Podgrzewanie foteli SII

kecaj
Posty: 99
Rejestracja: 24 lis 2014, o 08:40
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: PKS
Kontakt:

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: kecaj »

Zobacz opór przed i za lutem Zobaczysz jak opór zmienia lut i czy to "on" jest winny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Merc87
Posty: 94
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 17:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Rumia (Trójmiasto)
Kontakt:

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: Merc87 »

Kupiłem taką matę nim miałem siedzisko w rękach, cofnij się w postach i zobacz jak one wygląda. Mate zaraz oddałem, nie ma technicznej możliwości montażu takiej maty, są cięcia w środku na mocowanie skóry, w oryginale przewód przechodzi bokiem, taka mata uniwersalna to jedna całość.
Internet nie słyszał o takich matach, a co dopiero dorwać używkę... sami sprawdźcie, podawałem numer z niej we wcześniejszym poście. Nowa serwis 450zł albo ratunek dla tej = 0zł
mmbb607
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 18:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 206 HP 436Nm
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Myślenice

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: mmbb607 »

witam ! troszkę temat odświeżę u mnie problem jest podobny ale troszkę inny odrazu dodam ze mam nowy aku w przednich fotelach grzeją tylko plecy ale coś się stało z tylnymi fotelami bo nie grzeją wcale a przyciski się świecą non stop dodam że miałem sporo wody z tyłu od strony pasażera wszystko zostało wysuszone i kanały poprzetykane ( panorama ) poświęciłem kilka godzin aby coś znaleźć ale bezskutecznie dlatego moje pytanie do was gdzie jest jakiś sterownik od tylnej kanapy, jakieś bezpieczniki od podgrzewania foteli ?
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: rufffus »

mmbb607 pisze:witam ! troszkę temat odświeżę u mnie problem jest podobny ale troszkę inny odrazu dodam ze mam nowy aku w przednich fotelach grzeją tylko plecy ale coś się stało z tylnymi fotelami bo nie grzeją wcale a przyciski się świecą non stop dodam że miałem sporo wody z tyłu od strony pasażera wszystko zostało wysuszone i kanały poprzetykane ( panorama ) poświęciłem kilka godzin aby coś znaleźć ale bezskutecznie dlatego moje pytanie do was gdzie jest jakiś sterownik od tylnej kanapy, jakieś bezpieczniki od podgrzewania foteli ?
Z przodu pod fotelem pasażera masz zalany sterownik ogrzewania tylnej kanapy. Wyjmij fotel, wysusz bagno pod fotelem i sprawdź sterownik. U mnie był do wymiany. Wszystko oczywiście zaczęło się od zatkanego odpływu panoramy...

Edit: Znalazłem w historii allegro, u mnie był 3T0959772.
Tyś widział "kurę"...
mmbb607
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 18:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 206 HP 436Nm
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Myślenice

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: mmbb607 »

wszystko wyciągałem 2 tyg temu wysuszyłem dzisiaj sprawdzałem i suchutko pod fotelem był tylko sterownik bluetooth mozesz jakies zdjęcie podesłać jak to wygląda to zaraz wyciągnę fotel zeby jeszcze raz poszukać
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: rufffus »

Nie mam zdjęć ale poglądowo to będzie mniej więcej tak jak zaznaczyłem. Sterownik jest pod wykładziną pod fotelem, przyczepiony bokiem do przetłoczenia blachy.

Obrazek
Tyś widział "kurę"...
mmbb607
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 18:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 206 HP 436Nm
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Myślenice

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: mmbb607 »

dziekuje bardzo za pomoc postaram sie to jak najszybciej zweryfikować i dam odpowiedź , jeśli on faktycznie jest w tym miejscu to tam było najwięcej wody ehh :( a jeśli jest popsuty to ile taka przyjemność ?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: kamracik »

Odnośnie tego, że z przodu grzeją Ci tylko plecy, masz przerwanie w macie na siedzisku. Niestety do wymiany, ewentualnie możesz jak inni próbować lutować, ale kij wie ile to wytrzyma.
Paulina91
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2018, o 12:04
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: Paulina91 »

Witam chciał bym się podpiąć pod ten temat mam podobny problem z podgrzewaniem tylnej kanapy niestety różnica jest taka, że na przyciskach sterujących nie ma prądu i się automatycznie nie podświetlają a za razem maty nie załączają. Gdzie powinienem zacząć szukać prądu do tych włączników. Częściowo tunel mam rozebrany i widzę, że wiązka kabli ucieka mi pod deskę rozdzielczą. We wcześniejszych postach czytałem o sterowniku tylnej kanapy umieszczonym pod fotelem pasażera. Gdzie on się tam dokładnie znajduję i czy może być za tą usterkę odpowiedzialny. Osoby z orientowane prosił bym o odp. Dziekuje
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: rufffus »

Szukaj pod fotelem pasażera. Podłoga (blacha) jest przetłoczona w poprzek auta, tak mniej/więcej w miejscu jak jest oparcie fotela. Sterownik jest umieszczony pionowo na tym przetłoczeniu.
Tyś widział "kurę"...
Paulina91
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2018, o 12:04
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: Paulina91 »

jest on z wiazka jakas wtyczka połączony? uważasz że może być odpowiedzialny za brak prądu na przełacznikach
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: rufffus »

Tak, wpinany na kostkę, u mnie to on był przyczyną (zerknij mój post ze strony nr 5).
Tyś widział "kurę"...
Paulina91
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2018, o 12:04
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: Paulina91 »

ok dzieki z prawdzę jedno co mnie martwi to to że jak podpiąłem pod kompa to nie wyskoczył żaden błąd związany z uszkodzonym modułem(sterownikiem) problemu po prostu nie wykrywa tak jak by nie było to podpięte. Dlatego pyt o kostkę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: rufffus »

Ten sterownik nie komunikuje się z kompem, więc nawet po wymianie go nie zobaczysz.
Tyś widział "kurę"...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: Enriquez »

Te sterowniki nie są podpięte pod can, więc na kompie błędów nie będzie. Jest to po prostu zwykły przekaźnik z kawałkiem czujnika.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ