Rosnący poziom oleju

jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: jarkow »

1.Tak, oczywiście że jest to możliwe
2. Nie wiem, czy można sprawdzić historię wypalania. Z tego co wiem w VCDS zapisuje się tylko wypalanie wymuszone przez sterownik silnika, jeśli jeździsz dużo w trasach i na bieżąco DPF wypala się biernie, nie będzie to zapisane.
3. Zawsze jest taka możliwość, chociaż błędy tego czujnika, szczególnie we wcześniejszych wersjach, którą ty masz były szybko sygnalizowane w sterowniku. Jego wartości można podpatrzeć w VCDS.
4. Chyba po 2007r. wyeliminowali ten problem, ale nie wiem tego na pewno.
5. Jeśli ma to cię uspokoić to oczywiście tak.
karas804
Posty: 16
Rejestracja: 28 sty 2014, o 18:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Jarek

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: karas804 »

Witam ponownie,

Mam takie szybkie pytanko, bo zostawiłem skodę na wycięcie DPFa i dzisiaj mają ją wykastrować ale dalej się waham. Czy jest możliwość, że przez DPF urósł olej około 600ml na 1500km? Jeżdzone głównie po mieście.

Pozdrawiam
AndrzejWawa

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: AndrzejWawa »

karas804 pisze:Witam ponownie,

Mam takie szybkie pytanko, bo zostawiłem skodę na wycięcie DPFa i dzisiaj mają ją wykastrować ale dalej się waham. Czy jest możliwość, że przez DPF urósł olej około 600ml na 1500km? Jeżdzone głównie po mieście.

Pozdrawiam

tak,
jeśli jeździsz samochodem po Europie lepiej nie usuwaj DPF, bo możesz już dalej samochodem nigdzie nie pojechać po kontroli np. Policji

czy jeździsz na paliwie premium czy normalnym ON ?
jaki olej lejesz do silnika?
co ile wymieniasz olej i filtr oleju?
na jakich obrotach silnika jeździsz?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: sko89 »

Myślę, że już za późno:)))
karas804
Posty: 16
Rejestracja: 28 sty 2014, o 18:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Jarek

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: karas804 »

Hehe, w sumie to za późno, ale dalej pewności nie mam czy problem się rozwiązał. Muszę teraz kontrolować co jakiś czas, żeby zobaczyć czy dalej rośnie.
1. Jeżdżę na normalnym ON
2. liquimolly 5w30 lub Mobil1 5w30 te z niską zawartością siarki czy czegoś tam
3. Ostatnio po 4tys kilometrów wymieniłem a przed wycięciem miał niecałe 2tysiące
4. Staram się powyżej 2tys, bo wyczytałem na necie, że lepiej jak turbina w pełni pracuje.

Czy policja sprawdza to wizualnie czy podłączają na spaliny? Dużo ludzi twierdz, że spalimy są niekiedy lepsze po wycięciu niż przed, i że się mieści w normach. Jeżeli będę musiał to zamontuję nowy DPF ale tutaj ma to wejść dopiero w 2016 roku i jeżeli zrobię przegląd przed tym to będę miał ważny aż do 2018 roku. A jeżeli nic z tym nie wywalczę to chyba sprzedam, bo co pozostaje?
Mógłbym jeszcze raz wyciągnąć wtryski i dać do sprawdzenia, bo wcześniej były tylko wymienione uszczelniacze. Mógłbym też sprawdzić szczelność głowicy ale nie wiem czy tutaj(w irlandii) jest ktoś w stanie to zrobić, no i jeszcze założę pompę tandemową z nowymi uszczelniaczami.
Czy zdażyło się komuś, że np. kanały powrotu paliwa były przyblokowane? Tak sobie myślę, że mogłoby to wytwarzać extra ciśnienie na oringi pompowtryskiwaczy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13594
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: Enriquez »

Odpowiadając na Twoje pytanie jak sprawdza to policja - tego dokładnie nie wiem, ale...
... miałem nieprzyjemność stania i rozmawiania z właścicielem Octavii z wyciętym DPF i to się czuje od razu. Po prostu smród jak z Kamaza. Pamiętaj, że wycięcie DPF to również wycięcie katalizatora, który jest z nim zintegrowany w jednej obudowie. Co prawda dymu nie uświadczysz, jak silnik zdrowy, nie mniej jednak czuć to od razu. Sam byłem zagorzałym przeciwnikiem DPF i zwolennikiem usuwania tego dziadostwa, jednakże po tym doświadczeniu moje przekonania nieco się zmieniły i tak naprawdę trudno mi osobiście coś Ci doradzić.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: sko89 »

Znajomy wyciął DPF w nowym Fordzie mieszkając na stałe w Polsce. Ale jak jechał autostradą w RFN został zatrzymany do kontroli przez policję. Mieli jakieś wątpliwości co do obecności DPFa, nie wiem czy na nos, czy na oko, wyjęli sprzęt i zmierzyli skład spalin. Rezultat: bryczka na lawetę bez prawa poruszania się po RFN i kara w wysokości kilku tys. Euro, nie pamiętam dokładnie ile ale albo 3600 albo 6300. Oczywiście laweta, parking i transport do kraju to osobne koszty. Nie mówiąc już o stracie czasu, nerwach i zawalonym wyjeździe służbowym.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2014, o 19:49 przez sko89, łącznie zmieniany 3 razy.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: szms »

Ajć! :roll:
AndrzejWawa

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: AndrzejWawa »

sko89 pisze:Znajomy wyciął DPF w nowym Fordzie mieszkając na stałe w Polsce. Ale jak jechał autostradą w RFN został zatrzymany do kontroli przez policję. Mieli jakieś wątpliwości co do obecności DPFa, nie wiem czy na nos, czy na oko, wyjęli sprzęt i zmierzyli skład spalin. Rezultat: bryczka na lawetę bez prawa poruszania się po RFN i kara w wysokości kilku tys. Euro, nie pamiętam dokładnie ile.

napisałem o tym wcześniej właśnie, niektórzy myślą że zachód to takie olewanie prawa jak u nas, w Niemczech od czasów Hitlera jest ład i porządek:)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: sko89 »

O podobnych sytuacjach słyszałem w Skandynawii, Austrii i Francji. ITD u nas też przygotowuje się do takiej akcji. To zawsze łatwy zarobek na mandatach a budżet się coraz bardziej kurczy.
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: Chorzyn »

sko89 pisze:O podobnych sytuacjach słyszałem w Skandynawii, Austrii i Francji. ITD u nas też przygotowuje się do takiej akcji. To zawsze łatwy zarobek na mandatach a budżet się coraz bardziej kurczy.
Potwierdzam ... ostatnie wakacje - Austria. Masowa kontrola stanu technicznego aut na parkingu przy autostradowym - wszyscy zjeżdżali na parking, prędkość ok. 5kmh i policjanci wychwytywali wyrywkowo. Kontrola stanu technicznego ze szczególnym uwzględnieniem obecności DPF - tak mi odpowiedział urzędowo austriacki policjant (w autach od 2010 o ile pamiętam) - szczególny nacisk na auta z rej. PL, CZ, SK ... Kontrola podstawowa (wzrokowa) to lustro pod auto, potem jakieś głębsze grzebanie jeżeli mieli podejrzenia. Kilka lawet stało zapakowanych, mandaty z górnej półki (pewnie dla obcokrajowców płatne na miejscu :roll: ) Generalnie podczas każdego wyjazdu spotykam mniejszą lub większą kontrolę w przygranicznych okolicach.

We Włoszech się nie spotkałem z taką akcją.

W Austrii nie ma dyskusji z Policją :mrgreen:
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: sko89 »

Na zachodzie policje mają terminale kart płatniczych, więc nie ma problemu z natychmiastową opłatą mandatu. :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13594
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: Enriquez »

Opłata opłatą, ale lawetą na urlop nie pojedziesz.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: sko89 »

Zgadza się. Pomimo, że sceptycznie oceniam ekologiczne skutki działania DPFu, jego wycinanie uważam za bezsens. Za granicą można się nadziać na takie grabie, że potencjalne oszczędności wynikające z jego wycięcia, mogą się wielokrotnie przekręcić.
karas804
Posty: 16
Rejestracja: 28 sty 2014, o 18:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Jarek

Re: Rosnący poziom oleju

Post autor: karas804 »

Najpierw muszę rozwiązać problem rosnącego poziomu oleju i o to najbardziej mi chodzi. Jak będę pewien, że to jest dobrze, to może nawet zainwestuję w nowy DPF ale to schodzi jak na razie na drugi plan.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ