Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Jędrula

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: Jędrula »

Chlopaki dzieki! Enriquez dzięki za propozycje. W miedzy czasie ogarnalem speca od swiatel jutro bede dzwonil. Jak nic nie wypali, albo bede mial jasnosc, ze przetwornica - Enriquez uderze do Ciebie jak bedzie aktualne to sie kuriersko ogarnie :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: Enriquez »

spoko - leży na strychu i się kurzy
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: DamianSmigielski »

Ja miałem problem z lampą i jak mi prawa zgasła to myślałem, że moduł sterujący lub przetwornica. Podłączenie do kompa nic nie daje bo komunikat jest taki sam jak na DOTcie "lampa nie bangla". Ale tak sobie pomyślałem, że może zamienię żarniki miejscami. Okazało się , że żarnik padł. Kupiłem na Wale Miedzeszyńskim 373 za 200 zeta z fakturą. Kolorem się nie różni więc na razie nic więcej nie ruszam.
cristoo
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: cristoo »

Dzień Dobry

Witam wszystkich jako świeżynka na forum

Pozwolę podpiąć się pod temat bo mam podobny problem

Jakiś czas temu podczas jazdy przestał świecić lewy xenon. Po ponownym rozruchu (w ciągu 1h) zapalił i tak świecił kolejny miesiąc. Niestety po miesiącu sytuacja się powtórzyła tzn przestał świecić - jedynie przy np. otwarcia z kluczyka kiedy auto zapala na chwilę światła prawy xenon zapala a lewy jakby usiłuje (błyska 1-3 razy przez chwilę) i nie zapala się. Podejrzewałem żarnik ale w serwisie stwierdzono że z lampy wypadła jakaś zaślepka/uszczelka i uszkodzona jest przetwornica (dostała się wilgoć czy coś). Sprawę muszę sprawnie ogarnąć bo sporo jazdy się szykuje i z jedną lampą trochę słabo się jeździ szczególnie po zmroku.

Moje pytanie jest następujące:

1. czy znacie jakiś ogarnięty warsztat w Wawie który podejmie się wymiany (bo niby jest prosty temat ale wymaga np. demontażu zderzaka a robiąc jedną rzecz łatwo popsuć inne ;)
2. kod przetwornicy to 5M0907391
jak się wrzuca w net to wyskakuje coś takiego:

http://allegro.pl/przetwornica-bi-xenon ... 99410.html

lub

http://olx.pl/oferta/przetwornica-skoda ... b6089e435b

to jest to samo ?

ew. czy Enriquez ma dalej przetwornice o której wspominał w poście powyżej do przygarnięcia ?

Dzięki i pozdrawiam

Krzysiek

PS SuperB 2010 Platinium
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: Enriquez »

Mam. I moge ci wymienić
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
cristoo
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: cristoo »

Enriquez: super, to się odezwę na PW żeby dograć logistykę (bo tak chyba najlepiej)

Krzysiek
andriu21tg
Posty: 107
Rejestracja: 28 mar 2013, o 13:30
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: BMW F25
Lokalizacja: Tarnogórskie Szosy OCP

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: andriu21tg »

R jest do reflektorów. S jest do soczewek. Sprawdź kable jak miałem octavie wpadłem w dziurę i mi kabel delikatnie się wypiął.. xenony nie mają żarnika wiec zgon os tak jest mało prawdopodobny. ..
cristoo
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: cristoo »

Z tego miejsca bardzo dziękuje Enriquez'owi za pomoc w rozwiązaniu tematu uszkodzonej przetwornicy. Zna się na rzeczy, jest bardzo pomocny i sympatyczny. To powszechnie wiadomo na forum, ja dziś się o tym osobiście przekonałem. Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: Enriquez »

Z lewej strony to jeszcze jak Cię mogę, ale z prawej to chyba kurs ginekologiczny trzeba przejść, żeby to wymienić bez zdejmowania zderzaka.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Jędrula

Re: Odp: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2

Post autor: Jędrula »

cristoo pisze:Z tego miejsca bardzo dziękuje Enriquez'owi za pomoc w rozwiązaniu tematu uszkodzonej przetwornicy. Zna się na rzeczy, jest bardzo pomocny i sympatyczny. To powszechnie wiadomo na forum, ja dziś się o tym osobiście przekonałem. Wielkie dzięki.
Czyli dal znizke ;) :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: Enriquez »

Co ciekawe ASO sprzedało nową gumę do zamknięcia reflektora za pi*drzwi 50 PLN. A stara, grzecznie leżała sobie za halogenem :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
cristoo
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: cristoo »

Tak, to prawda. Przynajmniej dobrze problem zdiagnozowali choć z pewnością poszli by na łatwizne i nie robili by takiego karate z wymianą jak Ty a operacja zajęła by im 3 h a nie 30 min. Pewnie "bo takie są procedury".

Fakt faktem że stwierdzili brak osłony a nie pofatygowali się jej poszukać.

Tak czy owak wszystko bangla jak trza (przynajmniej z oświetleniem)
whity

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: whity »

Wymieniał ktoś może światła drogowe na osram night breaker unlimited? Kupiłem z 4 bo były w promocji ;) i nie wiem czy to coś da jako drogowe ?
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: trix »

Whity dobre pytanie :D
Miałem kiedyś w Toyocie te żarówki i byłem zadowolony, a właśnie przed chwilą kupiłem takie na allegro do długich


Przy okazji:
zauważyłem że lewa lampa "zezuje" mi do pewnej prędkości (najczęściej dzieje się tak na długich), tzn świeci na lewą stronę ale po przekroczeniu 80-90 świeci prosto , czy tak ma być czy może coś szaleje?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pytanie na szybkości - który żarnik ksenonowy do S2?

Post autor: szms »

normalne... żebyś innych nie oślepiał.
ODPOWIEDZ