Dziwny dźwięk z silnika - prośba o opinie

Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Dziwny dźwięk z silnika - prośba o opinie

Post autor: Misiektt »

Witam,
Dzisiaj po krótkim postoju usłyszałem delikatne klekotanie, po otwarciu maski moim zdaniem z silnika wydobywa się dziwny dźwięk, auto jeździ normalnie i błędów nie ma ale coś mi nie pasuje z jego pracą. Zamieściłem filmik na Youtube, proszę o pomoc zwłaszcza o opinię użytkowników 3.6, miałem jutro jechać na hamownie ale zastanawiam się czy przy pełnej parze czegoś nie rozsypie :)

Serwis stawia na pompę paliwa ale hmm stało 3 i myślało głęboko :|

A może ten silnik po prostu tak chodzi :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=tYmX349sPPk" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk z silnika - prośba o opinie

Post autor: bandit57 »

Powiem Ci ze ostro terkocze rzeklbym ze jak moj traktorek tdi :) Z hamownia dalbym sobie spokoj bo na taczce nie chcialbys chyba wywozic silnika.. Ja bym na twoim miejscu ostro uderzal w serwis zeby wiekszych szkod nie narobilo sie..
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Dziwny dźwięk z silnika - prośba o opinie

Post autor: Misiektt »

Hmm właśnie znalazłem inny filmik, hmm brzmi bardzo podobnie :
http://www.youtube.com/watch?v=j6UFdWtGllc" onclick="window.open(this.href);return false;

HMM
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny dźwięk z silnika - prośba o opinie

Post autor: Tomek »

FSI - wtryskiwacze terkają. Dodaj gazu, gdy obroty będą spadały w momencie gdy paliwo jest odcięte powinna być cisza. W 2.0TSI wydaje mi się, że jest to jeszcze bardziej słyszalne.
Ale mimo wszystko polecam zapytanie w serwisie

A może i pompa - nie wiem jak to tam dokładnie jest rozwiązane, czy oprócz pompy w zbiorniku jest jeszcze druga pompa przy wtryskiwaczach? Ale i tak na chłopski rozum są to dla mnie terkające wtryskiwacze
S3 L&K
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Dziwny dźwięk z silnika - prośba o opinie

Post autor: Misiektt »

Wtryskiwacze normalnie terkotają i o to mi nie chodzi jest słyszalne syczenie z lewej i z prawej takie inne terkotanie :) to mnie denerwuje :)
Awatar użytkownika
Popek
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 241KM/320 Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Nur/mazowieckie

Re: Dziwny dźwięk z silnika - prośba o opinie

Post autor: Popek »

Misiektt pisze:Witam,
Dzisiaj po krótkim postoju usłyszałem delikatne klekotanie, po otwarciu maski moim zdaniem z silnika wydobywa się dziwny dźwięk, auto jeździ normalnie i błędów nie ma ale coś mi nie pasuje z jego pracą. Zamieściłem filmik na Youtube, proszę o pomoc zwłaszcza o opinię użytkowników 3.6, miałem jutro jechać na hamownie ale zastanawiam się czy przy pełnej parze czegoś nie rozsypie :)

Serwis stawia na pompę paliwa ale hmm stało 3 i myślało głęboko :|

A może ten silnik po prostu tak chodzi :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=tYmX349sPPk" onclick="window.open(this.href);return false;
Na wstępie witam. Trafiłem tu przypadkiem ze statystyk mojego filmiku na YT do którego link podałeś powyżej. Nie wiem czy problem już rozwiązany... Obejrzałem Twój filmik i wydaje mi się, że przyczyną "dziwnego" dźwięku silnika raczej nie jest pompa rozdzielaczowa na silniku, którą podejrzewa servis... O ile z lewej strony silnika dźwięk pochodzi prawdopodobnie od mechanizmu rozrządu (to normalne - łańcuchy i ślizgi w naszych "rzędowych vałkach" nie są bezgłośne ;) ), o tyle z prawej strony wydaje mi się, że przyczyną hałasu jest jedna z trzech rolek (lub więcej) paska wielokllinowego. Dziwny dźwięk u mnie poniekąd był spowodowany zużytą rolką napinacza... Poniekąd ponieważ reszta to złudzennia - Auto na filmiku nie było jeszcze złożone (w szczególności chodzi o wydech), a poza tym stało na odkrytym kanale... Pozdro
Seat Toledo 1M2 FR32 3.2 V6 24V BFH 241KM
http://www.youtube.com/watch?v=MT5A2fMt ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ