Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 26 wrz 2018, o 06:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 14 cze 2014, o 20:59 
Koledzy mam pytanie, jak ugry藕膰 problem, kt贸ry poni偶ej opisze.

Mianowicie dzi艣 zapali艂a mi si臋 kontrolka zu偶ycia hamulc贸w, tj. zapali艂a si臋, zgas艂a i tak kilkakrotnie, wiecie bo pisa艂em o tym 偶e jaki艣 miesi膮c temu wymieni艂em wszystko na nowe. Nie da艂o mi to spokoju i w sobotni wiecz贸r zamiast wali膰 browara samotnie przed Tv jak dzieciaki p贸jd膮 spa膰, postanowi艂em pogrzeba膰 tj. zdj膮膰 ko艂a no i znalaz艂em...

UWALONY KABELEK, przy kostce ale od strony samochodu i teraz tak wiem ze samo to nie ma prawa roz艂膮czy膰 si臋 a jak ju偶 to raz na milion, wydaje mi si臋, 偶e zdolny g贸wniarz w serwisie uwali艂 to i potem wcisn膮艂 na si艂臋 偶eby dzia艂a艂o.

Pytanie brzmi, jak to zg艂osi膰 i czym si臋 podeprze膰 bo do wymiany b臋dzie ca艂y przew贸d razem chyba z odga艂臋藕nikiem do ABS-u czy cokolwiek tam jest podczepione, mam nadzieje bo nie wida膰, 偶e wchodzi kabelek od razu do skrzynki z bezpiecznikami tak 偶eby nie pruli ca艂ego samochodu.

Kolejna pro艣ba czy kto艣 mo偶e mi sprawdzi膰 numer cz臋艣ci jak膮 trzeba zam贸wi膰 ?

DZI臉KI

edit: sprecyzuje, 偶e kabelek uwali艂 si臋 w samej kostce w 艣rodku, czyli wygl膮da na to 偶e kto艣 zdrowo szarpn膮艂 plus jeszcze w kostce od klocka (nowo za艂o偶ony) u艂amany jest zatrzask...

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 14 cze 2014, o 23:42 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 3 maja 2013, o 20:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Nie napisa艂e艣 kt贸ra strona samochodu i czy masz ksenony. Przy ksenonach jest inna wi膮zka z lewej i inna z prawej strony - z lewej jest dodatkowy przew贸d do czujnika poziomu. Mo偶e wystarczy wymieni膰 sam膮 wtyczk臋?

G贸ra

PostNapisane: 15 cze 2014, o 07:14 

Do艂膮czy艂(a): 21 sty 2014, o 23:17
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 177/383
Up.
Strona lewa,bo tylko z lewej jest czujnik zu偶ycia klocka.

Szczypior.Napisz jeszcze jaki samoch贸d,je艣li Skoda,to spojrz臋 w ETK臉.

G贸ra

PostNapisane: 15 cze 2014, o 08:08 
tak z lewej, mam te偶 ksenony... mo偶e faktycznie mo偶na sam膮 wtyczk臋 wymieni膰 pytanie czy mo偶na taka kupi膰.

G贸ra

PostNapisane: 15 cze 2014, o 09:32 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 3 maja 2013, o 20:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
rzeczywi艣cie, zapomnia艂em. Wi膮zka dla ksenon贸w to 1K0 927 903J, a wtyczka 1J0 973 802 plus piny 000979131EA. Nie mam teraz etki przy sobie, ale wi膮zka kosztuje ok 160z艂, a wtyczka z pinami nie powinna przekroczy膰 20z艂. Wymiana wtyczki jest bardzo prosta.

G贸ra

PostNapisane: 15 cze 2014, o 10:10 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Ech, mia艂em tych wi膮zek z 5 i wywali艂em.... Pozosta艂o艣ci po montazu ksenon贸w.

Wys艂ane z Tapatoka - mo偶e nie by膰 polskich liter.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 15 cze 2014, o 11:46 
eeee tto nie ma problemu, my艣la艂em 偶e b臋dzie tak jak z tyln膮 klap膮 偶e sama wi膮zka 900z艂...

dzi臋ki

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2014, o 22:10 
Swoj膮 drog膮 dzi艣 mile zaskoczony, rachuneczek w serwisie ca艂e 31 z艂ociszy za napraw臋 a raczej wymian臋 kostki od czujnik贸w zu偶ycia klock贸w, a偶 si臋 zapyta艂em czy aby zera nie zapomnieli dopisa膰 ;-) .

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2014, o 22:34 
Moderator

no to przep艂aci艂e艣 ca艂e 20 z艂...

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2014, o 23:05 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 30 sty 2011, o 20:15
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Enriquez napisa艂(a):
no to przep艂aci艂e艣 ca艂e 20 z艂...

Pewnie jakie艣 kawy mu doliczyli + 50% za to 偶e jest natr臋tny :lol:

G贸ra

PostNapisane: 13 wrz 2018, o 12:01 

Do艂膮czy艂(a): 2 lis 2014, o 15:31
No i mnie spotka艂a pierwsza niemi艂a niespodzianka z superbem. Pojecha艂em we wtorek na przegl膮d. Wymienione zosta艂y oleje filtry itp + tarcze i klocki prz贸d oraz klocki ty艂. jakie偶 by艂o zdziwienie moje i mechanika, kt贸ry po zdj臋ciu przedniego lewego ko艂a i wyj臋ciu klock贸w stwierdzi艂, 偶e kabelek od czujnika zu偶ycia nie jest podpi臋ty. Co sie okaza艂o od strony samochodu kabelek nie posiada艂 kostki i by艂 zaizolowany. Kabelek od strony klocka mia艂 ko艅c贸wk臋 ale tez by艂 zaizolowany. Nie by艂y jednak one ze sob膮 po艂膮czone. Co ciekawe wcze艣niejszy w艂a艣ciciel robi艂 przegl膮dy tylko w ASO i nie oszcz臋dza艂 na aucie. Wi臋c najprawdopodobniej mechanik z ASO, kt贸ry wymienia艂 klocki po艂ama艂 kostk臋 i nie chc膮c wchodzi膰 w koszta zrobi艂 zrobi艂 takie druciarstwo nie m贸wi膮c o tym w艂a艣cicielowi. Kolejn膮 ciekawostk膮 jest, 偶e przez 2 lata jak mam superba, a偶 do poprzedniego tygodni nie wywala艂o 偶adnych b艂臋d贸w zwi膮zanych z hamulcami. W tamtym tyg za艣wieci艂a si臋 lampka i komunikat aby sprawdzi膰 stan klock贸w. Pytam si臋 jak i czemu? skoro nie jest to pod艂膮czone??? :)
Klocki zosta艂y wymienione jednak, ze nie by艂o pod r臋k膮 takiej kostki czujnik nie zosta艂 pod艂膮czony. Komunikat dalej si臋 艣wieci.
Dzi艣 przysz艂a kostka i b臋d臋 j膮 pod艂膮cza艂.
I teraz dwa pytania do was.
1. Od kostki odchodza 2 kabelki bez rozr贸偶nienia na kolory. Od samochodu to samo. Kto艣 podpowie kt贸ry z kt贸rym pod艂膮czy膰, jak je rozr贸偶ni膰? czy nie ma to znaczenia?
2. czy po podpi臋ciu czujnika komunikat sam zniknie czy trzeba to jako艣 kasowa膰?
Z g贸ry dzi臋ki.

PS. Jednak ASO te偶 nie mo偶na ufa膰....

G贸ra

PostNapisane: 13 wrz 2018, o 13:47 
Moderator

1. Nie ma znaczenia. W klocku jest zwyk艂y drut, kt贸ry jak si臋 przetrze, to wywala b艂膮d. Mechanik zapewne usun膮艂 teraz zwork臋 po stronie samochodu, st膮d pojawiaj膮cy si臋 w艂a艣nie b艂膮d.
2. Powinien znikn膮膰. Aczkolwiek ten sam b艂膮d powoduje niski poziom p艂ynu hamulcowego. Co jest logiczne, bo w przypadku braku wyciek贸w, poziom p艂ynu obni偶y si臋 o obj臋to艣膰 4x pole t艂oczka x zu偶ycie.

G贸ra

PostNapisane: 13 wrz 2018, o 15:13 

dzi臋ki Enri. Kontrolka zacz臋艂a si臋 艣wieci膰 jeszcze zanim mechanik wymienia艂. jakos tydzie艅 przed. wiec to raczej nie o ta zwork臋 chodzi. Co do poziomu p艂ynu to sprawdzi艂em i jest go tam du偶o, a偶 chyba za du偶o... tylko nie wiem czy sie sprawdza an ciep艂ym na zimnym czy jest jaka艣 r贸偶nica?
dzi艣 dolutuj臋 kostk臋 i zobacz臋 co si臋 b臋dzie dzia艂o

G贸ra

PostNapisane: 13 wrz 2018, o 16:38 
Moderator

Zapewne istniej膮ca zworka zgni艂a.

G贸ra

PostNapisane: 13 wrz 2018, o 20:17 

koska zrobiona. niestety dalej wyskakuje b艂膮d z napisem "sprawdz klosclo". chyba p艂ynu jest za du偶o. co prawda sprawdza艂em go po po 2 od wy艂aczenia auta (nie wiem czy to ma znaczenie, czy on si臋 podczas jazdy podnosi czy nie) ale po odkreceniu korka jest go tam pe艂no, a偶 po ten korek. hmm zagadka.
chyba si臋 superb na mnie obrazi艂 za to, 偶e ostatnio mi chodzi po g艂owie my艣l jego sprzeda偶y i zmiany na inne auto.:):):)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: