Czy da się założyć zderzak przód z PDC jeśli stary nie miał?

kamvai
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2014, o 13:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: kamvai »

jestem z Wrocławia
Te wsze opisy są trochę ( wybaczcie za sformułowanie) haotyczne, niby wszyscy wiedza co i jak ale dla mnie dużo niejasności.Enriquez czy możesz podac do siebie telefon? zadzwonię i pogadamy....
kamvai
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2014, o 13:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: kamvai »

niestety po rozmowie z panem o wiązki z allegro sprawa ma sie troche inaczej niz przedstawialiście.
Te czujniki nowego typu które są na tej wiązce nie pasuja pod oryginalne dziury jakie sa w skorupach zderzaków
Czujniki nadadza się wtedy gdy będzie sie samemu wierciło otwory ale to prowaddzić może do słabego efektu końcowego ( mówię to w aspekcie estetyki)
Dla mnie ten kierunek nie jest prawidłowy więc zdecydowałem siue zakupić skorupę zderzaka z czujnikami z rynku wtórnego ale z kolei bez wiązki.Na tym etapie przynajmniej będę miał pewność żę skorupa i czujniki pasują do siebie.Jak bedę miał u siebie zderzak bede mógłodczytac jakie czujniki mają oznaczenia i potem próbować szukać wiązki która będzie do nich pasować.
Jak już znajdę wiązkę pojawi sie temat przedłużenia jej do tyłu samochodu oraz wymiany centralki aby obsługiwała ona pdc z przodu i z tyłu.
Póki co czy ktoś kto posiada superba z oryginalnymi czujnikami pdc ( 4 czujniki) mógłby mi podać swój VIN.Ten numer pomógłby mi w dopasowaniu reszty klamotów do tych czujników.Mówię tu o sytuacji kiedy podając ten nymer w zaprzyjaźnionej stacji aso Skody we Wrocławiu Pan poda mi konkretne - pewne oznaczenia części z programu na jakim oni pracują.Bez tego numeru nie ma jak tego precyzyjnie poszukać.Jak wbija się mój numer vin to oczywiści ponieważ samochówd fabrycznie nie posiadał pdsc nie można odnaleźć tych numerów części o które mi chodzi.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: Enriquez »

kurwa

ten gościu myli Superba 1 z Superbem 2 !!!
Też mi owijał na uszy że nie pasuje, no ale do jasnej cholery - jakbym nie zakładał to nie byłbym pewien.
VIN podałem Ci na poprzedniej stronie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: jarkow »

Piszesz że facet ma czujniki nowego typu a w SII są jakie? Starego? Podaję ci nr katalogowe tych czujników, konkretne, z "tego programu na jakim oni pracują" - wewnętrzne 4H0 919 275 - 2 szt, zewnętrzne 4H0919 275A - 2 szt. za tym nr idzie jeszcze oznaczenie koloru, mogą być gruntowane lub pod kolor. Z tym że tak jak Enriqez pisał one są takie same, różnią się jedynie kątem złączki elektrycznej. Mnie jak padł przedni wewnętrzny to kupiłem 1S0 919 275 od passata B7- bo były najtańsze i też pasował.
whity

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: whity »

Kurna kamvai....daj enriemu zlecenie i zapłać i Będziesz miał pewność że wszystko dziala!!! Nie masz pojęcia o tym (ja też nie), wiec daj temu zarobić, kto się na tym zna....a jeżeli ci Enriquez pisze ze to już parę razy robil...to do jasnej cholery, weź żonę do galerii w lodzi a enri ci zrobi auto!
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: Enriquez »

tu przez kilka dni leży schemat parktronic

http://chomikuj.pl/Enriquez555/Skoda
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
kamvai
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2014, o 13:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: kamvai »

dostałem właśnie przesyłkę:
zderzak pod oryginalny parktronic 4 czujniki o numerze części 101T1223253902
4 x czujniki PDC na których napisane jest w prawdzie audi nie skoda o numerze 4H0919275

Proszę powiedzieć czy jak na razie klamoty są odpowiednie aby założyć przedni PDC do mojego auta w którym fabrycznie go ni było a jest tylko tylny oryginalny
Przypomnę że chcę aby docelowo nawigacja jaka mam zamontowaną w aucie Amundsen pokazywała na wyświetlaczu PDC przednie tak jak pokazuje teraz odczyty z tylnych czujników.

Jakie części muszę jeszcze zakupić aby wszystko mieć skompletowane?

1.Wiązka do czujników przednich na 4 czujniki o numerze części ??????????????? ( proszę podać jaki numer ma kompatybilna z tymi czujnikami wiązka)
2.Przewód który podepnie się pod wiązkę z przedniego PDC i pociągnie się do tyłu auta ??????
3.Wyłącznik PDS przedniego koło lewarka zmiany biegów (mam DSG) o numerze części??????????????????????
4.Centralka która obsłuży moje czujniki pdc przednie i pozwoli na wpięcie się w nią ( centralkę/moduł) kabla który będzie przedłużeniem wiązki PDC przedniej biegnącej na tył auta o numerze części????
5.Jeśli potrzeba to ten głośniczek ( pikacz) proszę o podanie numeru części.

Czy w mojej sytuacji do przedniego pdc będzie centralka/moduł dołożony a do fabrycznego pdc tyłu pozosyanie ten co mam teraz fabrycznie zamontowany czy nowy moduł/centralka zastapi stary moduł i do wpięcia do nowej centralki będzie przedni pdc i tylny.
Pozdrawiam.

Jeśli pominąłem jakąś część to proszę o uzupełnienie listy
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: Enriquez »

1. 3T0 971 095 - 282,65 PLN + pasująca wtyczka (nie mam numeru pod ręką) + piny 6 szt. (nie mam numeru pod ręką)
2. Nie ma takiego przewodu. Musisz sobie zrobić.
3. 3T0 919 281 B - 77,75 PLN + wtyczka 4D0 971 636 A - 19,83 PLN + piny N 907 647 01 - 6 szt. - 0,45 PLN/szt
4. 1Z0 919 475 E - 312,45 PLN + wtyczka 8E0 919 112 B - 14,90 PLN + piny N 907 647 01 - 10 szt. - 0,45 PLN/szt
5. 8E0 919 279 - 85,46 PLN + kołek rozprężny N0385012 - 2szt, - 1,78 PLN/szt + piny N 907 647 01 - 2 szt. - 0,45 PLN/szt

Centralkę musisz zastąpić.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
kamvai
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2014, o 13:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: kamvai »

kamvai
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2014, o 13:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: kamvai »

wydaje mi sie że nie bo to jest do park assist a ja nie mam czujników do park asist więc powinienem miec tylko wiązkę na 4 czujniki
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: jarkow »

To obetnij dwie skrajne wtyczki. kamvai, Enriquez podał ci cenę wiązki w ASO przed rabatem, ta na allegro jest tylko parę złotych tańsza. Może się okazać że w ASO wyjdzie cię tyle samo co ta z aukcji.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: Enriquez »

ta poszukiwana wiązka jest w komplecie z czujnikami parkowania z aukcji, którą podałem
czujniki sprzedasz po dwie dychy i będziesz miał wiązkę za 60 zł.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
kamvai
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2014, o 13:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: kamvai »

Dalej nie wiem którą wiązkę mam kupić i gdzie? ma ona pasować do czujników które już kupiłem razem ze zderzakiem i które mają numer 4H0919275!!!!!!! ( mam ich 4 w zderzaku)

Tak wyglądają moje czujniki:
http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=& ... 7101757356



Podajcie jeszcze raz numer tej wiązki lub podlinkujcie coś z Allegro.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: Enriquez »

Mam dość. I'm OUT of this topic.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: CZY DA SIĘ ZAŁOŻYC ZDERZAK PRZÓD Z PDC JESLI STARY NIE M

Post autor: szms »

Enriquez pisze:Mam dość. I'm OUT of this topic.

:lol: :lol: :lol:

wymiękł :lol:
ODPOWIEDZ