Turbo w 2.0 TDI 170KM

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: Enriquez »

Poproś o to, żeby cię przewieźli swoją demówką.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
whity

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: whity »

Niech ci dadzą dodatkowo ich wynik pisemnie !!!
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: Mej »

Rybens pisze:I co w takim wypadku? Gdy ewidentnie cos nie jest jak byc powinno a otrzymuje sie taka informacje? ASO w innym miescie?
Po pierwsze - pomimo niewątpliwie dobrych chęci uczestników dyskusji - namawiam Cię do bezwzględnego odrzucenia wszelkich diagnoz internetowych, wydanych na podstawie (mocno ułomnego jakościowo/dźwiękowo) nagrania.
Tak się samochodów nie diagnozuje ani nie naprawia ... .

Po drugie - jeśli rzeczywiście istnieje jakaś nieszczelność układu dolotowego (w co osobiście mocno powątpiewam ale też nie wykluczam) - masz duże szanse samodzielnego zlokalizowania uszkodzonego miejsca.
Ewentualny przedmuch może występować na wszelkich złączkach odcinków gumowych, sztywnych lub w rejonie intercoolera.
Proponuje otworzyć maskę i wytężając własny słuch (oraz wzrok) popróbować samodzielnego wysłuchania gdzie syczy najbardziej.

Ponadto każda nieszczelność dolotu charakteryzuje się ewidentną cechą wspólną, czyli w miejscu hipotetycznej nieszczelności MUSI pojawić się lekki nalot oleju silnikowego, co ewidentnie potwierdza lub wyklucza słuszność poczynionych obserwacji.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: grzesiu26 »

Co do ostatniego zdania - to minimalna dziurka która miałem w Focusie na jednym z wężów nie spowodowała żadnego nalotu.
Ale ewidentnie - otwarcie maski, wytężenie słuchu i próba poruszania, pościskania wszelkich przewodów moze pomoc.
Awatar użytkownika
Rybens
Posty: 83
Rejestracja: 25 cze 2014, o 08:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jakub
Lokalizacja: Tarnów

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: Rybens »

Zona odbierala samochod... poprosila o pokazanie jaki dzwiek wydobywa sie z innego auta z tym samym silnikiem i wyglada ze hmm chyba faktycznie tak musi byc gdyz nie bylo roznicy zadnej.. chociaż nadal nie jestem jakos przekonany...
Awatar użytkownika
iwan-energia
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2014, o 23:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Katowice

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: iwan-energia »

Gwizd turbo - przyjemna rzecz.
Jak dla mnie - wszystkie 2.0 TDI lekko pogwizdują turbiną, to znaczy że działa :)
Fakt, w Superbie coś tam lekko syczało jakby z okolicy słupka A (właśnie przy dodawaniu gazu), ale przestało po 2-3 tys. km.
Ogólnie moje spostrzeżenie z docierania 2.0 TDI (razy kilka) jest takie, że nowy pracuje jak traktor i dopiero gdzieś tak po 5 tys. km mamy docelowy poziom mocy, głośności i kultury pracy.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: Misiek Fisiek »

Po 5000 km nadal pracuje jak traktor tylko zdążasz się przyzwyczaić i już Ci tak nie przeszkadza. Niestety wysoka kultura pracy TDi skończyła się wraz z zakończeniem produkcji 1.9 PD.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: Camillinhio »

Coś w tym jest. Wczoraj na postoju oparłem się o auto na włączonym silniku, i mnie wytrzęsło jak na pasach odchudzających z tv marketu ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
rozan99
Posty: 82
Rejestracja: 31 maja 2017, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Rafał

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: rozan99 »

Turbo mi świszczy identycznie jak na tym filmiku. Czy to normalne? Świst nie występuje cały czas. Pojawia się tylko przy obciążeniu (przyspieszaniu) i tylko przez chwile tak jak na filmiku. Ktoś miał podobnie? 2.0TDI CR 170KM.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4-I3vtjDg7g[/youtube]
pirate
Posty: 111
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: pirate »

Ja mam podobny dźwięk tylko i wyłącznie przy przyspieszaniu (na postoju tego nie mam kiedy dodaje gazu) w okolicach obrotów 1900-2300 - pytałem czy tak ma być to większość mechaników mówiła, że niektóre turba tak pogwizdują i jak się z tym nic innego nie dzieje auto nie traci mocy itp.. to tylko przyzwyczaić się i jeździć.
Awatar użytkownika
rozan99
Posty: 82
Rejestracja: 31 maja 2017, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Rafał

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: rozan99 »

Zastanawiam sie czy to turbo tak dziala czy moze jest gdzies nieszczelnosc.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: leszekmw »

turbo dostaje rezonansu w jakiś tam obrotach. nic strasznego..potem będzie gwizdało i wyło..
no nie turbo tylko wirnik
pirate
Posty: 111
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm

Re: Turbo w 2.0 TDI 170KM

Post autor: pirate »

rozan99 pisze:Zastanawiam sie czy to turbo tak dziala czy moze jest gdzies nieszczelnosc.
Sprawdzić szczelność nie zaszkodzi, u mnie jednak turbo tak chodzi.
ODPOWIEDZ