdzi, że 1 litr na 1000 km to norma - buhahahaahha, śmieszne, ale taki zapis jest.

Kumpel ma Peugeota 508, który spalał mu 0,7 lita na 1000 km. Po remoncie przez jakiś czas było w miarę, po około 40 tyś od remontu zaczyna znowu dosyć popijać olej.

Dla porównania poruszam się jeszcze 16 letnią Kia Sorento z silnikiem 2.5 CRDI, w tym dużo w trudnym terenie. zużycie oleju około 0,2 l na 10 tyś km. Bez jazdy w terenie zużycie oleju jest niewidoczne.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: maureliusz »

A ostatnio koledzy mnie prawie pogryźli... jak napisałem, że TSI bierze olej i to samo zło :-).

Tylko ostatnie TSI 1.4 i przede wszystkim 1.5 nowe daje radę.

A nie prawdą jest, że nie powraca - sorki, ale taka prawda, że powraca. Może fuks...jednostkowy przypadek.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: rezon »

Niby z jakiej racji ma powracać przy dobrze zrobionym remoncie? Jakoś u znajomego w Seacie Exeo nie wraca. Ale nie tylko pierścienie mogą być winne - jest jeszcze turbina, uszczelniacze zaworów, odma. Nie wiadomo w jakim stanie są.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Sebastian_M26 »

Każdy silnik spalinowy zużywa olej, a tsi spali od 0 do 0,5L na 1tys w zależności od fantazji. Kwestia jakości oleju to też inny temat.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: mig »

Szanowny kolego to nie portal randkowy tylko forum miłośników paździerzy z logiem kury na masce :) a teraz do szczegółów, tłoki wymontować zawieść do http://krasnobrodzka-racing.com/pl/ Znam kilka osób z naprawionymi tłokami i nie ma opcji aby wogole oleju nie pobierał. Konstrukcja silnika jest taka ze musi te 50-100 ml na 1000 km pobrać na smarowanie i przepalenie. Ja mam model z 2014 z poprawiona konstrukcja pierścieni ale pomimo tego 1l od wymiany do wymiany brakuje.
tfu żadne tam kombi :D
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: maureliusz »

Jezu...dzięki mig! :-)

Bo ja naprawdę...nie chcę się już kłócić. Ja mam znajomych z tym problemem, znam opinię mechaników i znam opinię ASO...to mi wystarcza.
Naprawdę świetne silniki... trzeba tylko wymienić: tłoki, cylindry, korby...odmę, uszczelniacze... matko chyba lepiej silnik z anglika kupić :-D
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: mig »

Tak naprawdę tylko nagar tylko jest uciążliwy dla osób które robią dużo km dla mnie 7-10 tys rocznie to 10 lat do obowiązkowego czyszczenia. Przy odrobinie fantazji można to zrobic samem tylko wystarcza podstawowe narzędzia. Filmów na yt pokazujących jak wyczyścić silnik cdaa jest kilka.
tfu żadne tam kombi :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: CLO27 »

Ja ma zużycie śmieszne, biorąc pod uwagę że silnik jest zrobiony na 350 kuniuf nie bierze nic czyli litr na 6-7tys. Tylko ja jeżdżę max co 7tys wymiana, a jak dołoże to dużo wcześniej bo przy moich modach wydatek 400zl to pan pikuś...także dbanie czyli wymiany regularne są kluczem do braku problemów (wprawdzie też mam auto już z niby naprawionymi pierscieniami i niby tą mniej problematyczną cdab) ale każde tsi bierze, po prostu zależy ile...normą nie jest litr na 1000km i lepiej wtedy za te 2 tyś zrobić te pierscienie i mieć spokój...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ