(SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Melacha
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2011, o 20:15
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa

(SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: Melacha »

Jeżdżę swoim Superbem od 11.2009 i mam 36400 przelotu. Od początku eksploatacji zauważyłem, ze trzeba dolewac olej. Nie zmienialem oleju po okresie dotarcia ( jeździłem wtedy bardzo delikatnie choć dosyć dynamicznie bez przeciągania) zrobiłem to dopiero na przeglądzie przy 31200. W tym czasie dolalem równe 4 litry oleju. Na dolewke lalem Mobil1 5W30ESP. Po przeglądzie i wymianie oleju na wspomniany Mobil na ponad 5000 dolalem 400ml. Wiec zużycie oleju znacznie spadło. Jestem ciekawy jakie macie z tym tematem doświadczenia i na jakich olejach. Moj znajomy w Passacie (ten sam motor tsi) dolewa nawet wiecej niz ja dolewalem na poczatku. Napierwszym przeglądzie wlali mu Castrola i teraz stan bagnetu spada mu na 1500 km. Do Castrola jestem bardzo zrazony po przygodach w Avensisie jakie kiedyś miałem, nigdy go nie będę stosował choćby za darmo dawali.
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: edeks »

Dolewki robiłeś jak zapaliła się kontrolka, czy sprawdzałeś "na bieżąco" bagnetem?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: TomASS »

Ja od jakiegoś czasu sprawdzam na bieżąco. Przy 26 000 od nowości jeszcze nie musiałem dolewać.
Melacha
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2011, o 20:15
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: Melacha »

Jakoś tak mam ze regularnie sprawdzam poziom na bagnecie. Mój niestety bierze olej choć na Mobilu zdecydowanie mniej.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: Sebastian_M26 »

U mnie nawet było 0,25L na 500km czyli to by było 14L na 30tyś km. Ale to na pełnym bucie na autostradzie z obrotami 7-7,5tyś i spalaniu średnim 18l/100 km
Na docieraniu nic nie brał bo i jeździłem w przedziale 2,5 a 3,5tyś obr.

Ale średnio wchodzi 2L na 15tyś czyli między wymianami. Na bagnecie zawsze trzymie stan max.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: Stembor »

czyli wychodzi, że przy spokojnej jeździe od zmiany do zmiany?
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: TomASS »

czyli wychodzi, że przy spokojnej jeździe od zmiany do zmiany?
Raczej nie zaliczam się do jeżdżących spokojnie :(
60% trasa, 40% miasto.
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: Stembor »

to nieźle...
bo jak tak zebrać te opinie "do kupy" to wychodzi, że jednym po prostu olej "bierze" a innym nie...

a reguły jakiejś uniwersalnej też nie ma.

Mnie na razie nie bierze :)
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Awatar użytkownika
Fish
Posty: 36
Rejestracja: 6 gru 2010, o 11:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Rumia

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: Fish »

TomASS ale z tego co widze to ty jeździsz diselkiem 2.0TDI CBBB (170KM) a nie 1.8TSI ;)
Skoda Superb 2 Combi Platinium 1.8 TSI & DSG-7
Obrazek
BTW - Nie ma to jak piekny panoramiczny dach :)
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: TomASS »

Tak, Dieslekiem - teoretycznie powinien brać jeszcze więcej ;)
Nigdy jeszcze nie dolewałem , sprawdzam co 3-4tyś, czujnik się nie zaświecił. Może dlatego, że nie wymieniam co 5-10tyś tylko czekam na wezwanie do serwisu? ;)
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: Pietia »

Witam
U mnie przebieg prawie 14 000 km, poziom oleju na bagnecie minimum, migająca pomarańczowa kontrolka z informacją Check Oil Level. Nie wiedziałem jakim olejem jest zalana moja Skoda ale byłem w pobliżu ASO i postanowiłem zajechać po dolewkę. Panowie z serwisu poradzili mi Castrol SLX Professional Powerflow LongLife III 5W-30 jako najlepszy do mojego silnika z długim okresem przeglądowym (co 30 000 km ale można przeprogramować na krótszy co 15 000 km). Stwierdzili też, że olej ten można dostać jedynie w ASO i nie ma go w sprzedaży detalicznej. Cena w ASO Skody 88 zł za litr, promocyjna :o

Sprawdziłem w internecie, Castrol SLX jest dostępny w cenach od 32 do 50 zł za litr. Cena w ASO Skoda kosmiczna. Ciekawy jestem ile w takim razie kosztuje on w ASO VW czy Audi, jeśli przeglądy i części w Skodzie jak mi powiedziano są dużo tańsze.
Oczywiście odradzono mi też wymianę oleju przy przebiegu 15 000 km. Komputer wskazuje mi w tej chwili przegląd za 14 500 km. Sam nie wiem co robić i jestem trochę zdezorientowany. Czy wymienić wg. wskazań komputera czy kupić olej na własną rękę (nie koniecznie Castrol) i wymienić przy 15 000 km.

Jakie są Wasze doświadczenia, wymieniacie i kupujecie olej w ASO czy też przyjeżdżacie z własnym? Widzę, że Castrol nie ma najlepszej opinii. Wcześniej używałem Elfa w Lagunie i niewiele wiem o Castrolu.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: Krzysiek »

Ja jeżdżę na castrolu Edge i nie będę wchodził w dyskusję dlaczego go wybrałem. Do serwisu zawsze przywożę swój olej a filtr biorę od nich. Jak do tej pory nie dolewałem ani kropli. Zrobione 27000 km i przeglądy co 15000.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: Sebastian_M26 »

Ja Castrola pamiętam z syfu, który pokrywał cały silnik i uszkadzał silniki np. w Toyotach. Castrol to nazwał "inteligentnymi" molekułami które nie spływają z powierzchni.
Castrol w swojej ofercie nie ma żadnego syntetycznego oleju, jedynie z HC minerałów.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: Pietia »

Czyli jakim zalewasz i gdzie go kupujesz?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: (SII) Pobór oleju w silniku bezynowym 1,8

Post autor: Sebastian_M26 »

Ja osobiście latam na estrowym Motulu 503.01
Ale mogę polecić firmy: Liqui Moly, Fuchs, Valvoline, Millers a nawet nie docenianego Lotosa Quazar.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ