chłodnica?

martinn1980
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2011, o 08:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

chłodnica?

Post autor: martinn1980 »

Witam dzisiaj zauważyłem że z prawej strony z przodu pod samochodem jest plama. przypuszczam że to może być chłodnica bo w zbiorniczku z płynem pomalutku ubywa płynu (dolewałem rano). Czy ktoś sie orientuje jak krok po kroku wymienić chłodnicę, co trzeba wykręcić? Czy ewentualnie może to być nieszczelność jakiegoś oringu lub przewodu?
Pawel_ch
Posty: 24
Rejestracja: 9 lis 2010, o 07:16
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: chłodnica?

Post autor: Pawel_ch »

Wymieniałem u siebie chłodnice ostatnio, na wstępie trzeba sciągnoąć zderzak, odkręcić wszystkie osłony i chłodnice klimatyzacji odsunąć na bok jest na elastycznych przewodach wiec nic się jej nie stanie. Trzeba też wyjąć lampy żeby odkręcić belkę z przodu wtedy łatwo wyciągnąć chłodnice . Chłodnice kupiłem za jakieś 220 zł nie najtańsza ale nie orginał, oryginał to koszt ok. 400 zł. Przy kupnie trzeba zwrócić uwagę czy w chłodnicy jest miejsce na czujnik temp. u mnie czujnik był na wężu a w chłodnicy którą kupiłem był otwór który musiałem zaślepić. Oringów nie ma żadnych, trochę trzeba się namęczyć żeby zdjąć i włożyć węże na chłodnice. Ogólnie jest troche roboty ale nie ma nic trudnego.
martinn1980
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2011, o 08:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: chłodnica?

Post autor: martinn1980 »

dzięki wielkie chociaż jedna osoba w temacie
sew1981
Posty: 36
Rejestracja: 22 mar 2010, o 10:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Gdynia

Re: chłodnica?

Post autor: sew1981 »

Podobno chłodnice w awx lecące to standard (powoli mi płyn też ubywał, nie wiedziałem na początku gdzie nawet). Ja na jesień też wymieniałem. Sam nie grzebałem, znajomy mechanik zrobił. Kupił jakąs za około 300 zł, możliwe że oryginalna nawet, bo ma dostęp do ori części.
superb '05 1.9 tdi awx & chip (169 km,374Nm)
martinn1980
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2011, o 08:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: chłodnica?

Post autor: martinn1980 »

to była chłodnica naszczęście wymieniona też słyszałem od mechanika, że to standard w całym koncernie VAG ponieważ są bardzo delikatne. Też zaślepiany miałem otwór czujnika temp. w chłodnicy tak jak Ty Paweł_Ch. Jescze raz dzieki za info
ODPOWIEDZ