Stabilizator przód

karamput
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Karol
Lokalizacja: Radzionków

Stabilizator przód

Post autor: karamput »

Czołem
Mam stuki w zawieszeniu przednim, wszystko sprawne ale dał dupy stabilizator a mianowicie gumy na nim mocowane. Nie rozbierałem tego jeszcze ale szukałem już długo i widzę że gumy stabiliztora CHYBA podkreślam chyba, są razem z całym stabilizatorem, w tylnym są rzekomo wymienne a przód to co inna bajka i trzeba kupić cały za ponad 500 zł ? Wie ktoś coś w tym temacie bo mnie rozłożyło to na łopatki, cena za 2 gumy w granicach 70 zł a ze zniżakmi to gdzieś 50 a nie dziesięć razy więcej.
Pozdrawiam
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Stabilizator przód

Post autor: jarkow »

Tak. Wg etki stabilizator kupujesz razem z gumami jest to komplet. Można kupić zamienniki - same tuleje gumowe, ale wymiana nie jest prosta, choć możliwa. W oryginale metalowa obejma gumy składa się z 2 części połączonych ze sobą na stałe. Po wyjęciu stabilizatora należy rozłączyć obejmę - są zgrzane wokół nakrętek, wymienić gumy i przed montażem połączyć z powrotem, lub nie, celem łatwiejszej wymiany w przyszłości.
SuuuperB
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2015, o 15:00
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: wpisz skąsd jesteś

Re: Stabilizator przód

Post autor: SuuuperB »

ktos ma jakas dokumentacje graficzna tych elementow do modernizacji albo chociaz jakis numerek czesci ?
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Stabilizator przód

Post autor: jarkow »

nr zamiennika? Np. TULEJA STABILIZATORA TEDGUM 00724685
SuuuperB
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2015, o 15:00
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: wpisz skąsd jesteś

Re: Stabilizator przód

Post autor: SuuuperB »

dziekuje. tak, szukam dobrego zamiennika, no bo rozumiem ze OEM to tylko calosc ze stabilizatorem.
masz u siebie tak zmienione bez ponownego zgrzewania/laczenia obejmy i wszystko bangla ok ?:)
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Stabilizator przód

Post autor: jarkow »

Robiłem to w passacie B6.
SuuuperB
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2015, o 15:00
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: wpisz skąsd jesteś

Re: Stabilizator przód

Post autor: SuuuperB »

probowalem zglebic temat, prosze o ew. skorygowanie tego co sie dowiedzialem :).
do wymiany stabilizatora (czy do podmiany samych gumek) trzeba ruszac belke (koszty) i co za tym idzie pozniej zrobic geometrie.
probowalem znalezc po podanym przez jarkow numerku jakis markowy zamiennik (moj mechanik twierdzi, ze jakosc produktow tej firmy jest mocno dyskusyjna), ale sie nie udalo.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Stabilizator przód

Post autor: Sebastian_M26 »

Jak ma być dobrze cały stabilizator i kropka. Sie jeździ po dziurach sie płaci.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
SuuuperB
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2015, o 15:00
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: wpisz skąsd jesteś

Re: Stabilizator przód

Post autor: SuuuperB »

a mozecie polecic jakis sprawdzony namiar na OEM fanty w dobrych cenach ?
z gotowych rozwiazan znalazlem jeszcze:
http://www.czesciauto24.pl/febi-bilstein/7689882 - co to warte jakosciowo. ktos wie ?
stanley_83
Posty: 72
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: Stabilizator przód

Post autor: stanley_83 »

Odgrzeje troszkę kotleta, bo czeka mnie to w niedługim czasie.

Coś wiecie na temat takiej gumy?
https://allegro.pl/oferta/nowa-guma-sta ... 8111271405

Ktoś wymieniał używał? sprawdza się czy zaraz będzie kicha i temat na nowo?
Jest jeszcze tedgum jak piszecie, ale jego opinie delikatnie mówiąc co do jakości, wytrzymałości wiele pozostawiają do życzenia
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Stabilizator przód

Post autor: marioti »

Zapewne każdy ma swoje doświadczenia w temacie. Jeżeli chodzi o mnie, to miałem problem z trzeszczącymi i wycierającymi się gumami stabilizatora, w Seacie. Na początek poszły ori gumy bo były dość tanie. Max do 2-3 tygodni trzeszczenie wracało, po demontażu w zasadzie nie były uszkodzone. Potem kupowałem zamienniki różnych producentów, w tym Delphi z okładziną wewnętrzną z teflonu... problem powracał. Ostatecznie kupiłem, bez przekonania, czerwone poliuretany w cenie 3x wyższej niż ori (czyli całe 60zł :D
od tamtej pory zapomniałem co to trzeszczenie, a było to dokładnie w kwietniu 2012r. Co sezon, przy wymianie kół lato/zima, sprawdzam wizualnie stan poliuretanów, i w zasadzie nie ma na nich jakiegoś zużycia.
Wymiany robiłem sam i zawsze w ten sam sposób, więc wykluczam tutaj błąd montażu.
stanley_83
Posty: 72
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: Stabilizator przód

Post autor: stanley_83 »

marioti pisze: miałem problem z trzeszczącymi i wycierającymi się gumami stabilizatora, w Seacie. Na początek poszły ori gumy bo były dość tanie. ................. Ostatecznie kupiłem, bez przekonania, czerwone poliuretany w cenie 3x wyższej niż ori (czyli całe 60zł :D
od tamtej pory zapomniałem co to trzeszczenie, a było to dokładnie w kwietniu 2012r. Co sezon, przy wymianie kół lato/zima, sprawdzam wizualnie stan poliuretanów, i w zasadzie nie ma na nich jakiegoś zużycia.
Wymiany robiłem sam i zawsze w ten sam sposób, więc wykluczam tutaj błąd montażu.
A to jest to samo co w naszych skodzinkach? Ja mam stabilizator o średnicy 23,6. Zastanawiałem się nad takim czymś co napisałeś, ale one są całe, nie przepołowione. Więc odstrasza mnie fakt czy przypadkiem nie ma problemu z nałożeniem na drążek? bo jest on powyginany i na dodatek ma spłaszczone szersze końcówki do montażu.

Jakbyś miał ewentualnie chwilę i może troszeczkę chęci, czasu znalazłbyś takowe do mojego rozmiaru? bo są chyba 23 i później 24. Te 23 pewnie nie wejdą, a 24 to będą za luźne i pewnie będą walić ?

ostatecznie myślę nad całym stabilizatorem febiego z łącznikami za około 420 zł, ale to już trochę wychodzi kapusty, a jak z jakościa będzie to też nie jestem przekonany.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Stabilizator przód

Post autor: marioti »

znalazłem takie link. Pisze że pasują do SII 2009-2015, ale możesz ich dopytać.
Wg etka, faktycznie guma sama nie występuje... dziwne to.
A co do średnicy, to wg etka wnioskuję, że na stabilizatorach powinny być oznaczenia kolorystyczne
zielony - 23,6mm
różowy 22mm
żółty 23mm
WONSKY
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2018, o 07:53
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Stabilizator przód

Post autor: WONSKY »

Witam.
może komuś pomoże , a przynajmniej zobrazuje na czym polega problem i jak go rozwiązać
https://www.youtube.com/watch?v=e977x_ZTDI4&t=188s
tombo77
Posty: 45
Rejestracja: 3 paź 2019, o 17:31
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Tomasz

Re: Stabilizator przód

Post autor: tombo77 »

Trochę odświeżę temat.
Osobiście uważam, że to jakiś wariat wymyślił w naszych autach, że wymianę gum dokonuje się razem ze stabilizatorem.
Dlatego postanowiłem zrobić tak jak na filmie powyżej i wymienić po rozwierceniu tylko same gumy.
Pytanie ktoś już tak zrobił ? Jeśli tak to może podzieli się doświadczeniem :)
ODPOWIEDZ