Skrzynia biegów, dziwne szumy-trzeszczenie na biegu jałowym

Awatar użytkownika
helmut32
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2012, o 14:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Sławno

Re: Skrzynia biegów, dziwne szumy-trzeszczenie na biegu jałowym

Post autor: helmut32 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź,
mnie uspokoiła, gdyż szykuje mi się wyjazd wakacyjny do Niemiec (ok 2000 km) i chciałbym być spokojny.

Z drugiej strony, żona ma Fabię jeszcze na gwarancji i ostatnio szef serwisu zaproponował mi, że jak kupię serwisowane auto to mi sprawdzi je w systemie, bp ma wgląd do wszystkich wymian i napraw.

Czyli zapewne dowiem się czegoś o tej dwumasie, może była wymieniana.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: Skrzynia biegów, dziwne szumy-trzeszczenie na biegu jałowym

Post autor: pgasper »

tylko wymiana kola zamachowego ze sprzeglem nie musiala byc robiona w serwisie. przeglady i np rozrzad - tak, ale nie takie koszty, kiedy sam zakup kompletu sprzegla z dwumasa kosztuje ponad 600euro. przynajmnoej jak tak uwazam.
moj tata ma octavie od nowosci. jak sie pierwszy raz dwumasa zesrala, to wymienili na gwarancji. drugi raz juz nie bo ponad rok, wiec gwarancji noe bylo, wiec pojechal do tanszego warsztatu i zamontowali mu to samo (sachs) tyle ze taniej, a trzeci raz to podobnie. auto z 2008 roku, w tej chwili 260tys km i lata, silnik bxe.
na przyszlosc to radze ci, ze jak juz bedziesz musial kupic, to nie bierz najtanszego gowna, bo chytry 2 razy traci. ja kupilem tanio sztywne kolo ze sprzeglem i po 2 miechach padlo. gwarancja niby jest, ale trzeba znowu wywalac skrzynie i tak dalej...
powodzenia kolego.
Awatar użytkownika
helmut32
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2012, o 14:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Sławno

Re: Skrzynia biegów, dziwne szumy-trzeszczenie na biegu jałowym

Post autor: helmut32 »

Bardzo dziękuję za pomoc i porady.
ODPOWIEDZ