Nie działa klakson

dareczek_sc
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2013, o 12:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Warszawa

Nie działa klakson

Post autor: dareczek_sc »

Cześć,

Zauważyłem iz nie działa mi klakson. Słychac takie cykanie przy naciśnięciu. Bezpiecznik wyminiłem na inny ale jest to samo. MAcie moż ejakies doświadczenie z tym ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bar72
Posty: 694
Rejestracja: 11 lis 2013, o 14:07
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie działa klakson

Post autor: bar72 »

są dwa wysoki i niski , jeden wymieniałem ASO ostatnio nawet nie wiedziałem klakson działał tylko cicho sprawdzili i jeden wymieniłem
dareczek_sc
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2013, o 12:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa klakson

Post autor: dareczek_sc »

Jakie koszty ?
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Nie działa klakson

Post autor: jan6a »

Częsta usterka-klaksony korodują w środku. Jak używane to nie szukaj starszych niż 2013 rok z pewnego źródła - auta potestowego. Koszt używek oryginalnych ok 100zł komplet. Są tanie zamienniki na Allegro - wcale nie muszą mieć krótszą żywotność niż oryginalne.
Wymienisz samemu w pół godziny przez otwory halogenów, najwygodniej odkręcić je od nadwozia z uchwytem do tego będzie ci potrzebna grzechotka i nasadka jak dobrze pamiętam 13mm.
dareczek_sc
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2013, o 12:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa klakson

Post autor: dareczek_sc »

Kupione, wymienione własnoręcznie i działa. Dzięki Jan :) 79 zł komplet (wysoko i nisko tonowy) w intercars nowe zamienniki.

Pozdrawiam
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa klakson

Post autor: DamianSmigielski »

Zuch! Właśnie miałem pisać żeby nie kombinować bo w IC są niezłe zamienniki. U mnie zajepierw zaczęły charczeć a później zamilkły... po kilku tygodniach znowu charczały. No i tak jeździłem bez "trąbki" aż się wnerwiłem i wymieniłem. Na zaś do środka wpuściłem im specjalny smar konserwujący. Działają i mam nadzieję, że nie padną za szybko. Oryginały wytrzymały jakieś 4 lata
Kicinsky23
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2014, o 19:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Kamil

Re: Nie działa klakson

Post autor: Kicinsky23 »

witam serdecznie
mam podobny problem. przy naciśnięciu klaksonu słychać cyk-cyk i nic więcej się nie dzieje. W serwisie Idczak w Zgierzu zdiagnozowali i za wymianę na nowe oryginalne klaksony (komplet wysoko i niskotonowy + montaż) chcą 420 zł. W ASO Bednarek za to samo coś koło 450 zł. Może ktoś z was ma dłuższe doświadczenie z zamiennikami? W intercars komplet kosztuje ok 80 zł (Topran Hans Pries). Ewentualnie na allegro proponują kilka sztuk z aut używanych 2012/2013 za 100zł komplet. Co o tym myślicie? Mam jeszcze prośbę o jakiś mały przewodnik "krok po kroku zrób to sam". Dzięki, pozdrawiam
dareczek_sc
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2013, o 12:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Warszawa

Nie działa klakson

Post autor: dareczek_sc »

Mam te zamienniki dopiero pare tygodni. Działają. Obok halogenów masz czarne zaślepki od zderzaka. Pociągnij do sobie i wyjdą. Wtedy masz dostęp do zatrzasku od halogenu. Odegnij ten zaczep i halogen sam wyskoczy. Masz dostęp do trąbek. Odkręcić i przykręcić nowe, przepiąć wtyczkę. powtórzyć dla dwóch stron.
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa klakson

Post autor: DamianSmigielski »

I kup zamienniki w IC i nie kombinuj z używkami. A wtyczki psiknij contact cleanerem albo wrzuć trochę smaru silikonowego. Strzeżonego i tak dalej ;-)
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Nie działa klakson

Post autor: jan6a »

Kicinsky23 pisze:
....w Zgierzu zdiagnozowali i za wymianę na nowe oryginalne klaksony (komplet wysoko i niskotonowy + montaż) chcą 420 zł. W ASO Bednarek za to samo coś koło 450 zł.
Oryginalne klaksony produkcji hiszpańskiej to nieporozumienie na pewno nie warte 450zł nawet z montażem. Topran Hans Pries to typowy chińczyk jak wytrzyma tyle co oryginały i sam zamontujesz zaoszczędzisz z 380zł.
Używki to loteria. Jak już się upierasz to szukaj z młodego Audi A8 D4 - mają takie same wtyczki a produkuje je BOSCH wiec może będą lepsze jakościowo. Instrukcje wymiany podałem wyżej.
Kicinsky23
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2014, o 19:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Kamil

Re: Nie działa klakson

Post autor: Kicinsky23 »

Wreszcie sie wziałem za te klaksony i zrobilem. Dokladnie wg waszych instrunkcji + filmik na youtube
https://m.youtube.com/watch?v=F33PFictSRI
Nowe sygnaly grzmią jak burza
Pozdraiwam i serdecznie dziękuję
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa klakson

Post autor: DamianSmigielski »

No, ale ten filmik to jakaś rzeźba w kupie. ;-)
Awatar użytkownika
g-o-q
Posty: 233
Rejestracja: 11 paź 2013, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Sylwester
Lokalizacja: UK/East Mids

Re: Nie działa klakson

Post autor: g-o-q »

Filmik rzeczywiście szokujący... Mnie tez dopadła ta przypadłość. Po dłuższym przekonywaniupana z ASo w UK ze jednak to mie bezpiecznik (wow) i po informacji ze cena trąbek to ponad £90 zamówiłem te polecane z IC. Montaż 15 (słownie : piętnaście) minut i to z małym dzieckiem plączącym się pod nogami. Proste jak drut. Te nowe z IC 100% pług and play.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
irminaa
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2015, o 11:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Lokalizacja: kraków

Re: Nie działa klakson

Post autor: irminaa »

A te www.aparts.pl/czesci-samochodowe nie mają w sprzedaży tych klaksonów?może akurat można by je sprowadzić?
Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie działa klakson

Post autor: garfield »

Potwierdzam, zamiennik z InterCars (Hans Pries Topran) jest OK. Aktualnie niskotonowy 41zł brutto, wysokotonowy nie wiem, bo oryginał nadal działa. Co prawda zamiennik z IC ma w komplecie inne mocowanie (śmieszne 2 paski blaszki cienkiej jak żyletka), ale można je wyrzucić i sam klakson bez problemu pasuje do oryginalnego uchwytu. Całość wymiany, jak pisał g-o-q, faktycznie 15-20 min nawet dla kompletnego laika.
garfield w superbie
ODPOWIEDZ