Nie działa klakson

DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa klakson

Post autor: DamianSmigielski »

Już tu chyba pisałem, że wymieniałem u siebie na Toprany i niestety jeden zdechł. Ale drugi szczeka więc poczekam aż zdechnie i znowu wymienię komplet. Chyba jakiegoś fluidolu naleję do środka żeby nie gnił.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Nie działa klakson

Post autor: jan6a »

DamianSmigielski pisze: ...Chyba jakiegoś fluidolu naleję do środka żeby nie gnił.
fluidol może go skleić i wtedy zamilknie na wieki. Prędzej coś w stylu Rust Check [ RUST STOP ] ( ja właśnie to wlałem w swoje trąbki), lub nawet trochę zwykłego oleju silnikowego by było tłusto oby tylko nie preparat penetrujący typu WD 40 i tym podobne.
maniek_202
Posty: 91
Rejestracja: 27 sie 2015, o 18:54
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sanok

Re: Nie działa klakson

Post autor: maniek_202 »

Panowie, czy do Superb I podchodzi taki sam klakson jak do Superb II? Nie mogę coś znaleźć do S1. Jeżeli ktoś posiada numer katalogowy byłbym wdzięczny. Chyba mi wysiadł klakson bo słychać cykanie tylko.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Nie działa klakson

Post autor: Zapp »

Czy pasuje to nie wiem. Do SII ma śrubę na środku.
Pewnego weekendu zdechł mi drugi (pierwszy jakoś wcześniej, ale nie chciało mi się kupić) i zostałem bez dźwięku. Reanimowałem oba: jakieś "WD40-podobne" do środka (od strony wylotu, i od spodu przez otwór śrubki regulującej), trochę machania żeby się w środku rozprowadziło, podłączanie pod napięcie, i zadziałały po kilku razach. Trąbią do dziś, czyli jakiś rok już będzie.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nie działa klakson

Post autor: Cichy3150 »

pytanie wysoko i nisko tonowy sa tak jakby razem w tym samym miejscu ale moge wymienic np. jeden? mocowanie maja oddzielnie? w IC 87 zł z moja znizka wychodzi 61 zł - wiec to chyba ten (zamowilem oba)

3 dni temu przeganiajac kuropatwy z jezdni moj klakson siadł ( byłem z niego zadowolony bo mocny silny dzwiek) czytajac ten temat dowiedzialem sie ze sa 2 nisko i wysoko tonowy teraz zaden nie dziala ale wczoraj jeszcze raz kliknelem i jednokrotnie zabrzmial dzwiek zupelnie inny wysoki ton ale tez było to jednorazwo wiec być moze odzyskam swoj stary i dostane drugi nowy o ktorego istnieniu od czasu zakupu nie mialem pojecia - wiec dzieki forumowicze.
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie działa klakson

Post autor: garfield »

Cichy3150 pisze:pytanie wysoko i nisko tonowy sa tak jakby razem w tym samym miejscu ale moge wymienic np. jeden? mocowanie maja oddzielnie?
Nie wiem, czy pytanie jeszcze aktualne, ale tak - można wymienić jeden, mocowanie jest oddzielne.
garfield w superbie
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie działa klakson

Post autor: kamracik »

A ja w sumie głupio zapytam, co to jest klakson dwutonowy? W sensie, że jak krócej/lżej nacisnę to jest inny ton niż jak na maksa?
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: Nie działa klakson

Post autor: jqr »

kamracik pisze:A ja w sumie głupio zapytam, co to jest klakson dwutonowy? W sensie, że jak krócej/lżej nacisnę to jest inny ton niż jak na maksa?
To są dwa klaksony na różne częstotliwości, które trąbią razem - dają bardzie złożony dźwięk, który powinien być lepiej słyszany
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie działa klakson

Post autor: kamracik »

Phi.. ciekawe czy faktycznie to jakoś się tam przekłada na słyszalność.

Dzięki :)
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nie działa klakson

Post autor: Cichy3150 »

tak jest różnica i to spora - ja wymieniłem oba bo to mały koszt a przyzwyczajenia ucha możesz nie zauważyć jak ci wysoko tonowy siadzie - niskotonowy wyczujesz..
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
ODPOWIEDZ