Wspomaganie kierownicy

grzegorz
Posty: 36
Rejestracja: 15 lis 2010, o 18:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: Wrocław

Wspomaganie kierownicy

Post autor: grzegorz »

witam.
Mam problem ze wspomaganiem zwłaszcza rano po odpaleniu samochodu nie da się ruszyć kierownicą:( . Dopiero po ruszeniu do przodu i mocniejszym pociągnięciu zaczyna działać i później jest wszystko ok. Pompa nie buczy, płyn jest,akumulator niedawno kupiłem. Moje pytanie czy jest możliwość samodzielnego zdemontowania pompy od wspomagania?. Czy ktoś sam zabierał się do tego?. Chyba że macie panowie jakieś inne sugestie i pomysły co może być nie tak.
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: edeks »

Sprawdzałeś barwę płynu, czy tylko stan w zbiorniczku? I czy zanim ruszysz z miejsca kierownica w ogóle nie daje się kręcić, czy tylko stawia duży opór jak przy braku wspomagania?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: eX »

stawial bym narazie na zanieczyszczony plyn, pozniej na pompe ktora moze sie blokowac, podobnie mialem w mercedesie wspomaganie bylo a pozniej nie, i pompa nie buczala. jak krecisz lewo prawo do oporu i tak kilka kilkanascie razy to pompa mocno sie grzeje?
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
grzegorz
Posty: 36
Rejestracja: 15 lis 2010, o 18:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: grzegorz »

Płyn sprawdzony i jest oryginalny i barwa jest ok. Kierownica nie chce w ogóle drgnąć. Grzania jeszcze nie sprawdziłem ale sprawdzę.
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: edeks »

u mnie okazało się, że płyn był czarny jak smoła i nie dało się stwierdzić, czy to zielony, czy czerwony ;) Ale wspomaganie działało, tylko pompa buczała przy mocnym kręceniu. Dlatego też zacząłbym od wymiany płynu - ponoć często pomaga :)
Ale jeśli u Ciebie jest ok, a kierownica w ogóle nie daje się ruszyć na postoju, a podczas jazdy wszystko działa jak należy, to może problem nie leży we wspomaganiu?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
grzegorz
Posty: 36
Rejestracja: 15 lis 2010, o 18:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: grzegorz »

Ogólnie sugerujecie panowie abym przeczyścił układ wspomagania?
grzegorz
Posty: 36
Rejestracja: 15 lis 2010, o 18:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: grzegorz »

Znaczy się po ruszeniu i zatrzymaniu jest wszystko ok. jakby po prostu się odetkało coś.
ODPOWIEDZ