1.8 tsi bierze olej

sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: sko89 »

A czy w intercoolerze tez olej i co najwazniejsze ile? Olej taki trzeba zlać bo jak pójdzie na turbine to utracisz kontrolę nad silnikiem, czyli nie będziesz mógł go wyłaczyć a on będzie wchodził na wysokie obroty aż go szlag trafi. Jest to dosyć widowiskowa sprawa, duzo dymu i hałasu.
W dolocie za odmą nie powinno być oleju w większej ilości niż zaroszenie przewodu.
krzych64
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2013, o 18:52
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: włoszczowa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: krzych64 »

przewód jest tylko zaroszony olejem
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Sebastian_M26 »

Spokojnie, silnik benzynowy nie można napędzać olejem.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: sko89 »

krzych64 pisze:przewód jest tylko zaroszony olejem
Ale który przewód? Za odmą czy od intercoolera? Sprawdź przewody intercoolera.
krzych64
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2013, o 18:52
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: włoszczowa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: krzych64 »

nie znam sie ale od odmy obie te rurki są tłuste od oleju, jest jego niewielka ilość, a przewody chyba to są od intercoolera takie grubsze rury gumowe z metalowym zakończeniem sprawdzałem po zdjęciu osłony pod silnikiem mają w sobie tez niewielka ilośc oleju
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Misiek Fisiek »

VWhity pisze:
szms pisze: Może coś gdzieś wyjdzie. Jak żłopie 2 l/1000 km to już trochę dużo.
to juz lepiej brać 3,6... Spalanie mniejsze niz 1,8+ dolewanie oleju ;)
Pod każdym względem lepiej brać 3.6 ;)
krzych64 pisze:Koledzy mam pytanie jak sadzicie jak długo pożyje silnik 1.8 TSI CDAA który na 500km spala 1 litr oleju.
sko89 pisze:A czy w intercoolerze tez olej i co najwazniejsze ile? Olej taki trzeba zlać bo jak pójdzie na turbine to utracisz kontrolę nad silnikiem, czyli nie będziesz mógł go wyłaczyć a on będzie wchodził na wysokie obroty aż go szlag trafi. Jest to dosyć widowiskowa sprawa, duzo dymu i hałasu.
A to dobre :mrgreen:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: kamracik »

Puch4 pisze:
kamracik pisze:Ciekawe, czyli jak dobrze rozumiem teraz montują już nowe tłoki i optymistycznie mogę liczyć, że skoro produkcja do listopad 2014 ten problem już nie będzie mnie dotyczyć?
W którym miejscu to wyczytałeś bo nie widzę
Tutaj w poście załączonym z OC:
Okazuje się, że zamiast wymieniać tłoki, można stare dać do przeróbki, która polega na przetoczeniu rowka pod pierścieniem olejowym tak, żeby dało się zamontować szerszy pierścień i zmienionej konstrukcji, dokładnie taki sam, jaki montuje teraz fabryka do nowych tłoków.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: sko89 »

krzych64 pisze:nie znam sie ale od odmy obie te rurki są tłuste od oleju, jest jego niewielka ilość, a przewody chyba to są od intercoolera takie grubsze rury gumowe z metalowym zakończeniem sprawdzałem po zdjęciu osłony pod silnikiem mają w sobie tez niewielka ilośc oleju
W przewodach od odmy może być niewielka ilość i to nie musi o niczym świadczyć bo siłą ciężkości mógł spłynąć. Przewody intercoolera są położone najniżej i tam się ewentualnie będzie gromadził. Intercooler czyli chłodnica powietrza dolotowego do turbo znajduje się po prawej stronie z przodu zaraz za zderzakiem. Odchodzą z niej dwie rury z czarnego tworzywa. Jak znajdziesz chłodnicę to natrafisz na rury. Rozłącz tę, która jest najniżej położona i zobacz czy wycieknie konkretna ilość oleju więcej niż pół szklanki to już nieprawidłowość. Śladowe ilości oleju zawsze tam będą i nie ma co się tym przejmować. Wówczas trzeba szukać dalej. Można też wykręcić świece i zobaczyć czy, któraś z nich nie jest zasyfiona. To wówczas wskazywałoby na pierścienie tego tłoka. Co w ogóle już zostało zrobione?
krzych64
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2013, o 18:52
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: włoszczowa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: krzych64 »

sko89 pisze:
krzych64 pisze:nie znam sie ale od odmy obie te rurki są tłuste od oleju, jest jego niewielka ilość, a przewody chyba to są od intercoolera takie grubsze rury gumowe z metalowym zakończeniem sprawdzałem po zdjęciu osłony pod silnikiem mają w sobie tez niewielka ilośc oleju
W przewodach od odmy może być niewielka ilość i to nie musi o niczym świadczyć bo siłą ciężkości mógł spłynąć. Przewody intercoolera są położone najniżej i tam się ewentualnie będzie gromadził. Intercooler czyli chłodnica powietrza dolotowego do turbo znajduje się po prawej stronie z przodu zaraz za zderzakiem. Odchodzą z niej dwie rury z czarnego tworzywa. Jak znajdziesz chłodnicę to natrafisz na rury. Rozłącz tę, która jest najniżej położona i zobacz czy wycieknie konkretna ilość oleju więcej niż pół szklanki to już nieprawidłowość. Śladowe ilości oleju zawsze tam będą i nie ma co się tym przejmować. Wówczas trzeba szukać dalej. Można też wykręcić świece i zobaczyć czy, któraś z nich nie jest zasyfiona. To wówczas wskazywałoby na pierścienie tego tłoka. Co w ogóle już zostało zrobione?
w rurze po prawej ilości oleju są raczej śladowe, pół szklanki nie zleci. Nic konkretnego nie było robione.
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: Odp: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Puch4 »

kamracik pisze:
Puch4 pisze:
kamracik pisze:Ciekawe, czyli jak dobrze rozumiem teraz montują już nowe tłoki i optymistycznie mogę liczyć, że skoro produkcja do listopad 2014 ten problem już nie będzie mnie dotyczyć?
W którym miejscu to wyczytałeś bo nie widzę
Tutaj w poście załączonym z OC:
Okazuje się, że zamiast wymieniać tłoki, można stare dać do przeróbki, która polega na przetoczeniu rowka pod pierścieniem olejowym tak, żeby dało się zamontować szerszy pierścień i zmienionej konstrukcji, dokładnie taki sam, jaki montuje teraz fabryka do nowych tłoków.
To może będziemy mieli już spokój z tym braniem oleju. Oby.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: kamracik »

Dlatego właśnie pytam czy ktoś wie coś na ten temat czy to taki Urban Legend, bo byłoby miło :)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak ma brać to będzie brał od początku. Więc jeśli po np. 15 000 km poziom się nie zmienił to problem macie z dyńki.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: Puch4 »

Misiek Fisiek pisze:Jak ma brać to będzie brał od początku. Więc jeśli po np. 15 000 km poziom się nie zmienił to problem macie z dyńki.
na razie dopiero 2000 km ale bez najmniejszego ubytku
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: kamracik »

Same here..
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1.8 tsi bierze olej

Post autor: marcin wroclaw »

Misiek Fisiek pisze:Jak ma brać to będzie brał od początku. Więc jeśli po np. 15 000 km poziom się nie zmienił to problem macie z dyńki.
Krzepiąca wieść. Przed przeglądem po 30 000km nie miałem żadnego ubytku na bagnecie.

Czy to co mówisz to skądś wiesz czy tylko zakładasz?
Marcin
Obrazek
ODPOWIEDZ