błąd 18000 czujnik cisnienia doładowania

robinson31i
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2011, o 11:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)

błąd 18000 czujnik cisnienia doładowania

Post autor: robinson31i »

witam wyskoczył mi bład 18000 (bład czujnika cisnienia doladowania) auto nie ma mocy tak jakby nie zalanczala sie turbina. czy mal ktos taka usterke gdzie szukac rozwiazania, gdzie jest ten czujnik? pozdr.
Lukaszos

Re: błąd 18000 czujnik cisnienia doładowania

Post autor: Lukaszos »

Kolego, błąd czujnika ciśnienia doładowania może świadczyć o uszkodzeniu owego czujnika lub też o zapieczonych kierownicach w turbinie. W swoim Superbie przy ścianie grodziowej masz dwa takie same czujniki, oznacz sobie przewody który gdzie jest podłączony ( trzy wężyki do każdego czujnika ) i zamień czujniki, zobaczysz czy jest jakaś różnica. Jeśli jest to masz walnięty czujnik a jeśli nie to możesz mieć zapieczone kierwnice w turbo i wtedy następuje przeładowanie a komputer przeącza pracę silnika i osprzętu na tzw. tryb awaryjny. Tak było u mnie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: błąd 18000 czujnik cisnienia doładowania

Post autor: Iron »

Lukaszos pisze:Kolego, błąd czujnika ciśnienia doładowania może świadczyć o uszkodzeniu owego czujnika lub też o zapieczonych kierownicach w turbinie. W swoim Superbie przy ścianie grodziowej masz dwa takie same czujniki, oznacz sobie przewody który gdzie jest podłączony ( trzy wężyki do każdego czujnika ) i zamień czujniki, zobaczysz czy jest jakaś różnica. Jeśli jest to masz walnięty czujnik a jeśli nie to możesz mieć zapieczone kierwnice w turbo i wtedy następuje przeładowanie a komputer przeącza pracę silnika i osprzętu na tzw. tryb awaryjny. Tak było u mnie. Pozdrawiam
Przeładowanie turbo (tzw. notlauf) masz jeszcze jak gruszka sterowania turbo jest przegnita czy walnięta. Ja miałem coś takiego w Octavii. Wymiana na nową lub regenerowaną i problem znika.
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Awatar użytkownika
mawrob
Posty: 77
Rejestracja: 7 lip 2010, o 17:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Radom

Re: błąd 18000 czujnik cisnienia doładowania

Post autor: mawrob »

sprawdź gumowe wężyki od podciśnienia, może się przetarły, ja tak miałem w octavii 1.9 tdi
Superb II Combi 2.0 TDI 170KM Platinum MY2011
Lukaszos

Re: błąd 18000 czujnik cisnienia doładowania

Post autor: Lukaszos »

Kolego jak rozwiążesz problem to napisz co było !!!!!!!
robinson31i
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2011, o 11:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)

Re: błąd 18000 czujnik cisnienia doładowania

Post autor: robinson31i »

WITAM. DZIEKUJE ZA POMOC. OKAZAŁO SIE ZE TO JEDNAK BYŁ USZKODZONY CVZUJNIK CISNIENIA DOLADOWANIA.ZMIENILEM NA NOWY I JEST JUZ OK. POZDRAWIAM
Lukaszos

Re: błąd 18000 czujnik cisnienia doładowania

Post autor: Lukaszos »

No i gitara. Dobrze że to nie turbawka
ODPOWIEDZ